• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHAAUTORSKÁ ČTENÍ A JINÉ LITERÁRNÍ AKCE A UDÁLOSTI
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Magdaléna Platzová: Aaronův skok
    Čtení a diskuse v kavárně Muzea Karlova mostu
    Středa 19. prosince 2007
    19.00 hodin


    Magdaléna Platzová se narodila roku 1972 v Praze. Po dvouletém studiu v USA a v Anglii dokončila jednooborovou filozofii na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze. Poté působila jako herečka, novinářka a překladatelka na volné noze. V letech 2001 až 2004, kdy odešla na mateřskou dovolenou, pracovala jako literární redaktorka týdeníku Literární noviny.
    Časopisecky publikovala poezii a prózu v revue Souvislosti, v Salonu Práva, v revue Apokalipsa (Slovinsko) a v literárním časopise Tema (Chorvatsko). Je autorkou tří divadelních her. V roce 2003 jí pražské nakladatelství One Women Press vydalo první knihu, soubor povídek tematicky vázaných k chorvatské Dalmácii: Sůl, ovce a kamení. O rok později následovala v tomtéž nakladatelství novela Návrat přítelkyně. V roce 2006 jí v nakladatelství Torst vyšla třetí kniha, román Aaronův skok.

    Osobně jsem to četl se zaujetím a sympatiemi k autorčinu disciplinovanému, školně vzornému a v citech i výrazu vkusnému stylu a náhledu na svět.
    Jiří Peňás, Týden

    Anna Zonová se narodila roku 1962 v Nižném Komárniku, vystudovala stavební fakultu v Brně. Působila jako kurátorka výstav a výtvarná kritička. Vydala tři knihy: sbírku povídek Červené botičky (Petrov, 2001), román Za trest a za odměnu (2004) a novelu Boty a značky (2007). Prostřední z nich byla nominována na cenu Magnesia Litera 2005 v kategorii próza a získala druhé místo v prestižní rakouské Velké ceně za východoevropskou literaturu.

    Křížovnické nám. 3
    Praha 1 – Staré Město

    OKEYA
    OKEYA --- ---
    Chvíli mi to trvalo, tak jestli někdo používá lokální kalendář podporující iCal (třeba jako u mne Sunbird), tak se to dá načíst k vám pomocí tohoto odkazu:

    http://www.google.com/calendar/ical/t50na7quqe2huugfulb0iuusi4%40group.calendar.google.com/public/basic.ics
    ONDREJLIPAR
    ONDREJLIPAR --- ---
    já vím, že kalendář už teď zdaleka není jen mým výtvorem, ale stejně díky :)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    NATASHA: Já bych to uměl, ale NYX mě nenechá použít potřebné tagy... Budeš to muset nechat jenom jako odkaz.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MAEROR: Kdybys ten google kalendář uměl nacpat na nástěnku tak, aby se zároveň aktualizoval, učiň tak, prosím. Máš práva.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MAEROR: Jojo, provedu.
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: Proč myslíš? :-)


    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: i s doporučením "použijte IE nebo Firefox, Opera zatím nefunguje" :-)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    NATASHA: Mimochodem, co takhle dát odkaz na ten Ondřejův kalendář tady do záhlaví...?
    FUNG
    FUNG --- ---
    tento patek od 19:00 na Dobesce, uvedeni nove knihy Branickeho (http://branicky.rozvedcik.net/)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    POZOR POZOR POZOR (atd.)
    Kdo se dneska chystá na Borkovce, Fischerovou a pachtovou do Obratníku, nechť laskavě dorazí až na osmou.
    Obratník to na svém webu uvádí chybně.
    Díky, Richarde.
    ONDREJLIPAR
    ONDREJLIPAR --- ---
    FIN: jakože "loading..." a pak nic? to je mrzuté. ve FF i v IE to běží ok, pokud vím.
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: Tak to úspěšně odoperuj...
    FIN
    FIN --- ---
    ONDREJLIPAR: hele, já dopadl takto (v opeře)

    ONDREJLIPAR
    ONDREJLIPAR --- ---
    NATASHA: jj, Pavlova pochvala (narazil jsem na ní dnes ráno) mě právě přiměla k zamyšlení. a vytyčil jsem si cíl. zkusím oslovit všechny literární kavárny, které znám a které zveřejňují svůj program na webu, jestli by se taky nezapojily. a ocením pomoc z kterékoli strany. je fakt, že není důvod, aby info o literárních akcích nebylo zkoncentrované do jednoho zdroje. zvlášť, když se ten zdroj dá sledovat přes RSS.
    FIN
    FIN --- ---
    žádné strachy, naše vědecké oddělení usilovně pracuje na klonovacím zařízení. jako celoplanetární spiknutí vám mohu prozradit, že účelem nikdy nebyly tajné vojenské operace, jak si mnozí fantastové myslí, ale vnitřně rozháraní intelektuálové, kteří nestíhají své překrývající se programy :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Ondřeji: Koukala jsem, že Tvůj kalendář - aspoň myslím, včera jsem to četla ve vaně - chválil P. Kotrla v posledním Hostu. Zmiňuje tam dokonce i Nyx...a žehrá na to, že nic není celistvé.

    Tak vám Vám děkujeme, milý Potápěči, my to taky nestíháme. Chtělo by to nějakou sekretářku :)


    ad Google calendar: Já jsem nemožná. Vím, žes mi už posílal jak na to. Někde to vyhrabu.
    ONDREJLIPAR
    ONDREJLIPAR --- ---
    ten čtvrtek je fakt šílený.

    btw nechcete někdo spoluvytvářet Kalendář lit. akcí, který jsem před pár měsíci zřídil na Googlu? nedávno se mi podařilo zaangažovat lidi z Welesu, rád bych to rozšířil, aby byl co možná nejucelenější. vizte: http://www.google.com/calendar/embed?src=t50na7quqe2huugfulb0iuusi4%40group.calendar.google.com&pvttk=510bdc1d82cb7522678c424fb8b1833e
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Čtení v kavárně Muzea Karlova mostu


    Čtvrtek 29. listopadu 2007
    19.00 hodin

    Letošní nositelé Ceny Jiřího Ortena
    Petra Hůlová - Umělohmotný třípokoj

    Jonáš Hájek - Suť

    Úvodní slovo Libuše Bělunková a Pavel Kosatík
    Akordeon Jana Bezpalcová

    Křížovnické nám. 3
    Praha 1 – Staré Město

    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Ve čtvrtek jsou ještě dva další programy, tak si vyberte:

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam