• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    no když si vzpomenu, jak jsem poslední tři měsíce (ne)pracoval na notebooku, který jsem musel vždy po 20min zaklapnout, aby se přehřátím sám nevypnul a počkat tak půlhoďky až vychladne, tak jsem rád, že mám komp, který ani nepípne na týdenní uptime ;)
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    nejdriv vedomostma a ted hardwarem! ;)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    CISTICZ: jak zase?! :D mám nový komp, který jsem si nevybíral, dyť já ani nevím v čem to má být jako lepší...
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    jsi nejak preskocil dobu, zase, co? ;)
    MARURA
    MARURA --- ---
    KHALAVERA: aha..zase nove obzory..:)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    MARURA: 64bit procesor i windows
    MARURA
    MARURA --- ---
    KHALAVERA: 64bit co?asi ultrahardcore lama dotaz, ale nevim k cemu se to vztahuje
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    MARURA: moc rád bych, ale na 64bit to nejede :( ... aneb bleeding edge v praxi
    3SC
    3SC --- ---
    MARURA: spis zacinajici alzheimer :) no nic, mozna ze kdyz budu jist hodne lecitinu...
    MARURA
    MARURA --- ---
    3SC: ee..za to muzou pocitacovy sotci, ty pakazi jeden neunikne..:))
    3SC
    3SC --- ---
    MARURA: uz je to korekt, omlouvam se za mystifikaci - tyhle errory me znicej :)
    MARURA
    MARURA --- ---
    3SC: ja sem si prave rikala jestli to neni chyba..ale pak jsem si myslela ze se vam to proste podarilo zaridit na rok:)
    3SC
    3SC --- ---
    spatne datum :( samo 2006 - v roce 07 bude dalsi dil :)
    MARURA
    MARURA --- ---
    KHALAVERA: dobry..skousels to?

    3SC: to ani neni pozde..do 30.11.2007 zbyva jeste hodne casu:)
    3SC
    3SC --- ---
    http://output.avu.cz pozde, ale prece :)
    3SC
    3SC --- ---


    Elektrická ovce

    Bez elektřiny by McLuhanem popisovaný elektrický věk elektrických médií vůbec neexistoval. Elektřina se stala krví moderní společnosti, je to základní "potrava" více či méně inteligentích stojů, které nás obklopují. Elektřina proudí skrze "mozky" kolem nás se materializujících utopií.

    Sní androidové o elektrických ovcích? Takto se P.K.Dick, jeden z iniciátorů vznikajícího hnutí kyberkultury, ptal již v názvu své knihy z roku 1968. Co se odehrává v "mozku" počítačů, které nám jsou médiem, partnerem i společníkem při práci i zábavě? A jaký na nás má vliv posun paradigmatu "myšlení" tváří v tvář této formě zpracování informací odlišné od fungování našeho vlastního "hardwaru"?

    Ve dvacátém prvním století se elektrická ovce zviditelnila i běžným smrtelníkům. Alespoň ve virtuálním prostředí. Mimo odkazu k P.K.Dickovi totiž název odkazuje i k počítačovému programu, tzv. spořiči obrazovky, nazvanému "Electric Sheep". V době nečinnosti, tento program komunikuje pomocí síťového připojení s jinými počítači připojenými do sítě internet a vytváří kolektivní "sen" počítačů a jejich uživatelů.

    I k lidem samotným je možné v době masových médií možno odkazovat jako k "ovcím", k mase posluchačů usedající večer co večer k televizním obrazovkám. A proč elektrické? Bez elektřiny by těžko existovaly dnešní komunikační kanály a organizační struktury a společnost by asi vypadala úplně jinak.

    Kdo tedy dnes sní o elektrických ovcích? O čem sní počítače? Kde je zakopaná elektrická ovce, popř. koho takto můžeme označit? Kolik sní ovce zeleniny ? Můžou mravenci přežít v galerii ? To jsou jen některé z otázek, na které budeme v rámci této výstavy hledat odpovědi:)
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    LOPIN: chyba v sablone, no nerekl bych tendencni, neni to mainstream papouskujici banalni pravdy. tendencni = pritakavajici prevazujici tendenci... a to urcite neni pripad tohohle filmu
    MARURA
    MARURA --- ---
    vypada zajimave (Londyn)-> Flock
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    ORX_QX: druhej dil tam neni namisto toho je stejny jako prvni. klasicky je, ale taky tezce tendencni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam