• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      BLOWUP
      BLOWUP --- ---
      TEDDYBEDDY: Ja tyhle problemy nemam - sice jsem si nadsene koupil kdysi walkmana, toho nejdrazsiho co se kdy delal, ponevadz mi vsichni namluvili jak je to skvely moct poslouchat vsude hudbu. Jenomze jsem ho pouzil tak asi vseho vsudy dve hodiny - poslouchal jsem na nem tehdy tusim nejakou nahravku Traviaty a jediny co jsem u toho zjistil bylo, ze vlastne nechci poslouchat hudbu timhle zpusobem. Neslo mi vubec o nejakou audiofilni kvalitu, proste obecne nesnasim hudbu jako background k cemukoli. Samozrejme, kdyz prisel iphone tak jsem si na nej nahral svoje cedecka, ale neposlouchal jsem na nem snad ani jedno, ze stejnyho duvodu. Takze resit kvalitu sluchatek jsem nikdy nemusel, protoze je nepouzivam a nemam ani potrebu vlastnit nejaky "dobry". Jako student bez penez jsem si tehdy teda koupil velmi dobry a drahy sluchatka ponevadz staly porad jeste min nez velmi dobry reproduktory, ale mel jsem je zapichnuty do predzesilovace a sedel jsem u toho na koberci :-) Ani nevim, co se s nima stalo, pote co jsem si koupil dobry reproduktory jsem je prestal pouzivat uplne.

      Hudbu posloucham pouze doma, pokazdy tak ze u toho nic jinyho nedelam - nanejvejs koukam do ohne. Uz i jenom u toho cist mi nevyhovuje, mam pocit ze budto to cteni, nebo ta hudba na to doplaci.

      Jo, v aute mi obcas neco hraje, to je asi jedina situace kdy si obcas neco pustim mimo domov. Tam tu audiofilni kvalitu teda taky moc neresim, proste hraje to co tam Volvo dalo.
      Nejvetsi moznej horror je radio pusteny jako kulisa treba pri praci :-)
      FATTY
      FATTY --- ---
      taky pouzivam er-20, nemam s nima problem, ale alpine pouzivam do helmy, tak mozna zkusim pro porovnani, diky za tip, byt offtopic :)
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      Odložím si informaci ze sluchátkového auditka ještě tady.

      Tl;dr: pokud chodíte na hlasitější koncerty a chcete si chránit sluch (což byste jako audiofilové každopádně měli), tak jediné skutečně hi-fi řešení jsou custom špunty vyrobené podle otisku zvukovodů za 5k+ Kč. Pokud se vám tolik peněz dávat nechce a chcete něco na občasné použití, jako nouzový nástroj pro ty fakt hlasité akce, který ale nezprasí zvuk, tak jedny ze špuntů s nejlineárnějším útlumem na trhu paradoxně nejsou různé muzikantské špunty s cenou přes tisícovku, ale Alpine WorkSafe, marketované jako pracovní pomůcka, za 350 Kč.

      Nějaké detaily zde:

      [VOZKA @ HEADPHONES - SLUCHÁTKA]
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      Taknějak jsem vzal na milost mobilní BT LDAC sluchátka. Dva dny jsem čekoval na svejch AKG 701, jestli vůbec do mobilu dojde před data nějaká snesitelná kvalita abych jen neřešil podružný píčoviny. No řekl jsem si budiž. Ale BT nebo drát byla kardinální otázka. Nakonec jsem šikovně vykousnul rozbalený SONY LINKBUDS S (2,4k), páč, když nevím, zbaběle vsadím na jistotu, tzn Sony.

      No a jestli někdo neřeší dráty, tak na sluchátkovejch www se teda řeší hodně, pro zajímavost viz. https://headfonics.com/top-reader-voted-cables/

      Tady nějaká chuťovka z londýnskejch klubů na víkend. Sonybuds to dávaj s přehledem vč. těch infrabasů, to teda čumim "This is not trick this is sony"
      Chase & Status | Boiler Room: London
      https://www.youtube.com/watch?v=Zy_JR9_Y8dE


      Hifi zdar!
      SPIKE411
      SPIKE411 --- ---
      MAJA: Z auditka tady. 🙃

      [SPIKE411 @ HIFI & TOP AUDIO]
      MAJA
      MAJA --- ---
      půjčeno z jiného auditka tady

      PLAYER
      PLAYER --- ---
      BLOWUP: ja si nemyslím, že ty dřevěné doplňky by si zasloužily označení stačka. Ba naopak, plus by to bylo praktické, protože by se pod kabel už nemusely dokupovat další "hifi" podložky. A bylo by to "hand made". A vůbec by to nemuselo stát mega, mohla by si to dovolit i střední třída :D

      Ale když teda nedáš, tak se svým byznys plánem půjdu holt o dům dál :)
      BLOWUP
      BLOWUP --- ---
      PLAYER: To je prave muj problem, ja neumim delat neco co povazuju za sracku, i kdyz vim, ze bych bez problemu nasel zazobany zakazniky ktery by mi za to byli ochotny zaplatit nesmysl. Proto delam to, co delam, misto tisiciletych oliv zalitych v plastiku. Jsem beznadejnej pripad.
      PLAYER
      PLAYER --- ---
      *založíme
      PLAYER
      PLAYER --- ---
      BLOWUP: tak zasloužíme firmu, jestli ses šikovnej. Viděl bych to jako kabely na míru. Nejdřív si vymyslíme nějakou pohádku o tom, proč jen stříbrný vodič a ty podle přání zazobaného zákazníka výrobíš dřevěné doplňky na jeho vysněný hajend kejbl. Nebudu jmenovat, sle jsou lidé, co mají v ČR víc jak jedno Bugatti. Tak si představ tu pecku, když bys mu vyřezal na kabel podstavce ve tvaru jeho miláčka na 4 kolech. A nebo jsou tu milovníci koní, zejména dostihových. Tam kůň stojí to, co nová Buggatka. A doplněk ve tvaru jeho vítězného hřebce... pche, kdo jinej to nabízí? :)
      BLOWUP
      BLOWUP --- ---
      PLAYER: Me se to prave nelibi ani u tech americkejch. Abych se priznal, tak jsem doted nepochopil co se tim snazej rict. A to to rikam jako nekdo kdo ma truhlarskou dilnu a drevenej barak.
      PLAYER
      PLAYER --- ---
      BLOWUP: tak ono to podle všeho bude práce nějakého FB kutila a hlavně je to made in Poland (suroviny pak nepochybně made in China), což je primární marketingový průšvih (i když to asi vyryté do dřeva raději nemá), neboť punc luxusu může být výhradně made in USA :)
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      DELLAMORTE: To zatím není vyhynulý ani ohrožený drýh. Bohužel.
      DELLAMORTE
      DELLAMORTE --- ---
      DOCKINEZ: Jako z bohatýho rusáka co omylem vypadl z okna?
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      Ještě by ta kůže mohla bejt z nějakýho kriticky ohroženýho nebo ještě lépe téměř vyhynulýho zvířete. To by pak byl tzv. level bohatej Rusák.
      BLOWUP
      BLOWUP --- ---
      PLAYER: Ja nevim, no. Asi to ma pusobit luxusne, ale u me se to nejak miji s ucinkem, pusobi to spis jak od nejakyho kutila z facebooku.
      CROME
      CROME --- ---
      PLAYER: Na muj vkus to zni dost drevene
      VYHULENY_UFO
      VYHULENY_UFO --- ---
      PLAYER: jako pekny,ale cili to spis na lidi,kteri radi nosi dreveny motylky a dreveny naramkovy hodinky.
      PLAYER
      PLAYER --- ---
      Tvl další level: dřevo, kůže. USB kabel jsem od něj (David Laboga cables) viděl za 2700 EUR, tady u toho raději ani cenu nedomýšlím :))

      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      V činnosti. Jen škoda, že to zazdil takovou popinou.

      TikTok - Make Your Day
      https://www.tiktok.com/@gavingfz/video/7336541685402389778
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam