• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TORInyx :: pripominky uzivatelu
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DANIELSOFT:
    Ne, zkus si to...
    if ($neco > $necoJineho) {
        // do it
    }
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    KOC256: to bych musel oescapovat většítka a menšítka, ne? a možná ještě některé jiné znaky. ale taky by to asi šlo.

    původně je to tak dělané proto, že r/ProgrammerHumor umožňuje vložení pouze obrázku či odkazu a ne textu, takže obrázek již byl vytvořený a já šel nejbezbolestnější cestou nasdílet ho na každém médiu v jeho nativním úložišti (na redditu upload, na okounu OPU a na Nyxu ta sponka)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DANIELSOFT:
    možná by se kód neměl sdílet jako obrázek ne? Máme tu i tagy jako <code> a pak tě nikdo za lamu neoznačí...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NYX: No, chtělo by to aby byl proklikávací původní nezmenšený…
    NYX
    NYX --- ---
    DANIELSOFT: Muzes vzdy zaskrtnout, ze se to ma vlozit odkazem a ne inline, pak to zustane jako png.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    NYX: pikantní na tom je, že ten JPG obrázek je větší :)

    ten PNG má cca 40 KB a JPG má 74 KB

    chtělo by to tedy jiný algoritmus na zjištění té "velikosti"
    NYX
    NYX --- ---
    DANIELSOFT: Kouka se i na rozmery prave.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    NYX: on je veliký velikostně, ale ne po stránce informatické, má jen 40 KB
    NYX
    NYX --- ---
    DANIELSOFT: Ta konverze se provadi myslim prave jen pokud je obrazek moc velky.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    sdílím kód jako obrázek, protože je hodně velký, mám ho jako meme
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    ahoj,

    zdá se, že sdílení obrázků na nyxu přes "sponku" samo konvertuje png na jpg

    to by sice normálně většinou nevadilo, ale tady JPG komprese způsobuje, že kód je nečitelný a já pak ne svoji vinou vypadám jak blbec:

    [DANIELSOFT @ db -1/0 @ slyším Alenky v říší <div>ů následovat stream do backdooru]

    původní png je třeba tady:

    https://opu.peklo.biz/p/23/02/20/1676885840-ef198.png

    šlo by to nějak fixnout bez nutnosti smazat příspěvek a dát ho tam znovu? resp bych tam frknul ten z toho "pekla" kdyby to jinak nešlo
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    QWWERTY: jo, díky
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    NEVADA_: "osobni -> nastaveni -> vyskakovací chatovací okna" maybe?
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    Dá se nějak vypnout "funkce" kdy příchozí pošta vyskočí v okně napravo - přes celou stránku? Aby to fungovalo jako dřív jen barevné upozornění vlevo nahoře. Okno mě rozčiluje, tak ho vždycky zavřu, jenže tím už nemám přehled, že mám zprávu a zapomenu na ni - což je v případě očekávání odpovědi docela problém. (A ano, jsem sklerotik.)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    NYX: me prijde ze obcas neprojde SSL session resume nebo neco podobneho. Jak se to rozjede tak to jede, jak to chvili necham spat tak prvni klik trva. Ale u me tyhle veci taky obcas delaj Adblocky a podobne.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Bylo by fajn mít možnost upomínky seskupovat/třídit podle diskusí, případně autorů. A případně možnost dávat si k nim nějaké vlastní (hash)tagy.

    #upomínky
    NYX
    NYX --- ---
    Ok, vrazil jsem tam zatim mereni co to vyplivne do X-Response-Time hlavicky, tak je mozne se kdyztak podivat pro info. Nejake logovani kdyztak dodelam casem.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LUCIEN:
    NYX:
    poslední dobou se mi to párkrát stalo, ale nebylo toho tolik, abych nabyl podezření... ...ale když o tom píšete, tak asi jo...
    NYX
    NYX --- ---
    LUCIEN: Obcas mivam to same, ale vzdy mi prijde, ze to je moji konektivitou. Zkusim nekam logovat casy na strane serveru.
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Zda se mi to, nebo je v posledni dobe problem s odezvou. Zhruba na kazdy 3.-5. request cekam klidne i par vterin (max do 5).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam