• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TORInyx :: pripominky uzivatelu
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Proč se mi občas zničehonic v upozornění objeví starý příspěvek, aniž by byl nějaký důvod k notifikaci. Dneska překvapivě najednou na mne vyskočilo upozornění na příspěvek v diskuzi z roku 2012...odpověď byla taky 2012... Úplně dávná historie..... ?! Nikdo nic z toho nepalcoval. Ani žádná nová odpověď. Stává se se vám to taky? Chyba v Matrixu Nyxu?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NYX: uvidis, diky za pokus
    NYX
    NYX --- ---
    PALEONTOLOG: Zkoumal jsem to zrovna vcera a uplne to v dokumentaci api nevidim, jak to precist cele 🤷🏻‍♂️

    Ale jeste ji projdu poradne, tohle prece musi jit :-)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    mám otázku, když se na TW blue zvýšil rozsah textu, jestli by šlo načíst do nyxu celej text z mikroblogu?
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Holt pro nektery pravidla neplatej.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    NEI: Ahoj. Zalozil jsem si id Batman - https://nyx.cz/profile/BATMAN - Odted budu na nyxu jen jako Batman. Kdyz bude nahodou vecer a uvidis, jak nekdo ve stinech tresta bezpravi a daval nekomu RO, tak jsem to ja. Kdyz budes brouzdat tlachacimi kluby a uslysis pisnicku nanananana batmaaan..Tak tu zpivam ja.
    VANEK
    VANEK --- ---
    NYX: Aha, díky; asi mám nějak nekompatibilní user experience, že nikdy nedokážu najít, kde jsou věci schované.
    NYX
    NYX --- ---
    VANEK: Obecne skryvam mene casto pouzivane veci a nechavam vic prostoru pro obsah. Ten radek se objevi i pri kliku na to hamburger menu nahore.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Nevím, jak v jiných skinech, ale ve forest4, když prohlížím
    https://nyx.cz/bookmarks/history
    v mobilní Chrome nastojato (což snad uznáte, že je docela normální usecase ;-) tak ta ovládací/filtrovací řádka "vše / s novými, včetně / bez sledovaných" úplně zmizela, nenahrazena ani ikonkou jako hlavní navigační menu nahoře. Když náhodou mobil otočím nabok, tak se zjeví.

    (Plus teda nevím, jak v jiných skinech, ale tady není moc poznat, které "tlačítko" je zrovna "zamáčknuto", ani na desktopu.)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Taky mi to teda nepřipadá složité. Nebo tedy aspoň funkce, že můžeš z profilu takovou vazbu vyhodit v případě nesouhlasu. Nedává smysl, že si mne do přátel přidá někdo, koho neznám a já s tím nemůžu nic udělat. Už se mi to taky stalo...
    PES
    PES --- ---
    NYX: co je za problém - přidávání vzájemné vazby (Přítel apod.) = potvrzení i od příjemce. Zrušení vazby = rozpad (z obou stran). Obnova zrušeného = de-facto nově tvořené = nové potvrzení od příjemce vazby. To by mělo patřit mezi základní funkce.

    Pochopitelně se nepotvrzuje Ignore ;-)
    NYX
    NYX --- ---
    NEI: Je napsany v Rustu, ale to je tady fakt irelevantni :)
    NYX
    NYX --- ---
    NEI: Tohle neni IT problem. To je problem navrhu toho celeho procesu. Protoze pridat si nekoho muzes z vic duvodu (treba aby te videl kdyz jsi neviditelna), kde potvrzovani smysl nedava. Tj. nepotvrzovalo by se samotne pridani, ale zmena nastaveni na te vazbe. A pak resis jestli se to potvrzeni da odvolat. Nebo ten pridavajici si to muze rozmyslet a zase tu zadost stahnout jeste nez ji protistrana potvrdi. Pripadne pokud by sis ho pridala, on to potvrdil a pak bys ho odebrala a zase pridala, musel by to potvrzovat zase nebo by si to pamatovalo, ze uz jednou potvrdil? Jak dlouho? Atd atd...

    Musel by vzniknout pomerne slusny selmostroj kvuli takove drobnosti.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    (myslím filtrování hodnocení příspěvků)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    NYX: Asi by tam měla být reciprocita. Nejspíš není úplně košer, že kdokoli má možnost třeba filtrovat příspěvky v "posledních" jen tím, že si tě přidá do "přátel". Tohle bych zobrazoval jen pokud se mají v přátelích navzájem.

    Myslím, že tahle reciprocita je celkem standard, viz třeba možnosti nastavení soukromí na Telegramu.

    Plus teda jeden z důvodů pořízení prémiovky bejval možnost skrýt sledované, což s přepisem zmizelo. Tam by se nabízelo to případně taky umožnit zobrazovat jen přátelům. 🙃
    NYX
    NYX --- ---
    No moc si to neumim predstavit kdyz se tim samym nastavuji ignory, viditelnost a tak...a neco z toho by se potvrzovalo, neco ne. Byl by v tom asi docela gulas.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    NYX: njn, ale tam jsou porad apostrofy misto uvozovek ;-(
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    NYX: jo sorry, toho jsem si nevšimla. Já to vždy kopírovala právě z RPG
    NYX
    NYX --- ---
    ROBIN_SNNS: Kdyz zacnes psat <, tak to spoiler nabidne, ne?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Docela by se mi vedle tlačítka pro přílohy hodilo i tlačítko pro spoiler, které by do vstupního okna vložilo spoiler rámec, formátový třeba takto (ukradeno z diskuze o RPG):

    spoiler zapiste takto:
    spoiler: ( #ceho_se_spoiler_tyka# )
    #zde_vlozte_spoiler#
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam