• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EDISNModulová železnice N 1:160 Modulovka
    EDISN
    EDISN --- ---
    EDISN
    EDISN --- ---
    EDISN
    EDISN --- ---
    EDISN
    EDISN --- ---
    NGANASAN: Neni to pro verejnost, ale pokud je zajem lze se stati clenem naseho klubu a po te se prihlasit na setkani Fremo. Blissi info jsem schopen dodat a zkonaktovat. Sam jsem clenem sekce N.
    NGANASAN
    NGANASAN --- ---
    EDISN: Je to přístupné i pro veřejnost (diváky)?
    EDISN
    EDISN --- ---
    Mezinárodní FREMO N setkání Praha

    30.9.-3.10.2005

    2. FREMO setkání v Česku

    První FREMO setkání v Česku se konalo v srpnu 2004 v Milevsku a byly zde přítomny layouty H0, H0e a N-RE. Protože setkání bylo podle ohlasů velmi úspěšné, dohodli jsme se, že budeme v Česku pořádat FREMO setkání každý rok – střídavě layouty N a H0. V roce 2005 tedy uspořádáme v Praze ve spolupráci s německými kamarády N-RE setkání s moduly N, na které jsou srdečně zváni zájemci z celé Evropy i světa.




    Téma

    Námětem bude provoz ČSD na počátku 70. let 20. století. Jsou plánovány dva layouty, jeden fiNescale a druhý Fremo-N/N-RE. Pro Fremo-N/N-RE jsou vítány všechny moduly, které jsou sjízdné s NEM okolky a jsou připraveny pro digitální provoz.


    Provoz bude řízen pomocí NMRA-DCC s využitím Loconetu.


    EDISN
    EDISN --- ---
    EDISN
    EDISN --- ---
    Výměnné setkání modelářů a přátel železnic
    v sále Menzy Karlovy univerzity Praha 1, Opletalova 38, se koná tuto sobotu 18.Června. 2005 od 8.00 hod. (křižovatka ulic Hybernská - Opletalova)
    Mapa ZDE
    EDISN
    EDISN --- ---
    .V Thajsku nejsou jen plovoucí trhy, ale také trhy na kolejích a když jede vlak, schovávají stánky a vlak jede pár centimetrů nad zbožím.


    EDISN
    EDISN --- ---
    750 213 - 1


    E 162 054 - 1
    EDISN
    EDISN --- ---
    NGANASAN: Taky že jo. Autorem je pan Václav Duchoň. Stejně jako druhé parní lokomotivy řady 310.0 ČSD ve velikosti Z. Velice mne to zaujalo, tak jsem to sem dal . . .




    NGANASAN
    NGANASAN --- ---
    EDISN: Je to super modýlek. Ale ten text mi připadne jako by byl vytrženej z nějaký diskuse....
    EDISN
    EDISN --- ---
    Parní lokomotiva řady 200.002 ČSD ve velikosti Z!
    Žádné modely, které by si za předlohu braly vozidla našich drah ve velikosti Z (1:220) se průmyslově nevyrábějí a to ani malosériově. Mosazná lokomotiva je propracována do detailu. Maličký motor zpřevodovaný 1 : 50 umožňuje plynulou jízdu nízkou rychlostí. Model je osazen spřáhly Magne-Matic, která jsou ale z prostorových důvodů umístěna níže, než by odpovídalo normě (původní návrh počítal se spřáhly Märklin).






    EDISN
    EDISN --- ---
    M131.1441
    EDISN
    EDISN --- ---
    IC 141 Detvan [Praha - Zvolen] (2004) s lokomotivou "Duhová energie" 151.
    EDISN
    EDISN --- ---
    NGANASAN: Tyhle provozni setkani jsou fakt dobry...

    NGANASAN
    NGANASAN --- ---
    EDISN: Hmm..tak to já budu v Číně...
    EDISN
    EDISN --- ---
    NGANASAN: O tom uz jsem slysel, ale zatim jsem ho nevidel "na vlastni bulvy" Skusim se tam stavit az pojedu na setkani sekce N modulove zeleznice Zababov v Blansku. To se mimochodem konna od 16 do 19 cervna.
    NGANASAN
    NGANASAN --- ---
    Tak jsem byl v Brně a náhodou jsem narazil na moc pěknou modelovou železnici V Josefský ulici. Údajně by to mělo být největší digitálně řízené kolejiště u nás. Je to v HO a podrobnosti najdete na
    www.modelovysvet.cz
    EDISN
    EDISN --- ---
    NGANASAN: Na to jsem si prave vzpomel, kdyz jsem videl tuhle fotku...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam