• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GUMAGUARmoderní :: postmoderní :: současné umění




    "My favorite art is the art I don't understand." Pae White
    "Umění chce tvořit konečnost, která vrací nekonečno." Deleuze a Guattari
    "The ‘value’ of particular artists after Duchamp can be weighed according to how much they questioned the nature of art; which is another way of saying “what they added to the conception of art” or what wasn’t there before they started. Artists question the nature of art by presenting new propositions as to art’s nature. And to do this one cannot concern oneself with the handed down ‘language’ of traditional art, since this activity is based on the assumption that there is only one way of framing art propositions. But the very stuff of art is indeed greatly related to ‘creating’ new propositions. That there is no ‘truth’ as to what art is seems quite unrealized." Peter Coffin z rozhovoru

    než začneš diskusi o tom, o co je to umění, čti: 1, 2, 3, 4, 5 - krátký a čtivý úvod do kritiky umění
    rozbalit záhlaví
    BIRLIBAN
    BIRLIBAN --- ---
    ZUZKAOU: Vždyť je to špatné snad ve všem. Nepůvodní, uměle vytvořené téma/problém, provedení hrubé, žádný zjevný kontrast mezi masivností bunkru a zamýšlenou jemností řezu. Výsledná fotografie stále nese známky asociující spíše demolici. A co hlavně, je to děsná nuda. Špatná diplomka, nic víc..
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    ZUZKAOU: uriznou hlavu konovi na vaclavaku by bylo lepci imho
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    ZUZKAOU: za me taky ok, mozna ze se tim holandskym artem inspiroval, mozna ne, egal... :), jeste mi to pripomina jeden ready made - jde o bunkr pred opavou u vlakove trati, kterym prorusta strom tak, ze praskl. no a samozrejme je treba jeste zminit vojtu micu. ten mel moc hezke navrhy bunkru na klarove, kde ted mame zmrzku a lvicka, skoda ze mu to neproslo...

    http://apache4.avu.cz/~mica/studio/Mica/in1/Pages/bunkr_Klarov.html
    TERYHASPY
    TERYHASPY --- ---
    boiler#art#room
    2017
    BERLIN
    14.června
    401 CONTEMPORARY




    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    https://www.facebook.com/events/449135165419761/



    ROZHNĚVANÁ PLANETA
    Globální konflikty a lokální souvislosti


    21. 4.-17. 6. 2017
    vernisáž 20. 4. 2017 v 18:00

    Skupinová výstava s mezinárodní účastí, která je výsledkem spolupráce Národní technické knihovny a Centra globálních studií Filosofického ústavu AV ČR. Výstava je součástí výzkumného programu "Globální konflikty a lokální souvislosti" Strategie AV21, Akademie věd ČR.

    Vystavují:
    Martha Rosler
    Atelier van Lieshout
    Bjørn Melhus
    Milan Kohout
    Juraj Dudáš
    Radovan Čerevka
    Martin Zet
    Alexej Klyuykov
    Vasil Artamonov
    Karíma Al-Mukhtarová
    Jan Kadlec
    Ivan Vosecký
    Vladimír Turner
    a další


    Kurátoři:
    Milan Mikuláštík
    Milan Kreuzzieger


    Galerie NTK
    Technická 6, Praha 6
    otevřeno po-pá 10-18, so 10-16
    vstup volný
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    ot: nemuzete mi nekdo doporucit galerie a muzea se soucasnym umenim v Bangkoku prosim?diky
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    GUMAGUAR: rekl jaky to je delat pro Olympijsky hry a chlastat s Schwarzenbergem?:)
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    CABOWITZ: umění a politika
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    GUMAGUAR: a krom toho ze to bude prednaska od zmineneho umelce v anglickem jazyce neco vic nevime? treba tema prednasky? :)
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    GGG
    GGG --- ---
    GGG:
    :D

    ZÁKAZNÍCI, KTEŘÍ SI KOUPILI TENTO TITUL, KOUPILI TAKÉ:

    Psychologie sériových vrahů
    Andrej Drbohlav

    KATEALICECZ
    KATEALICECZ --- ---
    MATEEJ: díky!
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    KATEALICECZ: imho kurt gebauer
    KATEALICECZ
    KATEALICECZ --- ---
    Z víkendové návštěvy Národní galerie, Veletržní palác. Víte co je to za autora prosím?

    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    CABOWITZ: nejde to nejak elektronicky? jsem daleko od CR.
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    NATAKA: treba na vratnici avu? to je docela menschlich ne? :)
    NATAKA
    NATAKA --- ---
    GGG: rád bych si sešit přečetl... dá se k tomu dostat nějak lidsky?
    MABLUNG
    MABLUNG --- ---
    ORIEN: Dám ti takovou internetovou radu. Vyfoť obraz, a dej dotaz tady na tohle fórum. Můžeš k tomu přidat i tvůj příběh se zakoupením atd. Chodí tam i několik znalců umění, takže ti v mezích internetu poradí nebo tě nasměřují, kam se obrátit.

    Sběratel.com: Umění - obrazy
    http://www.sberatel.com/diskuse/sberatelstvi/umeni-obrazy-30

    Nicméně určitě ti také řeknou, že nemáš kupovat něco, čemu vůbec nerozumíš. Bude se nejpravděpodobněji jednat o tohoto Jana Kotíka.

    Kotík Jan (1916 – 2002) | Sophistica Gallery
    http://sophisticagallery.cz/kotik-jan-1916-2002/

    A tedy Galerii Švestka neznám, ale ani galerie Národní 25 mi zrovna nepřijde jako místo kde se bavit o prodeji obrazu za údajnou cenu 500 000.
    ORIEN
    ORIEN --- ---
    OTAZKAKONCE: Na posudku mám jako autora "Jan Kotík", tak bohužel nevím
    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    ORIEN: Jan Jakub Kotík?
    METTE
    METTE --- ---
    ORIEN: Dobry vecer, bohuzel Vam neporadim, ale doufam a prosim, zda tady uvedete, co jste zjistil, jsem zvedava, protoze jsem slysela uz par nepeknych veci o galerii Svestka... preji Vam stastne "rozuzleni"!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam