• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TORInyx :: pripominky uzivatelu
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    NYX: autor + možná správce klubu, ale autor imo stačí.
    NYX
    NYX --- ---
    KID_MCHUTT: Nad tim jsem premyslel uz kdyz jsem ty tagy ted delal, ale kdo by je mohl pridavat? Krome autora? A jak oznacit, ze je tam nedal autor sam?
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    jenom ke zvážení - občas by se celkem hodila možnost, když ne upravit příspěvek, přidat k němu některý z nastavených tagů v klubu.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    NIKDAS: hledej "img"
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    Nevím, jestli se to řešilo, jde filtrovat příspěvky podle toho zda je v něm obsažen obrázek?
    Pokud ne, šlo by to přidat?
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    říkám, nikdy jsem to nastudoval xD
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SCHWAB: Hlavně to očividně není jen česká záležitost, takže s tím původen na xchatu jsi asi trošku vedle (jinak se tam dávala čísla a ještě dodnes si jich pár pamatuju :D).
    Za všechny výsledky googlení třeba tenhle:
    Urban Dictionary: asterisk action
    https://www.urbandictionary.com/define.php?term=asterisk+action
    TARMAQ
    TARMAQ --- ---
    Kdyz prepinam mezi jednotlivymi formularovymi poli pri zadavani ankety pomoci tabulatoru, tak kdyz se dostanu do pole pro zadani data, zobrazi se pomocny kalendar. Ale kdyz prepnu do dalsiho pole, kalendar tam zustane viset, dokud nezmacknu Esc. Nedalo by se s tim neco udelat?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SCHWAB:
    Já taky ve svém okolí nepotkávám moc raketoplánů :)

    Já psal o tom, že napříč dnešním internetem je něco standard a ty píšeš o tom, že nevidíš něco co nefunguje.
    Proč si myslíš, že bys měl vidět něco co nefunguje?
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    KOC256: furt vídám napříč nyxem víc pouzit hvězdiček pro popis než tucneho písma:)
    moje akademická obec je širší!!! :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SCHWAB:
    No vzhledem k tomu, že to v té diskuzi je používáno dost řídce, tak bych z toho asi takovou vědu nedělal. Xko a Xchat pamatuji, a toto mi v hlavě moc neutkvělo... Ale máš pravdu... Každopádně vzhledem k tomu, že se k nějakému řešení Nyx nemá, tak to je asi stejně jen akademická debata. Prostě další oblast, kde to bude fungovat čistě tak, jak chce diktátor :-)... ...ne jak praví aktuální trend.
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    KOC256: třeba zde

    https://www.nyx.cz/discussion/3/id/54799709

    se používá k ňákýmu popisu děje. Jak psal Salvator.

    nevím, kde se na to přišlo, ale vím, že v dobách, kdy jsi mohl být buď na internetu, nebo telefonovat, tak existoval xchat, kde se používalih smajlíky a ty se vkládaly buď kliknutím na jejich obrázek, nebo textem mezi hvězdičkami. Smajlíků, ale bylo málo a nevystihovaly vše, tak se tam dal prostě text. Ale může to být náhodná shoda a text mezi hvězdičkami má hlubší historii, na kterou jsem já ale moc mladej a pak jsem nikdy tuto oblast lidské komunikace nestudoval :)
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    nalezeno v knizce V siti dezinformaci!

    NELLAS
    NELLAS --- ---
    KOC256: Jů, gramatická chyba, to jsem už dlouho u rodilého mluvčího neviděla! :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TRISSIE: Tak pokud to je kvuli jedne hry, tak se to jiste bude dat nahradit jinym znakem :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KOC256: to proto, ze nehrajes na nyxu Palermo :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SALVATOR:
    Aha, tak na médiu typu Nyx jsem se s tímto pokročilým formátem zatím nesetkal…
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    KOC256: No, používá se to třeba pro popis mimoslovní komunikace, čili něčeho, co v obyčejným textu jen těžko vyjádříš, ale co tvoří důležitou součást komunikace. Například:

    *Zírá výhružně* To si děláš srandu, žejo?
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    SCHWAB: WhatsApp to dělá. Ale jinak tam stačí dát mezeru mezi hvězdičku a text (nebo většinu znaků těsně před hvězdičku i když vůči některým je to immuní).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SCHWAB: Nevim. Mozna nejake obracene lomitko? Ale popravde nikdy jsem asi nepotreboval psat text mezi hvezdicky… jaky to ma mit vyznam?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam