• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    ORX_QX: takhle: to ze je to vymezovani pojmu diskurzivni zalezitost je jasny, ale ty diskurzy jsou ruzny. tak napis jakej diskurz je ti nejblizsi, respektive svoje predstavy, at se muzem bavit.
    MARURA
    MARURA --- ---
    ORX_QX: PASHWAKA: dobre...dobree..:ja se tady snazim..radim...odkazy hledam..a co za to??!!jeden to oznaci za nepratelstvi..druhej se mi vysmeje...ze ja se teda jako namaham...vubec...:)))

    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    vy fakt asi nejste normalni
    jestli je nekdo expert jehoz cas je drahocenny, tak ho jednak netravi zvanenim na nyxu a druhak nemusi odpovidat

    ja hledam nekoho k diskusi, ja mam svou predstavu, a chci se bavit s nekym dalsim koho to zajima, ale zatim same nepratelske invektivy

    MARURA, PASH> ty otazky nemaji jednoznacnou odpoved, vyznamy pojmu vznikaji diskurzem a o ten mi jde

    ale ja si klidne dam unbook, v historii sem nasel rozumovani o jednorozmernym kyberprostoru, onanovani nad gibsonem a z toho uz sem vyrost...
    PASHWAKA
    PASHWAKA --- ---
    Když se ptáte, ukažte, že jste to už zkusili - ukážete, že nejste lenoch a příživník plýtvající cizím časem. Ještě lépe: ukažte, že jste se z dosavadních snah poučili. VERSUS 6.zkuste se zeptat zkušenějšího kamaráda.

    je to sic ay na poyici cislo sedum... ale ten vytah me pobavil.,. jelikoy nekdo to tu takz muye brat jako prostor.. "tech chytrejsich kamaradu"
    MARURA
    MARURA --- ---
    ORX_QX:no..to..je na tobe jak to beres...kdybych byla ty, a slo by mi o to se odpoved na moje otazky dovedet, tak se fakt necham inspirovat nasledujicima radama...a pak se eventualne zeptam znova
    Než se zeptáte
    Než začnete klást otázky mailem nebo v news nebo na webovém fóru,
    1.zkuste prohledat archivy fora na ktere se to chystate napsat
    2.zkuste najít odpověď na webu.
    3.zkuste najít odpověď v manuálu.
    4.zkuste najít odpověď ve FAQ.
    5.zkuste najít odpověď experimentováním.
    6.zkuste se zeptat zkušenějšího kamaráda.
    7.zkuste odpověď zjistit ze zdrojového kódu (jste-li programátor).
    Když se ptáte, ukažte, že jste to už zkusili - ukážete, že nejste lenoch a příživník plýtvající cizím časem. Ještě lépe: ukažte, že jste se z dosavadních snah poučili.
    http://stare.cz/otazky (to je preklad toho odkazu predtim)
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    ale me zajimal nazor, ne elaboraty, hazet citatama to umi kazdej

    teda koukam se do historie a snaha definovat cyberspace bez kontextu tech dalsich veci... vede nutne k jednorozmernemu mysleni, ja si chci udelat mezi temi pojmy jednoduchou semantickou sit
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    ORX_QX: a to si jako myslis ze ti tady nekdo bude psat dvacetistrankovy eleboraty o kazdym z tech terminu, ktery stejne bude koncit ze jeden rika to a druhej todle? Tady ses na nyxu.
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    MARURA: vis jestli to ze nikdo kloudne neodpovi neni spis tim ze tu jsou klasicky humanovedni vypatlanci hrozne duleziti kteri maji naskenovane hromady terminu a definic ale vpodstate vlastni uvaha a premysleni je ouvej...

    pocitac = pocitaci stroj to je inteligence jak na prijimacky na zakladni skolu

    ja teda co je medium nevim i kdyz sem cetl a slysel mnozstvi uvah, stale o tom premyslim znova a jestli je internet medium nebo technologie nevim
    MARURA
    MARURA --- ---
    no uprimne ti reknu ze se divim ze na takto polozenou otazku se vubec nekdo namahal odpovidat...mozna si precti toto How to ask questions the smart way obzvlast odstavec" Before You Ask"ono se to sice zabyva jinym typem otazek nez byla ta tvoje, ale pricip plati stejne...si myslim
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    KHALAVERA: tyjo ty ses chytrej, ale to cos napsal je dost slaby

    skoda ze neodpovedel nekdo kdo v tom ma trochu vic prehled
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    george landow vydal před rokem novou rozšířenou verzi své knihy - Hypertext 3.0 http://www.eastgate.com/catalog/Hypertext30.html (já ještě četl 2.0), a spoustu toho najdete i na tomto webu (bohužel, ten se ještě do 3.0 verze neprokousal): http://www.cyberartsweb.org/cpace/cspaceov.html
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    nemám čas to teď zkoumat, tak to vomrkněte
    http://www.manetas.com/
    http://www.tosic.com/
    MATHEW
    MATHEW --- ---
    btw už asi týden nefrčí media art net :/
    MATHEW
    MATHEW --- ---
    MARURA
    MARURA --- ---
    celkem ulet jsou o tom dokumenty..tak z pulky 90let.. (bohuzel si nepamatuju jmena, ani jmena lidi co tam mluvili)kde vsichni do jednoho s nadsenim v ocich, povidaj takovyhle cybermystic uvahy a ocividne to myslej naprosto vazne ...a k tomu jeste styl nataceni..mandelbrot set na zdi v pozadi...ajajaj:))
    MATHEW
    MATHEW --- ---
    ouu, klub extáze je imho hrozná kniha :/ celá tady ta learyovská estetika je mi protivná
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    MARURA: a taky rave culture v UK a USA, dost o tom psal Rushkoff, třeba Klub Extáze - jinak docela nudná kniha - popisuje celé to nadšení: založíme si vlastní klub, natáhneme tam kabely a počítače a budeme splývat s kyberprostorem ;) no prostě mystika... :)
    MARURA
    MARURA --- ---
    XFLARE: ja jsem se u toho nasmala ohromne,proto sem to sem dala...myslim ze v tyhle dobe(90ty)vladlo ohledne vseho "cyber" velky nadseni..mela jsem treba v ruce knihu od T. Learyhox, z roku 1994, ulet....being in cyberspace= better transcendental experience than LSD.a tak :)).
    i to porovnavani Zenu a sneni mi pripada ulitly
    .....pokud vim tak Zen ja o naprostem byti v pritomnosti a ne o sneni..:)..ale to uz je OT
    XFLARE
    XFLARE --- ---
    LOPIN: no docela me tam rozesmal ten zenovej mistr.
    "you have become one with with the virtual universe" tohle muze byt pravda, ale clovek je porad stejne zmatenej a bude stale porad stejne tekat z jedne myslenky na druhou, driv sis lehl pod jablon a bloudil jsi ve sve predstavivosti a snil jsi, dnes k tomu mas akorat zvuky a obrazky. chm. tady v tom ohledu jsem docela skeptik, tedy v tom, ze by melo prijit neco noveho ;-) fascinujiciho /*ja jsem si zase vzpomnela na postriziny a nadseni z tele-grafu
    MARURA
    MARURA --- ---
    KHALAVERA: :DDDDD

    IWAN: hezky odkaz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam