• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GUMAGUARmoderní :: postmoderní :: současné umění
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    MIKRON: to máš pravdu. A mohlo by to tak fungovat, kdyby nebylo postmoderní umění záležitostí elity, což dnes je. Hodně lidí, kteří to nestudují nebo kteří se tím nezabývají, mají k umění přehnaný respekt. Nemyslím si, že je nutno vysvětlovat "co mám na obraze vidět", ale ukázat možnost "jak se mám na obraz dívat, co v něm můžu vidět, co v něm hledat nemusím ale můžu, a že se z toho nemusím hned podělat jen proto, že nepatřím mezi vyvolené a že jsem to hned nepobrala" :)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    MIKRON: Přesně jak řiká TANAIS
    TANAIS: Dobřes to pochopila, jsem rád .]

    Jinak spam ke mě do klubu a ne sem...

    // OT
    MIKRON
    MIKRON --- ---
    TANAIS: mě se zdá že do sebe nabourává snaha pochopit umění kolektivně - říct si, "co to na obraze vlastně je" nebo ještě chutněji "co mám na obraze vidět" (viz podle mě vyložená lahůdka v popisu auditka: "vysvětlení od zkušenějších") - s nemožností udělat něco takovýho u postmoderního umění, v němž hraje divák jako jedinec se svou vlastní zkušeností života, kterou v díle zrcadlí, mnohem větší roli než třeba u obrazu renesančního.
    ALBATROS
    ALBATROS --- ---
    ?
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    MIKRON: v obecný rovině to provařená debata je, to jo. Když pominu to, že je pořád dost lidí, kteří ji neprovařili subjektivně, tak je fakt, že nad jednotlivejma dílama se ta debata většinou nevede a tohle je klub, jak to chápu já, kterej se má právě konkrétníma dílama zabývat. To zas nemusí být úplně od věci.
    MIKRON
    MIKRON --- ---
    JUNIOR: mě ti to přijde jako 1. blbost a 2. už trochu provařená debata...

    sorry ale nemohl jsem si to nechat pro sebe.
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    // Dovolte mi prosím malý spam:

    [ Pojďme společně pochopit MODERNÍ, POSTMODERNÍ a SOUČASNÉ umění :. ]
    Diskuze pro lidi, kteří chtějí /nebo se snaží/ pochopit moderní umění a nemohou tomu pořád přijít na jméno. Diskuze a vysvětlení od zkušenějších. Nadhození linku s věcí a typický dotaz: co to má bejt, proč má ta matlanice skoro lidskou hlavu aneb protože 210 láhví od coca-coly....
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---


    XXXXXXXXX IN THE EXPANDED FIELD, 2008

    Martijn Hendriks

    Downloaded copy of Rosalind Krauss’ essay ‘Sculpture in the Expanded Field’ from which all references to art were removed using standard methods of redaction. Redistributed pdf, unlimited laser prints.

    http://www.martijnhendriks.com/XXXXXXXXX/XXXXXXXXX-in-the-Expanded-Field.pdf
    ANAGRAM
    ANAGRAM --- ---
    NOIK:
    byl jsem tu?
    Fantomas?
    NOIK
    NOIK --- ---
    zamindrákovaný kokot je zpět!:))
    MANIIA
    MANIIA --- ---
    playboy :-D
    DITAMORG
    DITAMORG --- ---
    KHALAVERA: Teda... vážně úžasný objevy, každopádně dík za Hiroyukiho Hamadu!
    VERO: Ten balet s bagrem byl k vidění na Náměstí republiky, myslím že v červnu 2007 v rámci nějakýho umění v ulicích...
    NOIK
    NOIK --- ---
    MASOWN
    MASOWN --- ---
    Může mi, prosím, někdo poradit, zda existuje UV barva [nebo Fluorescenční barva], která není krycí - tedy která je třeba lazurovací - a nechá se použít [a drží] na plexisklo [nebo polykarbonát] tak, aby přes ono plexi bylo vidět co se za ním děje...?
    Popřípadě by mne někdo mohl nasměrovat někam, kde by mi někdo poradil. Předem díky a Šťastnej novej rok přeji. M.
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    GUMAGUAR: ještě mám prej vyřídit, že tam bude jen točený pivo
    takže panáky, šampaňský a podobně je třeba přinést sebou
    NOIK
    NOIK --- ---
    :)
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    31. 12. 2008

    SILVJEŠTĚR V MEETFUCKTORY

    zahrají:
    DEUS EX MACHINA
    KROKY MARIA CHROMÉHO
    MICHAL MARIÁNEK
    GUMA GUAR DJS VJS
    ANTENA VJ DJ
    DJ KRYSA






    http://meetfactory.cz/

    MeetFactory
    Ke Sklárně 3213/15
    150 00 Praha 5

    Spojení:
    zastávka Lihovar
    Jděte podél tramvajových kolejí směrem na Barrandov, přejděte přes most a pak po silnici dojděte přímo k budově MeetFactory. Cesta od zastávky trvá přibližně 4 minuty.
    Tramvaj: č. 12, 13, 14, 20, 54 (2 zastávky od Smíchovského nádraží směrem od centra).
    Autobus: č. 129, 172, 196, 197, 198, 199, 204, 241, 243, 244, 246, 248, 253, 314, 317, 318, 320, 321, 338, 361, 390, 501, 507.
    PASH
    PASH --- ---
    WAKO: napodobne
    WAKO
    WAKO --- ---
    MIKRON: smutek
    MIKRON
    MIKRON --- ---
    WAKO: super, to mi přijde hodně dobrý. vůbec, celou výstavu hodnotim dost pozitivně!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam