• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    CISTICZ: hypoteticky, ale to je právě jen ten původní význam... fakt nechci spekulovat, ale imho by to mohlo mít mnohem širší užití
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    KHALAVERA: myslis jako realizace projekce vytouzeneho hrdiny-ja ve skutecnosti nepochopitelneho jedince?

    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    LOPIN: já vím, ale oba tyto typy spojuje (nemluvě o tom, že je tam afaik velký průnik) právě ta hra na hrdiny/avatary
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    KHALAVERA: dnd playeri jsou z 90 procent nerdi matfyzacky flanelovy
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    až budu mít po zkouškovém čas, chci si to víc nastudovat a snad o tom něco napsat; vyvstává tam spousta zajímavých otázek - např. se zdá, že počítačový nerdi spojili síly s DnD nerdy a koncept avatara nabývá nových funkcí a polí působnosti a to jsou ty nejzajímavější momenty
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    aha, no to zcela jistě jo
    ale tohle je mnohem širší jev a tenhle dokument mě utvrzuje, že má smysl jej považovat za důležitý
    před ním byla spousta náznaků, takové záblesky - zmínky, že nerd přestává být outcast, právě naopak stává se "in" symbolem
    a že je ve vzduchu něco, co "tady" zůstane a půjde do mainstreamu, začínalo být jasné už věcí jako je Spam-free or Die! a 8BIT movie

    základy k tomu položila ale samotná kyberkultura, když z hackerů udělala hrdiny
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    mam na mysli, treba porovnani evropa vs USA
    a k tomu, ze vubec neco takovyho muze vzniknout a lidma byt brano vazne?
    pokud to neni mystifikacni video ;)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    nevím, co myslíš tou koncentrací konzumní společností...
    ta hudba bude stát nejspíš za hovno, ale jako fenomén je to výživné sousto pro kulturní antropologii, mňam ;)
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    je nejaka spojitost s koncentraci konzumni spolecnosti a timhle shitem?
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    KHALAVERA: main goth! ;)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---


    kyberkultura is dead, počítačová esoterika je off topic, hackeři jsou naivní dědci, jde se dál, nový frikulíní jsou jednoznačně nerds, geeks and co. aneb Jak se ošklivé kačátko (nevím jak tady, ale na Slovensku se jim říká "kockáči" :) změnilo v labuť-frikulína.

    trailer

    http://nerdcoreforlife.com/
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    BARD: fíha! teda ale to praktické uplatnění vypadá, jako by jej rozepsali až dodatečně po té, ci jim došlo, že se na to lidi budou ptát :) a stejně to nic neříká - zkrátka na tom budou absolventi stejně jako třeba u antropologie, nebo kdejakých dalších oborů filozof. fakult, ve kterých jde hlavně o návaznost v tradici výzkumu než o praktické uplatnění, což je známé veřejné tajemství, žeano :)
    BARD
    BARD --- ---
    Rekl nekdo nova media:-) (http://www.ikaros.cz/node/3803)
    MASH
    MASH --- ---
    TIKVIK: mame napis mi do posty. priste zkousej tady [ MAX/MSP/JITTER | PURE-DATA | ]
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    MARURA: nečteš pozorně :) bude to tam co nevidět
    MARURA
    MARURA --- ---
    takze ten kdo si nekoupil onen vytisk Literarnich novin ma proste smulu?:(nebo.ja to jen na LtN webu nemuzu najit?)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    to zas právě nechci, psal jsem to pro LtN, takže když link, tak z webu LtN
    QUITE
    QUITE --- ---
    KHALAVERA: tak ten článek někam nahoď ;]]
    TIKVIK
    TIKVIK --- ---
    omlouvam se za offtopic, ale mam problem sehnat cracklej Jitter plugin do MAXu pro PCcko. Nemate nekdo prosim?
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    XFLARE: náhodou... podle mě je vtipný (a šlohnul jsem ho tady na nyxu) :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam