• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    YBUKO: za to bys dostal nobelovku :)
    3SC
    3SC --- ---
    KHALAVERA: Dejme tomu, ze je nutne nekoho takoveho najit...
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    YBUKO: všechno, co ti textově může zprostředkovat počítač, pak jsou to učebnice, knihy, časopisy... přičemž o knihy a časopisy si myslím žádají samy, protože takový literární nevkus se jen tak _nevidí_ :) no ale skenoval jsem tam občas i Zábranu ;)

    větší prdel je, když dojde třeba na učebnici geometrie :)
    to se pak ty obrazce kreslí a tisknou na speciální tiskárně, která první - plochý - tisk nechá pod vlivem tepla vystoupit, takže vznikne reliéf
    ... nejpříjemnější jsou ty šráfované :D
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    3SC: pro mě je pořád schodnější považovat za autority spíš instituce, jako jsou galerie Tate, Whitney Museum, festivaly Ars Electronica, Transmediale, školy a medialaby jako je americký MIT medialab nebo holandský Institute of Network Cultures, časopisy jako je Neural nebo Furtherfield, blogy jako WMMNA nebo Networked Performance a pak pochopitelně archivní instituce reprezentované weby jako je Rhizome

    ... z čehož lze pochopitelně vyčíst můj silný příklon k internetu, který v ČR postrádám
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    YBUKO: skenoval jsem svého času knihy pro slepé, ten interface je taková malý ale tlustý kvádr s jednou řadou drobných kláves (podobných spíš pianu než pc keyboardu), kde nad každou klávesou je šestice sdířek, ze kterých vystupují drobné kolíčky, podle vyžadované konfigurace znaku na výstupu
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    YBUKO: jednou jsem na koleji neco instaloval na komp slepcovi mirovi, normalne mel desktop, ale orientoval se na nem podle zvuku, vsechnu mu predcital robohlas. jsem na chvili zavrel oci... no docela to slo, ale z toho hlasu by me za chvili zacalo hrabat. taky slepec mira je alkac.
    SUBTALK
    SUBTALK --- ---
    YBUKO: veru, kreslit v illustratore a renderovat vo photoshope. :))
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    YBUKO: zase kdyby byly pro nevidome, tak by obrazovka, i kdyz zaslepena, ve vysi oci trosku postradala smysl. nevidomym bych pral spis nejaky audio taktilni interface
    3SC
    3SC --- ---
    MARURA: presne. I kdyz diskuse ktera se tu rozvijela nebyla nezajimava. A zda se mi zajimave v ni pokracovat.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    Avian Android
    The Chinese Nightingale





    video tady: http://www.judithfegerl.net/avian/avian-index.html
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    muhehe
    Schöne Aussichten







    src
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    tohle asi znáte... http://www.milliondollarhomepage.com/

    ale...

    Upon the success of Milliondolar homepage, an online concept created by 20 year old minipreneur Alex Tew, we’ve seen millions of copies online. Last June the design department of the Amsterdam based artschool Sandberg Institute announced something different: they sell their building facade with the same pixel based concept.





    src
    MARURA
    MARURA --- ---
    3SC: nemyslela jsi ten dotaz spis jednoduse?jakoze ze te zajima koho lidi povazuji(subjektivne!!!)za skutecnou autoritu v oblasti NM v Cechach?
    Jestli ano tak ma banalne jednoducha a scela subjektivni odpoved je E-area(F.Diaz)- protoze se jako jedni z prvnich(nebo snad uplne prvni?)v paradigmatu Ceskych NM nevenuji videoartu, ale pracuji s pocitacovejma modernima technologiema(omlouvam se za tento termin, nevim lepsi.Mam na mysli napr. AI, interaktivni prvky-pole regujici na zvuk,pohyb,barvy., obraz tvoreny na zaklade anlyzy textu, algorytmy generujici obraz v realnem case(snad :),..atd). A zabivaji se tematy ktera povazuji z a smysluplna a osobne me oslovuji.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    LOPIN: pod to bych se podepsal a do poslední věty vložil "mj." :)
    LOPIN: ano, tomu rozumím, jdu si zapálit :-P :D
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    ale to je spis na kavarenskou diskuzi nebo tak, ted uz nad tim nemuzu premyslet, od predevcera nekourim, a kdyz se situuji do intosky role, tak mam chut na cigarety.
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    KHALAVERA: ale ja jsem uz dvakrat psal, ze definovana, to jest pozitine vymezena, je jen moderna. atedka jsou pevné institucionální vzorce, které charakterizovaly moderní společnost po nejakych 200 let, otřásány zemětřesením elektronicky zprostředkované komunikace a přestavovány do nových vzorců, jejichž obrysy nejsou v současnosti v žádném případě jasné. No a ty zmeny jsou lingvistickyho typu
    SUBTALK
    SUBTALK --- ---
    KHALAVERA: ach boze, ty fasista. lid sa ti vypomsti na detoch! :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    SUBTALK: jistě, to je pochopitelné, ale nejdřív tomu musíme porozumět sami, abychom mohli psát zjednodušující a nepřesné populárně-veděcké statě pro "lid" - a to je schopnost, která vyžaduje dodotečné nadání
    SUBTALK
    SUBTALK --- ---
    KHALAVERA: nie, ja ti verim aj rozumiem co hovoris. len mi unika zmysel toho, co tym rozpravanim sledujete. napriklad mna frustruje, ked nedokazem priatelke alebo mame vysvetlit, ze co studujem alebo co ma zaujima.. uplne take elementarne veci. asi v takej intenzite pojmu o aku si ziadan tuna cisticz ci kto. v tomto mi napriklad vyhovuje castells a bourdieu, normalna rec + prenikava analyza.. ale to je uz uplne mimo, len vas chcel trochu rozladit :)
    SUBTALK
    SUBTALK --- ---
    LOPIN: cital som, bourdieu je moj favorit :) sociologie, newole.
    a nejde o people metry, ale proste hovorit o veciach normalnym jazykom. nejde o to, aby sa tie teorie lidem libili - to ukazu dejiny - ale aby tomu mohli aspon porozumiet, ze vo co go.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam