• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    no jestli půjde někdo a budou zdroje, rád se přidám... nechystá někdo auto? :)
    3SC
    3SC --- ---
    tak co intelektuálové, kdo letos berete zas transmediále jako dobrou záminku proc vyrazit do berlina ?
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    KHALAVERA: ale ted uz nastavujes zrcadlo i sam sobe, ale to snad ani nebylo nutny.. :)
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    SUBTALK: jsem ti chtel napsat, ze jsi zly. ale ted vidim, ze jsi to mysle uprimne.
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    ORX_QX: kdybych tu rozhazoval site tak leda na nejakou krasnou eterickou dimenzionalni cestovatelku, a to by byly kua jemne nitky ktere bys nevidel, na knihomoly zasekane ve strnulych behavioralnich schematech... vubec
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ORX_QX: tak když jsi si vědom té mnohovýznamovosti pojmu, jak jej můžeš používat ve svém dotazu bez toho, abys ho upřesnil? neviň nás za svoji neschopnost srozumitelně se vyjádřit...
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    KHALAVERA: tak znovu: v knihach je x teorii co je medium, ja sem jich dost cetl, nekde se doctes ze medium je message jinde ze massage, jinde ze je to korelat. ja sem se ptal zcela jasne na konkretni veci (pocitac, internet, www, cyberspace) a ptal sem se v tyhle diskuzi protoze predpokladam ze dost lidi tady tech x nebo y knih trochu zna a budou ochotni sdelit svoje zavery a diskutovat eventualne o nich
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    byl jsem mezi katolíky... proč? :)
    SUBTALK
    SUBTALK --- ---
    aaah, matka kaviarenskeho diskurzu sa vratila. kde si bol? uz si nam tu vsetkym nevedomym chybal :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    EBENY: nějaký report by nebyl?
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ADAMM: další plácnutí do vody (čerstvého čtenáře T.A.Z. :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ORX_QX: jistě, že je to slabý - pořad však adekvátní tvým otázkám - já jsem ti, michale, nastavil takové zrcadlo ;)
    pokud se ptáš přímo a bez dalších doplnění, co je to médium, tak čekej buď hloupou odpověď nebo prst mířící na sloupek (pro začátek) alespoň deseti knih o mediální teorii, všechno ostatní je hrubé zkreslení a na které médium ses ptal právě ty, ví jenom ten telepat
    ale proč nezačne wikipedií nebo googlem? pokud nechceš jasnou odpověď, hledání tě jistě neodradí
    po chvíli už se nebudeš ptát na dráty, protože zjistíš, že médium je technologie a ta je korelátem technologického artefaktu/postupu, způsobů užití a kontextů užití... třeba
    GUMAGUAR: taky myslim, technologický determinismus je sice překonaný, ale starý pán pořád je inspirativní :)
    ORX_QX: tak to už ale rozhazuješ opravdu velké sítě; navíc mi není úplně jasné, jak můžeš obviňovať lidi z toho, že používají slova, které neumí vysvětlit - to je trochu trucpodnik, nemyslíš?
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    ORX_QX: "mysleni = vzpominani, rozpominani na vyznam symbolu + logicke operace s nimi" - docela dobrý perly sem házíš :))
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    SUBTALK: nee, jeste nee
    ADAMM
    ADAMM --- ---
    no a co takhle neco konkretnejsiho? resim si ted diplomku o webu 2.0 a narazil jsem na zajimaveho cloveka, ktery se dnes shodou okolnosti hafo trefil do mych myslenek ;) http://mulikoppel.blogspot.com/2007/01/why-web20-revolution-has-failed-and.html
    MARURA
    MARURA --- ---
    prosim o kulturni info servis: dejou se pristi tyden v Praze naky zajimavy veci-->vystavy, workshopy, akce..ktery dle vaseho nazoru stoji za navstevu? dik
    SUBTALK
    SUBTALK --- ---
    ORX_QX: prosim ta, tu sa skus prihlasit o odpoved: http://www.thamkrabok.org/
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    ale ty pitome otazky smerovaly k necemu - ja mam takovou predstavu media jako neceho co uchovava a predava nejake sdeleni, to se deje pomoci posloupnostii stavu, znaku, obrazu, ktere jsou nejak frazovane, nejak artikuluji to sdeleni.
    rec - artikulace dechu
    tanec - artikulace tela
    architektura - frazovani prostoru, nebo spis vzoru socialni interakce?
    atd

    a potrebuju vedet jakou roli v tom hraji ty stroje, kalkulacky, mam dojem ze jsou v tom az od urciteho levelu, k reci nebo tanci nepotrebujeme stroj, ale k tisku a sledovani TV uz ano, ale taky muzeme rec nazvat predmedialni formou a pak treba bude hrat technika nejakou roli vzdycky a tudiz si ji hodim jako soucast pojmu medium
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam