• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUNGPAThangky - tibetské rituální obrazy
    rozbalit záhlaví
    CATHACK
    CATHACK --- ---
    VEMPIRE: On by asi i výklad podrobnější byl, kdyby všichni přítomní uměli anglicky, nebo byl trochu profesionálnější překlad ;)
    Jinak Akka mě okouzlil jak uměl krásně vyprávět, úplně z jeho intonace a gestikulace vycházel mír a harmonie...

    V Kafárně se mi pak nejvíc líbila jedna thangka za 25kKč - život Buddhy, ale zrovna jsem to ssebou nějak neměl :)
    VEMPIRE
    VEMPIRE --- ---
    Cathack - No, thangky byly nádherné, ale čekal jsem poněkud podrobnější výklad. :-)
    Trochu jsem doufal v to, že si nějakou pořídím, ovšem když jsem uviděl ceny...pořídil jsem si pouze pár sošek. ;-)

    Jinak Lungpa něco vyfotil, takže bude pár fotek....
    KAREN
    KAREN --- ---
    chjo...propaasla sem to, uunava me zmohla a uuukoly k tomu.....///tak se pochlubte nooo....))
    CATHACK
    CATHACK --- ---
    Tak jak se vám přítomným líbila přednáška s Akkou Lamou?
    KEEN
    KEEN --- ---
    Loving Eyes is the white, four armed Buddha aspect, symbolizing the united love and compassion of all Buddhas. His mantra OM MANI PEME HUNG is used worldwide in most Buddhist traditions. The six syllables purify the six realms of exsistence:

    OM purifies pride - the god's realm,
    MA purifies jealousy - the realm of demi-gods,
    NI purifies desire / attachment - the human realm,
    PE purifies stupidity - the animal realm,
    ME transforms greed - the realm of hungry ghosts,
    HUNG transforms hate and anger - the hell realm.

    HYNEK
    HYNEK --- ---
    LUNGPA: jj, na thangky taky dorazim a na vartinnu snad jeste sezenu listky :))
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    paráda díky za info dost možná se 13 v praze objevím a 14 navečer bude parádní koncertík Varttine takéž v praze takže dobře našláplej výkend :))
    KAREN
    KAREN --- ---
    ||presne toto jsem mela na mysli...vcera nam visel ten letaacek v kavaarne, tak sem se musela podelit...))
    KAREN
    KAREN --- ---
    tohle rozhodne neznii nezajiimave: 10.-16.brezna jiz.)))
    http://www.volny.cz/thangka/vystava.htm
    .))
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    TABRIS:Mrkni na nástěnku tam je pár linků na galeri z k terejch jsme sem třebas něco linkovali. od kud můžež vesele tisknout.
    NGANASAN
    NGANASAN --- ---
    SUNRISE: Ta je fakt pěkná a zdá se, že se jí nelení!
    TABRIS
    TABRIS --- ---
    fakt že jo! já se tady v tom klubu pohrabu a konečně si jich pár vytisknu...
    SUNRISE
    SUNRISE --- ---
    a ještě jedna zelená (vždycky mě naplňuje takovou jemnou láskou... krása :)
    SUNRISE
    SUNRISE --- ---
    krásná Tárá
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    i s tebou bratre
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    limilomi: poklona a bůh s tebou...
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    Jezismarja, ta posledni s 'krteckem' je opravdu priserna.
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    CATHACK
    CATHACK --- ---
    Přítelkyně dělá v současnosti o buddhistickým umění seminárku (na gymplu), tož neměl byste prosím někdo po ruce nějaký přehled co se týče hierarchie bóddhisatvů?
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---

    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    CATHACK: no a o těch slonech nic moc nevím ,ale co to znamená je myslím jasně vidět z obrázku i beze slov...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam