• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GUMAGUARmoderní :: postmoderní :: současné umění




    "My favorite art is the art I don't understand." Pae White
    "Umění chce tvořit konečnost, která vrací nekonečno." Deleuze a Guattari
    "The ‘value’ of particular artists after Duchamp can be weighed according to how much they questioned the nature of art; which is another way of saying “what they added to the conception of art” or what wasn’t there before they started. Artists question the nature of art by presenting new propositions as to art’s nature. And to do this one cannot concern oneself with the handed down ‘language’ of traditional art, since this activity is based on the assumption that there is only one way of framing art propositions. But the very stuff of art is indeed greatly related to ‘creating’ new propositions. That there is no ‘truth’ as to what art is seems quite unrealized." Peter Coffin z rozhovoru

    než začneš diskusi o tom, o co je to umění, čti: 1, 2, 3, 4, 5 - krátký a čtivý úvod do kritiky umění
    rozbalit záhlaví
    ATOMIC
    ATOMIC --- ---
    KORINKOWICZ: no bude to tam nafurt - beton bude tak jaj je.))
    XYZ
    XYZ --- ---
    KORINKOWICZ: Já o tom sice skoro nic nevím, ale rezhodně mi není jasný, proč by to nemohlo být betonový i nadále? Pohledový beton je stará známá věc a mě se líbí...
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    ATOMIC: ja jsem nejak nepochopil, jestli to tam teda bude i po otevreni... protoze je jasny, ze takhle betonovy to tam casem nebude :) tak to pak bude malovat znova ??

    nekdy tusim v lednu jsem byl na jeho vystave ve svestce a nektery veci od nej se mi fakt libily.. jestli to v ty knihovne bude nastalo tak se mi tomu ani verit nechce, jak je to skvele :)
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    ATOMIC: No musím počkat, na přímou konfrontaci, tj. až to uvidim na vlastní oči. Jinak můj prozatimní názor je: Co to k sakru je?. Mozná někde jako streetart, ale tohle je takový dost prapodivný, i když, možná to je ten záměr. Nevím.
    VEROUNKA
    VEROUNKA --- ---
    ATOMIC: bomba :)
    LIZABETHA
    LIZABETHA --- ---
    _ER: z moholyho jsem byla u vytržení když jsem jej poprvé objevila ve "1000 photo icons" od nakladatelství taschen..tenhle kousek je opravdu úžasný

    další od něj
    _ER
    _ER --- ---
    no a ještě jedna maďarská věc - tentokrát čistě popová

    _ER
    _ER --- ---
    nádherná věc

    Moholy-Nagy, László, Fotogramm, um 1925
    MIKRON
    MIKRON --- ---
    ATOMIC: Knížák :))))))))
    MIKRON
    MIKRON --- ---
    ATOMIC: jsem nečekal že to bude takhle až dobrý.. fakt super, potěšilo!
    PASH
    PASH --- ---
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    DKULHANEK: ja uz se nemzuu dockat az se tam budu moc jit podivat :) sem moc rad, Perjovschiho prace me bavej od prvni chvile co sem je videl, a konecne mame ve staly sbirce neco co bylo v MoMA ne? :)
    ATOMIC
    ATOMIC --- ---
    a jak to vidí nova...
    http://archiv.nova.cz/multimedia/televizni-noviny-04-11-2008.html
    je to cca tretí ctvrtina,
    opravdu zpravodajství na úrovni...a M.Knížák taky slušně mimo..
    XYZ
    XYZ --- ---
    DKULHANEK: Můj skromný názor je taky áno- jen víc a houšť :)
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    DKULHANEK: *** osvícená to instituce ***
    ATOMIC
    ATOMIC --- ---
    DKULHANEK: tedy jako, že jsem za 1. rád že se tady realizuje takové dílo, že tu PAS a PROJEKTIL architekti něco takového prosadili a investor přijal za své....
    a za 2. mě práce D. Perjovschého baví, jelikož svými politickými a sociálními komentáři jednoduše ale inteligentně komentuje současnost.
    FACEO
    FACEO --- ---
    DKULHANEK: urcite super
    ATOMIC
    ATOMIC --- ---
    PASH: jo fousáči jedou
    DKULHANEK: můj je VELMI ANO!
    DKULHANEK
    DKULHANEK --- ---
    ATOMIC: mě by spíš zajímal tady váš názor na to :)
    PASH
    PASH --- ---
    ATOMIC: a ze sou si s vankem docela podobni, coz? :D
    ATOMIC
    ATOMIC --- ---
    DKULHANEK: hehe

    Dan Perjovschi v NTK v Praze

    Tvůrcem centrálního uměleckého díla v nové dejvické knihovně se stane rumunský vizuální umělec.
    http://www.stk.cz/cs/o-nas/pro-media/
































    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam