• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TORInyx :: pripominky uzivatelu
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    Ač v jádru konzervativní, nejsem nepřítelem změn a myslím, že celkově to docela prokouklo. Budu sice opakovat názory již napsané, ale jediná věc, o které si nejsem jistý, je umístění záhlaví. V průběhu dne se mi střídavě zobrazuje buď vpravo nebo dole, podle momentálního vývoje. Já bych ho nechal nahoře, hned pod jménem klubu. Vpravo to ruší lidi při psaní, dole to odsune příspěvky v diskusi mimo viditelnou plochu. Ano, záhlaví se dá schovat, ale pokud mám práva v klubu, stejně vidím těch několik řádek a ruší to.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SVORO: Ja ted treba mam
    postbox
    ovladaci prvky postboxu
    zahlavi
    ovladaci prvky
    posty

    a je to trosku zmatecny
    SVORO
    SVORO --- ---
    Asi jsem jantar a fakt nechápu v čem je problém, když dřív bylo:
    Záhlaví
    postbox
    ovládací prvky
    posty

    a teď
    postbox/záhlaví
    ovládací prvky
    posty

    První/dřívější varianta je super přehledná a nestrhává pozornost jinam
    Druhá/nová varianta je super nepřehledná a strhává pozornost jinam

    Takže nechceme řešení, které má dva sloupce a dva řádky, ale chceme jeden sloupec a tři řádky jak to bylo.
    NYX
    NYX --- ---
    ALEXIS: no driv byla ta bariera vyssi (srovnavam ted ten dvousloupcovy design, kde misto tri radku ovladacich prvku zustaly jen dva). pokud se prehodi poradi zahlavi/formulare, bude to nizsi i pak.
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    NYX: sorry, po precitani som si uvedomila, ze som urobila myslienkovy skok od uzkeho k sirokemu bez textoveho oddelenia, tak som ten prispevok upravila... :)

    kazdopadne furt plati to, ze mat akukolvek barieru medzi editovacim boxom a prispevkami je uzivatelsky neprijemne; a u sirokouhlych displejov je posunutie editovacieho boxu na bok a pridanie roztylujuceho pola do zorneho uhla este neprijemnejsie a ide to proti ergonomii a usabilite
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    NYX: no, ked vecsina ludi pouziva rozbalene zahlavie, tak to uz vobec nechapem ten presun zahlavia pod textovy box (nezmyselne oddelenie pisania odpovedi od prispevkov, na ktore clovek odpoveda), a co sa tyka sirokouhlych: nehovoriac o ergonomii zobrazenia, kde zakladne poucky varuju pred zhustovanim informacie a textu... uzivatelsky pohodlnejsie je mat editovacie okno _uprostred_, aby sa mohli sustredit na pisanie prispevkov, a nie vedla velkeho bloku textu, ktory rozptyluje... to sa fakt snazis prerobit nyx na klon facebookoveho UI?
    to uz ten prazdny priestor vedla editovacieho boxu je podstatne prijemnejsie nez rozbalene zahlavie, aj ked pravidelne natacanie hlavy na jednu stranu vyusti akurat k problemom s krkom...
    NYX
    NYX --- ---
    ALEXIS: drtiva vetsina lidi ma oriznute zahlavi.
    NYX
    NYX --- ---
    JST: to by imho vypadalo divne, co pak udelas s ikonkou majitele a jeho nickem, poctem prispevku apod.
    JST
    JST --- ---
    Mozna by nebylo od veci ten nazev taky zarovnat na stred, ze ano)
    NYX
    NYX --- ---
    ALEXIS: v prvni rade resim defaultni zobrazeni, skyrte/rozbalene zahlavi poresim pak, pouziva to hrstka lidi. pro to roztazene zahlavi uz to mam v kudlance nejakou dobu.
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    NYX: takze preto, ze ty si nevymyslel, ako to urobit technicky, ma vecsina uzivatelov mensich displejov trpiet, aby sa to sirokouhlym zobrazovalo vpravo?!
    nehovoriac o tom, ze to aktualne zobrazenie na sirokouhlom displeji vyzera fakt hnusne ked tam zahlavie nie je alebo je tam len veticka "zahlavie sa od poslednej navstevy nezmenilo" nad velkou plochou prazdneho miesta, co nuti uzivatela debilne natacat hlavu dolava, aby vobec videl, co pise; pripadne je rozptylovany testom rozbaleneho zahlavia od toho, co pise, kedze ten text zabera polovicu zorneho pola... ergonomicky je podstatne lepsie, ked je ten box uprostred, nez nalepeny na jednu stranu...
    NYX
    NYX --- ---
    ALCATOR: asi o tri prispevky pred tebou na to odpovidam
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    Co s tímhle? Firefox, defaultní skin...

    NYX
    NYX --- ---
    KID_MCHUTT: ve ff to vypada takhle

    [ TOOMIX @ nyx :: pripominky uzivatelu ]

    ocividne se zobrazi vetsi, ale za nim nasledujici prvky se pozicuji podle velikosti, kterou by mel mit.

    KOC256: to je jedna z variant. asi ta nejpravdepodobnejsi.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NYX:
    nazev - title a hotovo ne? :)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    ook, já sem koukám z Chrome :)
    NYX
    NYX --- ---
    KID_MCHUTT: upload souboru se bude komplet predelavat, zatim to pole muzu roztahnout - kdyz jsem to tam daval, dal jsem to asi zbytecne uzke (to jsem jeste nevedel, jak divne se bude chovat treba firefox).
    o nazvech taky vim. jeste premyslim, jak to poresim.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    +další reklamace - pokud vyberu soubor k přiložení, bylo by fajn, kdybych viděl, že se mi to povedlo.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    jo a pokud je název klubu delší, dopadne to tahle

    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    Osobne se mi nove usporadani nelibi...
    Nove ikonky mam vysypane v jednom sloupecku pod sebou (bez ohledu na sirku okna) a "zahlavi" ted prekryva hornich x prispevku v diskuzi, ktere jsou tak necitelne... neco z toho bude problem upravy skinu, ale: 1) proc mit zahlavi pod editacnim oknem? a 2) proc mit zahlavi pod editacnim oknem? je to sice jenom jeden problem, ale povazuji ho za natolik dulezity, ze jsem ho musel zminit dvakrat...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam