• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TORInyx :: pripominky uzivatelu
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    KOC256: jako volitelná možnost mi to přijde fajn
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KID_MCHUTT:
    I tak to je obtěžující...
    Nevím proč by nějaký hravý web měl být zabezpečen 2FA...
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    PES: ty nemáš telefon?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    PES: Eh?
    PES
    PES --- ---
    SPIKE411: pokud to bude "Nyx si hraje" a bude to pouze dobrovolně volitelné, tak klidně...
    ...jinak další "sráč" pro extra autorizaci, aby se člověk nedostal bez 2FA "udělátka" zrovna sem.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    PES: Neměl by to být dneska standard / best practice?
    Pak třeba protože můžeš, protože je to třeba pro Nyxe zajímavej úkol a zkušenosti zužitkuje jinde, bragging rights atd.?
    No a pak prostě… pro někoho by jistě mohlo být zajímavé vlámat se do cizího profilu.
    PES
    PES --- ---
    SPIKE411: U projektu typu NYX se zeptám: PROČ?!?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Už to tady párkrát padlo... což takhle 2FA pomocí TOTP / HOTP? Tj. kompatibilní s Google Authenticator, LastPass Authenticator, FreeOTP Authenticator atd.

    Jsem si jistý, že pro Rust je řada použitelných řešení pro TOTP/HOTP, možná je něco přímo ve frameworku?

    Popř. HW USB/NFC token od NIC.CZ/mojeID apod., to by byl nerdgasm… :)
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Ahoj, v nastavení se mi nepovedlo změnit ikonku uživatele - nová nahraná (jpeg 8MB), ale když nastavím ořez tak to spadne na "422" (na stránce https://nyx.cz/profile/HUGGI/icon_crop)

    Nová, třeba menší již nahrát nejde, pořád tam čeká ta původní na ořez:)
    NYX
    NYX --- ---
    Si poznamenam.
    S2FI
    S2FI --- ---
    S2FI: pokud to ale upravíš teď takhle a pak se do toho vloží NYX, tak se ti to může rozhodit a budeš to pak upravovat znovu..
    S2FI
    S2FI --- ---
    DANIELSOFT: byla to reakce na to, že ty tagy jsou povolené, tedy jsou tam, jen to nevypadá tak, jak bys očekával. To, co jsem psal, neopravíš, to musí @NYX. Tedy primárně bych asi počkal na to, jak se k tomu vyjádří on - jestli to bude chtít řešit, případně jak. Pokud ne, tak máš asi jedinou cestu (protože některé inline styly se ořezávají) a to na začátek každé položky seznamu (tedy za <li>) vložit něco jako ■ (nebo cokoliv jiného) a ke každému ul přidat style (<ul style="padding-left: 30px">. Pak by to mohlo vypadat např. takhle:

    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    S2FI: na to jsem moc backenďák, můžeš mi po lopatě napsat HTML kód, který mám přidat?
    S2FI
    S2FI --- ---
    DANIELSOFT: spíš to vypadá na absenci stylizace, HTML tagy tam jsou, ale bez stylizace to vypadá tak, jak to vypadá. Když změním třídu item na wci, tak to hned vypadá jinak.. takže nejspíše nice to have fix

    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    ahoj, dotaz: ve svém osobním profilu jsem použil HTML, konkrétně UL a LI, což jsou naprosto neškodné tagy (imho), ale teď je to ignoruje a tak stránka vypadá ošklivěji než předtím. než to budu předělávat: zdá se, že BR tam funguje, tak by možná stačilo povolit pár dalších tagů, nebo mi prosím vysvětlete, jaká jsou pravidla, co se tam dá použít a co ne, nechci si profilovku rozdrbat, díky
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GREATDRAKE: Takhle je to rozbité od začátku, enter je haram, musíš klikat
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Cosi je divně s horním vyhledávacím okénkem v PC verzi, pokud jeden ignoruje drop down našeptávání a jen prostě dá enter.

    příklad:
    Když zadám @greatdrake - dostanu se na korektní seznam mých postů na vyhledávací stránce
    Když zadám https - dostanu se na korektní seznam nejnovějších příspěvků co obsahují https vyhledávací stránce
    Ale když zadám @greatdrake https - dostanu se na první nalezený výskyt rovnou, čekal bych tedy seznam jako obvykle.
    V3S
    V3S --- ---
    zmizelo zvyrazneni komentaru mych kamaradu v prehledu komentaru id ... to byla docela vychytavka ;)
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    NYX: Aha. To zní jako dost práce, ale bylo by ho velmi user-friendly a docela ve stylu 21. století.
    NYX
    NYX --- ---
    OCTOPUSS: Protoze to neni naprogramovane. Radi se podle id souboru, coz odpovida poradi nahrani. Pokud bych chtel mit moznost tim soupat, musi tam pribyt nejaky dalsi poradovy index a ten tam ted proste neni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam