• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    MARURA: no pokud si to dokážeš obhájit... :)

    příkladem jednodimenzionálního prostoru/světa je např. promluva resp. literární text (pokud na chvíli upustíme od přesného vymezení prostoru/světa)

    nic ve zlým, ale stejně je ta tvoje úvaha absurdní: poměřuješ dva kvantitativně nesouměřitelné světy; nezapomínej, že "prostor" ve slově kyberprostor je metafora - jinak tě to pořád bude svádět k falešným analogiím kyberprostor/fyzický prostor

    každá projekce kyberprostoru do fyzických matematických dimenzí je nutně interpretací (stejně jako v sociologii)
    MARURA
    MARURA --- ---
    jeste k mapovani kyberprostoru..prosim nevedel byste mi nekdo poradit s timto:
    pokud mam definici kartograficke projekce jako:"cartographic projection is a mathematic method of transferring information from the three dimensional model of the Earth onto a two dimensional medium" mohla bych mapovou projekci kyberprostoru popsat jako(...) transferring of information from non [nebo one??] dimensional Cyberspace[nebo model of Cyberspace?] onto a two dimensional medium?
    CHEWINGGUN
    CHEWINGGUN --- ---
    CODEAS
    CODEAS --- ---
    KHALAVERA: ja "objevil ameriku", tak jsem se chtěl pochlubit, jenže mě nějak nenapadlo, že hlavní liheň informaci je tady :)
    CHEWINGGUN
    CHEWINGGUN --- ---
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    YBUKO: jesis!
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    SEEKER: urban legend! ;)
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    ADAMM: hm, to by eště bylo docela fér, mít rozumný plat za paření onlinovky; já znám teda drsnější verzi, že je to spíš mafie která do toho nutí děti. Ale mám to od známýho, co hrál wow, takže si to možná přibarvil
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    ADAMM: jojo, to mi taky nekdo rikal, a ze pry kvuli tomu blizzard zavre 100000 uctu rocne? tyhle farmaari ;)
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    KHALAVERA: lol, taky me ta cirkulace informaci pobavila.

    CISTICZ: jsem liny googlit... ale uz nekdy pred rokem jsem narazil na clanek, jak nejaka firma vykoristuje mlade mexicany, ktere necha 8 hodin denne hrat onlinovky, plati jim na mexicke pomery relativne rozumne, ale pakatel proti tomu, za kolik pak vytrenovane postavy a ruzne artefakty prodava linym americkym hracum, kterym se nechce zacinat od nuly.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    já neříkal všechny, jenom většina :D (a navíc je to jen dojmologie)
    CODEAS: zajímavá deviace :)
    CODEAS: 1 -> 2 -> 3 -> 4 :D
    PASHWAKA
    PASHWAKA --- ---
    neboj,, khalavera prehani.,. :D
    SECONDARYOBJECT
    SECONDARYOBJECT --- ---
    No prominte.... :D
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    jojo, to rikal khalvera, ze plati pro vsechny lid z IT ;))
    PASHWAKA
    PASHWAKA --- ---
    ja zas slysel, ze kdyz matfizakovi reknes pojem nova media, tak vubec z kontextu, kde se pohybuje, nepochopi, o co ti jde.,. coz je v podstate pochopitelny.,.
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    hm, asi vim, co si dam na navazujici studium ;)
    CODEAS
    CODEAS --- ---
    Dalsi link, tentokrát co se uči pod pojmem Nová media na CVUT FELu
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    MASSERATTI: nemam, ale takovych setu snad existuje spousta ne?
    pamatuju si neco od corelu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam