• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GUMAGUARmoderní :: postmoderní :: současné umění
    FAUSTFIRE
    FAUSTFIRE --- ---
    taky mám rád blbůstky
    Jimi Hendrix on Fire - Goodbye Art
    http://www.youtube.com/watch?v=bxabHg--WBE&feature=related
    což mi připomělo něco vlastně docela jinýho
    Jimi Hendrix live painting by Denny Dent
    http://www.youtube.com/watch?v=xddN-ysrFlk
    MIZUKI
    MIZUKI --- ---
    Ce n'est pas une anecdote artistique...
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    zaplaťpámbu :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    tedy... nedělejte z toho umění :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    zas z toho nedělejte vědu, je to prostě kreslený vtip :))
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    odborne se tomu rika kretenismus nebo-li art crétine
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    DUNE a PLECH:
    umělecká anekdota?
    Mi teď napadlo, že konečně sama pro sebe můžu začít nazývat nějakým způsobem tuto část umění, která je postavena na vtipu. Protože já mám trochu problém ji přiřazovat k umění vůbec. Ne, že by mě lecos nepobavilo, ale chybí mi k tomu přesah. Ale na tohle bych mohla přistoupit...
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    DUNE
    DUNE --- ---
    dovedu si predstavit strategii, kde kdyz potrebujes vic stavet, potrebujes vic elektriky.. :) ale dost mozna mas pravdu
    PLECH
    PLECH --- ---
    Vlastně bych to tvý vysvětlení upravil skoro od začátku... Druhej obrázek ti totiž dává jasně najevo, že to, co se staví, je co se týče strategie nesmysl.
    DUNE
    DUNE --- ---
    prislo mi to prave vtipnejsi, kdyby melo, tak sem si to tam doplnil ;-) pravda, vedet to nemuzu.. ;) to by mozna mel vysvetlit nekdo, kdo Magrittove mentalite rozumi vic, coz ja bohuzel nejsem
    PLECH
    PLECH --- ---
    DUNE: Ten konec bych upravil... Vidim v tom předevšim komickou představu Magritta hrajícího strategii na kompu. (To, co postavil, podle mě nemá mít žádnej obrannej význam.)
    DUNE
    DUNE --- ---
    ;) no dobre, tak ja ten vtip znicim a zkusim ho vysvetlit, teda minimalne tak jak ho chapu ja ;)

    proste de o to, ze to zaroven prochazi vice urovnema vtipu. Prvni okynko ti rika, ze vidi nepratelske jednotky, takze pravdepodobne s tim potrebujeme neco delat. Druhe okynko rika, ze se stavi dalsi reaktory, coz by mohlo vypadat, ze se neco zacne (mozna?) dit. No a pak vidis postaveny elektrarny a nejaky dalsi veci a rikas si, "aha, tak to asi bude neco stavet". No a pak vidis tu mapku a uvedomis si, ze by to mohlo bejt postaveny spis jenom tak ze srandy, abychom se pobavili, a ma to symbolizovat dymku, nic vic, coz je vtipny vuci predchazejicim okynkum stripu. No a pak si prectes dole ten Magritte text, coz je vtipny proto, kde nam nejakej hrac (zcela zamerne) Magritte rika, ze to prece neni dymka, proc by to mela bejt jako dymka, jsou to budovy na obranu, ktere jsou postavene ve tvaru dymky ;-)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    SEDUI: whoa! :D no když to tam vidíš.. :) já ale myslím, že vtip je někdy prostě jenom vtip :)
    SEDUI
    SEDUI --- ---
    KHALAVERA:
    hm, takze reprezentacia vs simulakrum, ci som uplne mimo?
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    MIZUKI: jo no, Z úplně stačí... vtip ohledně gamesení se kryje s tím o magrittovi .) jde jen o to, že kdo RTS nikdy nehrál, nemusí chápat a rozeznat ten specifický kontext/situaci/svět
    nebýt toho magritta tam, tak je to více méně žánrovka, vtipů založených na fakticky absurdních rozdílech mezi realitou a simulací reality v hrách je spousta... a dobrých :)
    MIZUKI
    MIZUKI --- ---
    KHALAVERA: tak já chytám jen toho Magritta, s těma strategiema už se moc nechytám (naposled jsem pařil snad Stronghold a nejvíc mě asi kdysi bavilo Z) --- nějakej hint co je tam za vtip stran gamesení?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam