• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TRUCEI:\truce\notes | | Le'Olam, Ever!
    CTALKEP
    CTALKEP --- ---

    CTALKEP
    CTALKEP --- ---


    TRUCE
    TRUCE --- ---
    paradni vec
    zkusila bych si vyrobit..



    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Hannu Raittila - CANAL GRANDE



    Prave jsem docetla.
    Kniha ma dva plus jeden hlas a kazda z postav klapky na ocich,
    cimz se prave dosahuje efektu spletitosti politickych machinaci.
    Vyborna vec, sucho sarkasticky vtipna, s mocnym rozuzlenim na pozadi benatskeho karnevalu (kam se timto chci vypravit) a skutecnych socialnich pomeru soucasne Evropy v kontrastu s chladnou prakticnosti Finu, kteri horkokrevne Italy vnimaji s detskou odlidstenosti.
    http://www.volvox.cz/knihy/medusa/medusa.php#kanal_grande
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    TRUCE: pošli původní verzi, jestli chceš :o), moc ráda bych si přečetla
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    mohu poslat puvodni verzi ;)
    je sice trochu dlouha..

    ne, dam to na blog. jen musim vyresit potiz s hostingem co tam mam ..
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    v A2 mam clanek!
    na celou, 37.stranu ;))


    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    TRUCE: hmm, presny
    ted jsem si neco precetla v auditku makrobiotika o nekterych svych navycich, a ackoli beru takove info s rezervou, presne to sedi....paradox, clovek neco dela, resp. ji, pije, aby si udelal psychicky dobre, a ono to ma takovej efekt v tele, ze mu to udela za chvili psychicky spatne.... to samy s "inaktivitou", neboli clovek je unavenej ci bez nalady a nic se mu nechce, a pokud se nerozhybe, je pak za chvili z toho nehybani jeste unavenejsi.
    ale jak uz je zkusenost, ze existuje i jinej stav, je to v zasade ok :)) ...nebo kdyz ke mne konecne pronikne ta informace, resp to vedomi, co ten kterej zvyk dela
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    For a lot of people, “sleeping” happens every night, but “recharging” doesn’t. How do you know if this is happening to you? If you wake up as tired (or more tired) than you were before you went to sleep, then you didn’t recharge. You just took a breather, but you’re still exhausted. Naturally, you want more than that out of your night.

    The key to restful, recharging sleep is to do the same thing I do to the AA batteries I have at home when I want them to recharge – unplug them first. Unplug your mind from the stress of the day, from all your worries and obligations, and give your mental wheels a chance to spin down and cool off for the night.

    http://www.rockyourday.com/5-tips-to-recharge-your-body-and-mind-overnight/
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Inactivity and a poor diet is just like stress and lack of sleep
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    prave jsem si navymyslela 2 moleskinove stranky clanku
    ceka me psani teda
    a pak spanelsko
    a pak francie
    a pak studium

    jupi!
    CTALKEP
    CTALKEP --- ---


    TRUCE
    TRUCE --- ---
    vstavaji mi hruzou vlasy na hlave
    toto neni dobre


    v podstate jde o to, ze shanim novou praci
    neco kreativniho
    nejlip psani, to me bavi a nabiji odjakziva
    ...


    SHI
    SHI --- ---
    TRUCE: to je dobry.)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    If you enter the forest and see a path then it is not yours
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    ;))


    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Člověk, jenž omezí své zvláštnosti a věnuje se pouze praktickému životu, se stává prázdnou skořápkou, pohazovanou mořem. Ignoruje skryté taje života, obklopí se zúženým mikrosvětem a nikdy nespatří úžasné vytrysknutí proudů z hlubin, které stále potlačuje.

    Paschal Beverly Randolph z knihy Sexuální magie
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    http://thehouseai.wordpress.com/tag/cyberpunk/

    v prvnim clanku se autor blogu pozastavuje nad tim, jak se VYVINUL cyberpunk, z 80tych let a strachu ze studene valky, kdy si lidi mysleli ze 90tky budou neco jako 60ties .. a pak se zjevil rave a www.

    druhy clanek se opet venuje vzniku cyberpunku, tentokrat vic literarne;
    co tim vlastne Bethke myslel, kdyz svou povidku nazval Cyberpunk, a podobne ...

    schvalne:
    Bethke wanted to include these notions in the term:

    1. That children have some undefined wiring which enables them to learn languages far easier than adults do, and this ability is not limited to ‘organic’ languages.
    2. That teenagers can be dangerous because they live in a sort of ethically neutral state. They haven’t got the hang of empathy yet, nor have they really grasped the linkage between their causative actions and the resulting effects.
    3. That, just as command of a language is power, technological skill is enfranchisement, and in 1980 we were 20 to 30 years away from an explosion of technology that would radically change the distribution of power in society.
    4. That parents and other adult authority figures were going to be terribly ill-equipped to deal with the first generation of teenagers who grew up ’speaking computer.’
    5. THEREFORE, if you thought punks on motorcycles were a problem, just wait until you meet the— the— Y’know, there isn’t a good word to describe them? “

    jasne, ze v dnesni dobe jiz tento termin znamena mnohem vic.



    dobre cteni.
    chtela bych si podobne zrekapitulovat i posledni dekadu, vlastne..
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    nazory na smrt se lisi optimismem v zavislosti na mnozstvi zivotni energie kterou oplyvame
    slova zustavaji stejne



    nechci delat biznis, ale chci cestovat
    umim psat, ale v tom prilis mnoho penez neni

    napsala jsem clanek do A2, vyjde v subkulturni rubrice
    diky spatne nastavenemu radkovani bylo 5 normostran mych 17citi normostranama podle normy,
    napsala jsem to za vikend a kvalitne, no nechcete me? :)

    tyden jsem byla pryc, a hned mam nove oci
    pokoj je vetsi, vse je nove, sbohem rutina
    akorat mam ty oci plne slz, alergie na prach?
    celou dobu me ani nenapadlo zrat jakekoliv prasky ci antidepresiva
    here am i
    :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam