• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TORInyx :: pripominky uzivatelu
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NYX: O_o Žil jsem v bludu!
    NYX
    NYX --- ---
    RFC 2616 - Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1 (RFC2616)
    http://www.faqs.org/rfcs/rfc2616.html

       9.5 POST
    ...
       Responses to this method are not cacheable, unless the response
       includes appropriate Cache-Control or Expires header fields. However,
       the 303 (See Other) response can be used to direct the user agent to
       retrieve a cacheable resource.
    NYX
    NYX --- ---
    NYX
    NYX --- ---
    Nope, ani firefox nevyzaduje reload.
    NYX
    NYX --- ---
    A ted jsem opravil chybku proc to fungovalo jinak pri hledani pres box v zahlavi a primo v sekci temata - ted to s premiovkou nevyzaduje reload ani na jednom miste.

    Jdu testnout jak se chova treba firefox.
    COBRA_
    COBRA_ --- ---
    NYX: imho kdyz po zpracovani postu das header location tak uzivatel zadnou hlasku o potvrzeni repostu nedostane, pac nedostal ani stranku vytvorenou postem. Cili to se asi deje v premiovce a nedeje bez ni. Takze pocitam ze bez premiovky neukladas uzivateli nikam (db/session/cookie/...) info o tom co hledal, takze mu musis zobrazovat vysledek postu, takze Rich4ard ma smulu, leda ze bys to predelal :-)
    NYX
    NYX --- ---
    kazdopadne tohle je POST z cache, tak nevim :-)

    NYX
    NYX --- ---
    COBRA_: Zkousel jsem prave to hledani, ale mozna se to hledani nahore chova jinak.
    COBRA_
    COBRA_ --- ---
    NYX: a nedelas redirect pred zobrazenim stranky? :-)
    edit: (jak ostatne pise ten pred tebou)
    NYX
    NYX --- ---
    PISKVOR: Tak to pak nechapu proc mi to funguje :-) Desktop chrome.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NYX: POST je jedna z HTTP metod, která je vždy a bezpodmínečně necachovatelná :( Můžeš poslat hlaviček kolik chceš, browser to cachovat nemá (byť stará Opera, blahé paměti, to v rozporu s RFC dělala). Pokud by ten výsledek měl být cachovatelný, je třeba udělat PRG (post-redirect-get).
    NYX
    NYX --- ---
    Ja to ted zkusil s premiovkou a funguje mi to bez hlasky. Kdyz je vypnuta reklama, stranky se cachuji a maji unikatni url (cimz se zabrani tomu, ze pri pohybu vpred se pouzije cachovana verze). S reklamou jsou url stejne a misto toho maji zakazane cachovani.
    DNF
    DNF --- ---
    R1CH4RD: Je to normalni.
    jak pise TARMAQ, vyhledavanim odesilas formular metodou POST, takze se to stava vsem, a je to normalni. Obavam se, ze budes muset zmenit svuj zpusob prace s nyxem.
    (mam premiovku, ted jsem to zkusil, a je to tak.)
    R1CH4RD
    R1CH4RD --- ---
    COBRA_: Ne, neni to normalni.
    TARMAQ
    TARMAQ --- ---
    NYX: na to IMHO premiovka nema vliv, vracis se na stranku, ktera byla odeslana POSTem..
    NYX
    NYX --- ---
    R1CH4RD: Aha, tohle. Kvuli reklame s tim nic nenadelam. S premiovkou bez reklam se to chova jak chces, ale to asi slyset nechces.
    COBRA_
    COBRA_ --- ---
    R1CH4RD: to je celkem normalni. Spis me zarazi ze svy oblibeny tema hledas takhle - kdyz si ho das do sledovanych a budes do nej lizt odtamtud, nic po tobe nebude chtit abys neco potvrzoval pote, co se vratis. i kdybys to delal tlacitkem "back"
    R1CH4RD
    R1CH4RD --- ---
    NYX: Vyberu temata, dam vyhledat sve oblibene tema, vlezu do nej, podivam se co se deje a dam zpet. Bum, "Confirm Form Resubmission". Pokazde.
    NYX
    NYX --- ---
    R1CH4RD: Pri jake prilezitosti?
    R1CH4RD
    R1CH4RD --- ---
    Bylo by mozne vyresit tuto otravnou zalezitost "Confirm Form Resubmission". Diky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam