• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUNGPAThangky - tibetské rituální obrazy
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Rozměry: 464 x 630 mm. Sedici budha v objetí s nějakou ženou... Kolem je ještě 5 menších postav. Až se mi vrátí digiťák z reklamace, tak udělám náhled...
    AEON
    AEON --- ---
    Co to je vubec za formu? A jak velka?
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Právě proto... ty mantry tam mám.
    Přesně tak to udělám, podlepení jsem zavrhl hned... Akorát ten rám si musím udělat sám...
    AEON
    AEON --- ---
    No to je mi jasny, ze ti to nikde neudelaji, to musis sam. :-))
    Ale radeji to nepodlepuj cely, je dulezity, aby se dala thangka pripadne sundat. Obcas se na zadni stranu pisou mantry do energetickych center vyobrazeneho buddhy (pokud je tam uz nemas a vubec je to dost radikalni zasah... Vezmi to treba oboustranou lepenkou po tenkejch kouskach po okrajich, nebo jen v rozich, az tam das ty ramy, tak se to srovna. A kdyz bude trochu zvlnena, taky nevadi, kdyz je to v tech hadrech, tak je to cely kudrnaty - ostatne jsou to "svinovaci obrazy" neni nutne aby to bylo uplne nasponovane.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Tak jsem dnes obešel 3 doporučovaná rámařství v Brně, ale nevím. V podstatě mi navrhli 2 postupy. 1. Lehce obříznout okraj a strčit standardně do rámu pod sklo. 2. Celou tanku podlepit a dát do rámu. Obojí má zaručit, aby nebyla zvlněná.
    AEON: Tvůj postup mě také napadl. Prostě to nastřílet sponkovačkou za okraj na sololit a na to hodit nějakej pěknej rám. Ale to mi nikde neudělají.
    AEON
    AEON --- ---
    Ono to zasivanio do hadru je v nepalu pekne drahy, stoji to obcas skoro stejne jako ta thangka.
    Pokud ma thangka sirsi okraje, tak je to uplne easy. Pripevni ji na nejakou desku (treba sololit) a okolo upevni nejaky ram (treba sroubkama skrz desku do prken ramu) ale tak, aby to neslo skrz. Je to pochopitelny? :o))
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Určitě ji nehodlám laminovat ani dávat pod sklo...
    AEON
    AEON --- ---
    chmm, nevim, jestli je nejlepsi reseni thangku mit za sklem, mam radeji kdyz je to jen v ramu (nebo hadru) ciste.
    zalaminovany? to uz mi prijde hodne drsny. (a to taky nekde delaj, laminovani 50x70..?)
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    aeonovo zpracování, zní moc dobře. Já mám na oltáři normálně v klip rámu, ale je fakt že jsem ji podložil hedvábným šátkem....
    mám taky ale některý zalaminovaný, což se hodí v případě že chcete praktikovat v přírodě. a nevíte kdy vám do jeskyňky začne zatýkat :)
    AEON
    AEON --- ---
    ja jsem si na to vzdycky udelal ram z nejakych list, ktere jsem pripadne namoril.
    pouzil jsem sirsi listy (asi 8cm nahoru a dolu, 4 cm po stranach) a zariznul jsem do podobneho tvaru jaky maji ty tibetsky hadriky.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Právě jsem si přivezl z Norbulinky thanku, ale nebral jsem ji s tím textilem okolo. Chtěl bych to hodit do nějakého rámu nebo nějak udělat, aby se to dalo pověsit na zeď. Potřebuji poradit, jestli nevíte o někom, kdo s tím má zkušenosti. Dík.
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    no von (FILIPANDEL) si privez i latky na thangky apod., takze asi neco delat casem bude, ze filipe?? ;o]
    KRVAVY_KRUMPAC
    KRVAVY_KRUMPAC --- ---
    KILP: tak to je husty.....zkousel podle te knizky neco udelat? :-)
    KILP
    KILP --- ---
    a nejen to privezl si thangu (snad to ohejbam dobre:)) a udajne dost cennou a starou na jačí kuži, nevim ale co je na ni vyobrazeno
    KILP
    KILP --- ---
    kamos ji dostal od malire thang kdesi v Nepalu, nejakej cas u nej bydlel a tak ji dostal darem
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    KILP: a kde jsi se k ní dostal??
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    Tabo Monastery ve Spiti Valley (Indie, skoro u hranic s Tibetem)-tady jsem se setkal poprvy s thangkami. je tam takova pekna klasterni ubytovna i s knihovnou. prijemny je sedet v knihovne, cist si o historii klastera a zaroven na nej koukat z okna. nebo si prohlizet v knizce thangky a pak se zvednout a jit si je prohlidnout ve skutecnosti...ale chce to trochu cestovani ;o] jinak co mne osobne fascinuje este vic jsou tibetsky mandaly..
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    To asi ano, ale znas to dokud nezkusis tak nevis jestli na to mas... a mas na to dycky - Driv nebo pozdeji.



    VEMPIRE
    VEMPIRE --- ---
    AKHIBARA - A hlavně velmi náročná technika. ;-)
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    Zni to zajimave, urcite odst vyuzitelna technika.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam