• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    PASHWAKA
    PASHWAKA --- ---
    :D:D:D
    vase oblibena znacka cigaret,, si k vam priletela a ted se k vam krasne tuliii.,. :D
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    PASHWAKA: už na tom vidím reklamu :)
    PASHWAKA
    PASHWAKA --- ---
    kdo nevidel, stoji to za to., ;]

    ALAVS
    - - - - -

    http://www.alavs.com/
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    (nasi sefove jsou martani!)
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    LOPIN: nevim, jestli to ma nejakou vahu, a nikdy jsem to nezkoumal z pohledu ciste NM zajmu - ale FSS ma docela dobre mezinarodni konexe a dost si na tom zaklada, aby pokud mozno vsichni studenti absolvovali nejaky zahranicni pobyt (cest vyjimkam, jako jsem ja!), takze jestli ti jde o tohle, mozna je fss dobra volba. ale to je ciste subjektivni dojem, nic jineho...
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    MARURA: no dik za o becny uvod, ale ma otazka byla smerovana spis ke studentum, kteri na tech fakultach jsou. link v poho, ale nic pro me. stejne dik
    MARURA
    MARURA --- ---
    LOPIN: jestli ti teda rozumim tak,sance urcite jsou,i kdyz v umeleckych oborech mensi nez treba ve vedeckych.V UK se to ma tak ze kazda universita ma svuj vlastni system stipendii, nektere university poskytuji sve vlastni, jine spadaji pod nejake statni(ci jine) schema.Takze nejlepsi je se kouknout na podminky konkretni university kde bys mel zajem studovat. A mozna by te mohlo zajimat madia lab helsinki mela by to bejt jedna z nejlepsich skol na NM(meli veci tenhle rok na AE) studium je v anglictine a neplati se tam skolne!
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    me by zajimalo, jaky velky jsou moznosti zahranicnich stipendii nejlepe do anglofonnich zemi, na jednotlivych fakultach. ted zvazuju kam pujdu na magistra a z tech prazskych medialek mam trosku pocit ze je to na nic, respektive na poklidny samostudium. brno se me zda lepsi, ale zase je to brno... jeste zvazuju famu ty audiovizualky, ale to je novost a nebo obecnou socku na fsv. mate o tech stipendiich nekdo prehled? treba na fhs magistersky studium elektornicka kultura a semiotika zadny smlouvy snad ani nema. brno se me zda plodnejsi, ale zase s praci je to tam horsi
    MARURA
    MARURA --- ---
    pardoon ze vam tu takto skacu do reci:)
    ale nebyl jste nekdo na Processing workshopu na AVU?Jaky to bylo?
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ADAMM: ještě je tady předpoklad, že novináři s VŠ budou osvícení novináři a ne jenom "informační inženýři" :)
    jinak k tomu setkání... taková malá historická událost... bylo to tenhle rok v únoru... http://www.burundi.sk/monoskop/index.php/New_Media_programs_in_the_Czech_Republic
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    lenka vorlickova, co sla na magistersky na fsv, vykladala, ze s tim, co mela z brna, se mohla na 3/4 predmetu vybodnout a vubec tam nechodit, bo to bylo zbytecny - a novy media tam mel na starost nejakej uplnej mimon...
    ilustracni priklad za vsechny - kdyz delala loni denisa kera setkani lidi z ruznych pracovist, ktere maji k NM vztah, z fsv tam nebyl nikdo. a i kdyz jirakuv kurz co mel u nas jako host, se mi hodne libil, slysel jsem na nej i hodne kritiky - a imho jim lehce ujizdi vlak... pokud se adam javurek nenaklonuje, tak nevim, kdo by jim to tam mohl delat ;)

    jinak imho zurnalistika na vysokou skolu nepatri, tak max nejaky DiS - to je profese a remeslo. coz ovsem neznamena, ze bychom nepotrebovali medialni studia, a to nejen novinari...
    TEA_OF_CUP
    TEA_OF_CUP --- ---
    OFFINKAA: šak to je dobře že je zadanej :) řekla jsem intelektuální idol :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    OFFINKAA: jako, že nebudeme potřebovat novináře? to si lidé většinou myslí, když se mluví o amatérské žurnalistice (btw na kterou je tady kapacita Adam Javůrek) - stejná blbost, jako že internet nahradí knihy a noviny; s přeteoretizováním Brna nebudou ADAMM ani LOPIN souhlasit (že kluci :) a v Praze... mají zajímavý lidi, ale taky to tam nebude nic extra - četl jsem knihu Média a společnost z r. 2003(!) od Jiráka a Köpplové (děkan a šéfka katedry, tuším) - z 200 strán jsou dvě věnované internetu - dozvíš se, že 1) internet je zatím hlavně pro zábavu, 2) internet jako hypermédium lze popsat metaforou Tima Millera "digital soup" :)
    jinak si vzpomínám, jak mi Adam Javůrek (taky FSV) vykládal o jakémsi výzkumném projektu, který má být ukončen cca 2010 a oni chtějí na závěr vydat CDčko!! :D
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    KHALAVERA: ne, to je lolicek :-)))
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    KHALAVERA: ale stejne, jakou mame vubec budoucnost:-))? uz pred ctyrmi lety jsem zaslechla nazor, ze zurna jako takova nema zadnou budoucnost jako samostatny obor (samostatna katedra), ze v brne jsou preteoretizovani, v olomouci kromaňonci a v praze zase mrdky medialni :-)))
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    masovka teda megalol :D
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    OFFINKAA: jsi ze žurny a to je Předpoklad :) já tam přišel z informatiky, hodně lidí tam chodí - a tady David Kořínek obrací oči v sloup :) - ze Zlína... Baťa... marketing... vykomunikovat... :D
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    KHALAVERA: oni nas u vas nemaji radi prave :-(ze se u nas uci jako ve stredoveku a ona je to docela pravda :-))), my mame na masovku lapcika (magor je to uzasny)http://www.websmart.cz/masovka/, ono se s nim dobre kali, ale ja jsem tu zkousku udelala s odrenyma usima a vim z ni uplne bobo ...to uz mam vesti poneti o komunikaci z estetiky nez od nej a to je smutny...
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    OFFINKAA: pojď k nám :) teorii masové komunikace učí právě Volek ;)
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    KHALAVERA: jak te tak ctu, chce se mi zpet ...:-)))studovat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam