• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  TORInyx :: pripominky uzivatelu
  VECTOR
  VECTOR --- ---
  porad nejde pridavat hromadne prava do kluibu.
  use case: chci dat peti lidem RO. bud se uklikam k smrti prednastavenejma hodnotama, ktery mi jsou k nicemu, nebo se ted ... uklikam k smrti pridavanim po jednom do prav klubu. a pak ten naseptavac...
  VANEK
  VANEK --- ---
  Parser URL pořád ještě po všech těch letech nezvládá závorky na Wikipedii. [NAINEKO @ Literární pátračka - hledáte knížku, sbírku, povídku, autora ad. ? ]
  ALCATOR
  ALCATOR --- ---
  Uplynulo pět měsíců od opravy toho "jednoho velkého restu", a ona stále svítí po přihlášení jako horká zpráva na první stránce. Šlo by to nějakým způsobem překrýt něčím užitečnějším?

  Díky.
  NAVARA
  NAVARA --- ---
  PES: Nn, nic takového - prostě poslední změna platí. Buď je klub zcela privátní nebo lze vidět záznamy pouze od posledního zveřejnění.
  PES
  PES --- ---
  NAVARA: pokud můžeš šachovat s přepínáním Public-Private, tak bys musel porovnávat a hlavně uchovávat všechny úseky od-do, kdy to bylo privátní a kdy veřejné, což by také potřebovalo úpravu DB struktury a hlavně by to byl zabiják na filtrování skrze všechny SELECTy oproti jednoduchému logickému příznaku u každého záznamu a tomu odpovídajícímu filtru ať již ve WHERE nebo HAVING apod.
  NAVARA
  NAVARA --- ---
  PES: Ty byt mohlo potřebovat úpravu datového modelu. Zatímco podívat se, kdy byl updatnut řádek s nastavením "public" práva pro ten daný klub mívají databáze (nevím na čem nyx jede) nativně. A protože se na tento řádek musí podívat tak jako tako, aby vůbec nějaké posty zobrazil (nebo odmítl s tím, že klub nemá povoleno veřejné zobrazení), tak ten časový údaj může získat v rámci toho dotazu. A následně zobrazit pouze příspěvky, které byly postnuté po tomto okamžiku. Imo velmi jednoduchá úprava, bez nutnosti měnit DB.
  HARDCABB
  HARDCABB --- ---
  ja vlastne nechapu proc jsou vubec jakykoliv auditka viditelny zvenku, je to ciste kvuli zvyseni seo ranku a nalakani dalsich lidi, nebo to ma nejakej hlubsi vyznam? s pozvankama sice uz nyx neni tak uzavrenej jak jsme ho meli vsichni radi, ale furt mi to neprijde jako typ fora, co by melo jit prolejzat zvenku.
  PES
  PES --- ---
  QUIP: na to by bylo ideální držet příznak PUBLIC u příspěvků a ten nastavovat jen v režimu veřejném, aby původně privátní zůstalo privátní.
  QUIP
  QUIP --- ---
  Pridavam se k tomu NAVARA a ELIDOR. Taky mi prijde dost nestastne, ze nejde nijak odlisit verejne a neverejne kluby, navic ze to jde kdykoliv do verejneho prepnout a tim zverejnit i historii toho, co psal nekdo ve vire, ze je to neverejne.
  NAVARA
  NAVARA --- ---
  Opět se dostáváme k NAVARA, tentokráte v [NAVARA @ 3. světová válka aneb kam náš svět směřuje? Status: Fog of War], kde info z toho klubu bylo dostupné naprosto komukoli z webu.

  Už je to přepnuté, ale opravdu je takový problém:
  1. Upravit templatu klubu, aby v případě klubu s veřejným přístupem - přidala [PUBLIC] před název klubu "[PUBLIC] nyx :: pripominky uzivatelu" a načetla název odesílacího tlačítka z jazykové verze, která by v CZ byla "odeslat veřejně"
  2. Upravit vypisovač klubu pro nepřihlášené - který ostatně už teď musí ověřovat, jestli to klub má vůbec povolené - aby nezobrazil posty, které předcházely zapnutí té volby (což může být datum modifikace záznamu v DB)?

  A tedy každý, kdo odeslal post poté co se to zaplo, už to dělal za vědomí veřejnosti klubu díky #1)
  PES
  PES --- ---
  Někdy jsou ty časové údaje v aktivitě "divné" (např. v poště)

  ELIDOR
  ELIDOR --- ---
  pridam se k NAVARA: + upozorneni pokud se stav klubu zmeni
  uz driv jsem tu psal .. idealne mit u vsech novych klubu pri zalozeni definovano nastaveni, ktere uz pak nepujde zmenit .. vzhledem k tomu, ze nastaveni na verejny klub zpristupni do internetu i veskerou minulou historii mistnosti a pokud s tim autori prispevku nepocitaji, tak to muze byt nevhodne.
  NAVARA
  NAVARA --- ---
  Co konečně přidat nějakou viditelnou indikaci, že je klub viditelný externě pro nepřihlášené?

  Teď je to jen skryté nastavení "nepřihlášení" hluboko v právech klubu, kam se musí proaktivně vlézt + není nijak poznat, že to správce změnil.
  QZUZKA
  QZUZKA --- ---
  TOOMIX: když zapnu zobrazení pro počítač, tak se mi v telefonu na výšku nevejde celý řádek, takže musím skrolovat doleva doprava v rámci jednoho příspěvku. A na šířku se mi vejdou tak dva příspěvky nad sebe, takže zase nanic.
  Můžu zkusit jiný browser ( mám Firefox). Každopádně kdyby se něco měnilo kolem filtrů a mohly se zobrazit (i kdyby jen ty pozitivní/jeden pozitivní), pomohlo by to.
  TOOMIX
  TOOMIX --- ---
  QZUZKA: je, jen v mobilním chromu musím zapnout Zobrazení pro počítač
  QZUZKA
  QZUZKA --- ---
  A na mobilu ten filtr není vůbec, ani při otočení na šířku (kam by se to vešlo v pohodě).
  (Aneb, když už se o tom mluví, připomínám mobilní uživatele)
  FRK_R23
  FRK_R23 --- ---
  TOXICMAN: Možná je to tim, že na taby používám sidebar a nemám je pod address barem...
  TOXICMAN
  TOXICMAN --- ---
  FRK_R23: mě se to teda schová až při menším než cca 900px
  DARKINA
  DARKINA --- ---
  FRK_R23: diky kolego.) cekam zitra omluvny pivo:P
  FRK_R23
  FRK_R23 --- ---
  Trochu blbý teda je, že v klasickém rozlišení 1920x1080 to vidět není...
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam