• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GUMAGUARmoderní :: postmoderní :: současné umění
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    TENZO: musel bys se udělat slavným a známým, síla propagace a pár peněz za tisk apod.
    TENZO
    TENZO --- ---
    GUMAGUAR: Mam podobnej zazitek. parkrat mne neco napadlo a rikam to je kravina seru na to... a pak to vidim nekde jinde:) Blbe je to ze pokud clovek nema jmeno tak se nektere hodne experimental veci blbe prodavaj. Kdyz udelam ja nejake dve tecky jak rika kolega tak se tomu kazdej vysmeje. nalamuje to nekdo hodne znamej a lidi o tom budou diskutovat a treba se too i proda za strasne prachy:)
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    Galerie NTK a IBBB uvádějí/Gallery NTK and IBBB presents

    INTERNATIONAL BONGO BONGO BRIGADE
    The Hair in Canibal-prophetic Soup of Dr. Emil Holub


    Výstava berlínské umělecké skupiny International Bongo Bongo Brigade s hosty z České republiky

    Exhibition of Berlin art group International Bongo Bongo Brigade with guests from Czech republic

    Vernisáž výstavy/opening: v pondělí 5. 3. 2012 v 17 hodin / monday 5th of March, 5PM

    Termín výstavy/term of exhibition: 6. 3-18. 3. 2012

    Vystavující umělci/exhibiting artists:
    Timothy Archer, Christophe Boursault, Guillaume Bruere, Rabiya Choudhry, Marek Číhal, Raynald Driez, Ben Cottrell, Vanessa Fanuele, Habima Fuchs, Václav Girsa, Patricia Ellis, Carola Ernst, Anežka Hošková, Marcel Huppauf, Andrew Gilbert, Cedar Lewisohn, Orlando Mostyn Owen, Humbero Poblete-Bustamante, Eva Rader, Markus Selg, Lucy Stein, Vladimír Skrepl, Dominic Wood

    ............

    Galerie NTK
    Technická 6, Praha 6-Dejvice
    Czech Republic

    http://www.bongobongobrigade.com/
    International Bongo-Bongo Brigade - Národní technická knihovna
    http://www.techlib.cz/cs/1868-international-bongo-bongo-brigade

    Výstava vznikla za spolupráce Galerie NTK a IBBB / Exhibition was organized in cooperation of Gallery NTK and IBBB

    PORKY
    PORKY --- ---
    Dvě sbírky, jedna výstava: Špičky české moderny přijely do Roudnice - TOPZINE.cz
    http://www.topzine.cz/dve-sbirky-jedna-vystava-klasikove-ceske-moderny-prijely-do-roudnice
    LULU
    LULU --- ---
    SENCHA: taky jsem to prosvihla, zaznam by bodl...
    KELLEC
    KELLEC --- ---
    SENCHA: ou na tohle bych zašel, škoda že pozdě, nebude záznam třeba možnej?
    SENCHA
    SENCHA --- ---
    diskuse v tranzitdisplay:
    NULOVÁ MZDA - O FINANNČNÍM OHODNOCENÍ UMĚLCŮ
    úterý 28.2. 2012 19:00

    Náleží umělci a kurátorovi na volné noze honorář za uspořádání výstavy
    ve státní, městské či krajské galerii?
    Jaké jsou argumenty pro a proti?
    Pokud mají být odměňováni, proč jim příspěvkové instituce většinou neposkytují honorář?
    Jaká kritéria by se měla používat při ohodnocování práce umělce na výstavě?
    Můžeme v tomto smyslu pohlížet na výstavu jako na jiné kulturní události, např. divadelní představení nebo koncert?

    Debaty se zúčastní:

    Marika Kupková (kurátorka, Galerie TIC)
    Helena Musilová (kurátorka, Národní galerie)
    Lenka Lindaurová (kurátorka a kritička)
    Jiří Skála (umělec)
    Tereza Stejskalová (kurátorka a kritička)
    Ondřej Chrobák (kurátor, Moravská galerie)
    Helena Koenigsmarková (ředitelka Uměleckoprůmyslového musea v Praze, Asociace muzeí a galerií ČR)
    CRUZ05
    CRUZ05 --- ---
    LAIO
    LAIO --- ---
    GUMAGUAR: ...nedávno jsem zabředl s kamarádem do debaty a řikam mu. "já nemam žádný nápady, sem dutej jak bambus a nevim co s tim. Co malovat...všechno je už namalovaný" ...a on... "ser na to a maluj puntíky " a smál se. Přemejšlel jsem nad tim a udělal si takové dvě studie, které se setkaly s uplnym nepochopenim zkrze všechny moje kamarády a pozorovatele. Tak mě to zklamalo! ...a podívejte se na toho Damiena Hirsta ...jak si vesele tečkuje a hned už si to vystavuje...
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    mně se asi před patnácti lety zdál sen, že jsem na výstavě Krištofa Kintery, na níž byly vystaveny sochy vytvořené z jízdních kol. důležité je, že Krištof v té době ještě nic z kol nedělal. byl to docela živý sen, ráno jsem si ho dobře pamatoval, tak jsem si vzhled těch soch nakreslil do zápisníčku a dokonce jsem uvažoval, že bych ty sochy zrealizoval (včetně toho, že bych přiznal, že jsem je vlastně "ukradl" tomu "snovému" Krištofovi). škoda, že jsem se na to nakonec vysral, o pár let později totiž Krištof, aniž bych mu o tom snu říkal, dost podobné sochy udělal :)
    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    Ještě jedna do serie s kolama: (tim nemam na mysli nic s copyrightem, jen doplnuji serii kol)

    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    TENZO: No jasne, je to samozrejme osemetny, vubec netvrdim ze Kintera nekoho kopiruje, nicmene me to zaujalo a trosku sokovalo. Na v V. bienale sem si koupil knizku od Weiwei a na xty strance koukam, wtf, kde se tu vzal Kintera? :-)

    ber to s nadsazkou, nemluvim o plagiatorech. (ikdyz ten Korejec teda nevim...)
    TENZO
    TENZO --- ---
    OTAZKAKONCE: Nevim mno, me ty kola nepripadaj podobna vubec v nicem. To je jak kdybych byl oznacen za plagiatora jen proto ze na moji fotce ma holka prsa venku stejne jako na fotce od Helmuta Newtona
    ZANKAZU
    ZANKAZU --- ---
    OTAZKAKONCE: problémů tohoto charakteru by se našlo víc..
    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    A když už jsem u toho, tak toto si nemuzu odpustit:

    Ai Weiwei:

    Kryštof Kintera:


    ------------------
    Krištof Kintera | There is no way to go now
    http://kristofkintera.com/pages-work/there-is-no-way/there-is-no-way1.htm
    CIMAM
    http://www.cimam.org/exposiciones/exposiciones.php?id_search=1&id_selector=1&submenu=&id_exhibition=41
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam