• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    --

    FLOSS+Art
    Call for Papers
    Deadline: September 15th 2007



    people.makeart is a new project by GOTO10.

    It is a repository of articles and lecture materials focused on the
    relationship between FLOSS (Free/Libre/Open Source Software) and
    digital arts, as well as a database of free digital art projects.

    The selected papers will be published on the people.makeart website and
    will be printed in the FLOSS+Art book, scheduled for spring 2008, using
    OpenMute's POD publishing service.

    GOTO10 is now accepting new, old and recycled papers on the following
    issues:

    - opening digital art's practice, code and culture
    - FLOSS communities VS. art collectives
    - digital art licensing, copying and distributing, using open content
    models
    - role of the artist in FLOSS development
    - influence of FLOSS on digital art practices
    - free software to produce art and the art of producing free software
    - economy of an open digital artwork
    - FLOSS as an embedded political message in digital art
    - paradox and limitations of open licenses for digital art
    - FLOSS as a way to quote and embed other artworks in a new one
    - digital artist as a FLOSS developer/user and vice-versa
    - definitions and manifestos for a free software art
    - branching and forking of an open digital artwork
    - opening digital art to ensure future maintainance and porting


    Submission Procedures:

    - Submit your final paper to pmafloss-at-goto10-dot-org
    no later than September 15th, 2007. Include the text "FLOSS+Art"
    followed by your paper's title in your e-mail subject line.
    - Submit as many papers as you want, one mail submission for each.
    - Accepted formats : plaintext, LaTeX, OpenDocument
    No other file format will be accepted.
    - The paper must be attached to the mail, do not send us links
    - The submitted paper must be written in English
    - Paper must be 1500 words minimum

    More information: http://people.makeart.goto10.org/

    :*
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    NOD mi prislo jako fraska jak jinak kdyz me milos v proklamovane otevrene diskusi zamezil v moznosti promluvit, pritom sem mu anotaci co sem chtel prezentovat posilal pisemne mesic predem, no nechal bych si to pro sebe ale kdyz z toho mate stejny dojem...
    SAPIENS
    SAPIENS --- ---
    sháním video "Sounding" od Garyho Hilla, nevíte někdo?
    BARD
    BARD --- ---
    zkurvene malej
    VANEK
    VANEK --- ---
    Wow, akce příliš nepostihnutelně interdisciplinární na DK, to muselo být něco. (Ale koukám, že v tom seznamu jsou tři lidi, které jsem znal z naprosto jiných kontextů; svět je malý...)
    BARD
    BARD --- ---
    jo to ovsem vypada pekne, skoda
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    čekal jsem právě nějaké navázání na setkání, které Denisa před rokem a půl zorganizovala na FAMU, ale z původní účasti nás tam bylo - pokud dobře počítám - jen pět; příště nepřijde nikdo
    BARD
    BARD --- ---
    smutne, ale Denisa neco takoveho naznacovala.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    to setkání se vůbec nepovedlo, příprava chaotická, výsledek nijaký... sešlo se tam pár lidí, kterí možná i měli co říct, ale neměli nic nachystané, takže mluvili z patra a jakoby spíš glosovali tu všeobjímající nepostihnutelnost interdisciplinarity; věci, které měli hlavu a patu, byly buď úplně mimo (nějaký zástupce ČVUT si stěžoval, že má v komunikaci s lidma zmatek a neví, jakou komunikační platformu použít; nějaký starší pán - snad oplývající jménem a kapacitou ve svém oboru - nás poučil o významu Komenského a netrivální archeologii jeho odkazu) nebo na ně už nezbyl čas (Dušan Barok za 13m3 stihl jenom velice stručně načrtnout, co dělají)

    k diskusi žádné nedošlo
    BARD
    BARD --- ---
    ;-) no nakonec nas tam bylo v CIANTu asi 15, ale ja to moc neohodnotim;-)
    SAIL_OR
    SAIL_OR --- ---
    ale co mě pobavilo-
    nechali tam pro diváky ubrousky...
    SAIL_OR
    SAIL_OR --- ---
    zhůř
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    hůř :)
    BARD
    BARD --- ---
    Tak jak bylo vcera v nodu?
    MARURA
    MARURA --- ---
    hmm..ja na nepopsany odkazy taky neklikam(vetsinou)...a myslim ze udelat nejakej system oznacovani tech odkazu neni spatnej napad..mozna neco jako na mame radi dobry design auditku, nebo tak - taky proto ze se pak spetne daj veci snaz dohledat
    VIK
    VIK --- ---
    ADAMM: ad tvůj návrh. mně standardní způsob vkládání zajímavých odkazů přímo do klubu přijde nejvhodnější, ale máš pravdu, na odkaz bez komentáře (případně obrázku), který by mě zaujal, taky neklikám. myslím, že ani nemá cenu to tady svazovat nějakými pravidly. nakonec třeba je tu většina, kterým to nevadí.
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    ADAMM: noa ted reknes ze ze sebe delam staryho mastera, proto radsi jen nadavam vetsinou
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    ADAMM: vis, nadavani a styl volim odpovidajici situaci - a charakter diskuze tady kritizuju od zacatku co sem tu vlezl uz nekolikrat, holym lebkam taky nebudu rikat "ale panove, mam za to ze se mylite.."

    Chces nejaky konkretni informace. Tak treba si napsal ze driv byl web elitarsky, to neni pravda. Zhruba od roku 1997 byl dostupny bez problemu pro kohokoliv kdo mel zajem. Mozna nekdy prijdu o pamet, ale ted jeste mozek vymytej nemam a pamatuju si dobre ty CDcka co se davaly k ruznym casopisum (Internet, Chip, kdovico), na kterych bylo napsano Volny, Razdva a ktere si laik strcil do compu a ono mu to nakonfigurovalo pripojeni. Internet byl jako pevne pripojeni bezne ve skolach a firmach. BTW v roce 1998 sem si ulitaval na ColonyCity/Cybertown, coz byl VRML virtualni svet, kde si clovek mohl zabrat nejaky flek, mit tam barak, chodit do mesta do klubu, modni prehlidka avataru... Dostalo to tehdy nejakou cenu. Pak tam zavedli penize, instituce jako radnice a tak, slo to smerem kterej byl o nicem taxem se na to vykaslal a SecondLife me proto dneska ze zidle zrovna nezveda... (http://cybertown.com)
    Ale internet mozna v roce 95 kdy WWW zacinalo byl jen na vysokych skolach, ale do r. 1997 tam toho stejne moc nebylo. Tehdy uz byl rozhodne dostupny pro vsechny kdo si dokazali najit informace a chteli se pripojit. 1993 - 1995 bylo stejne jen ftp, ev. Gopher, internetove umeni byl asi jen ascii-art, zajimavejsi byla asi sit BBS Fidonet, ktere si lidi delali svepomoci na rozdil od infrastruktury internetu, a byla mozna dokonce komunikacne vyzralejsi a taky to delali lidi ktery to zajimalo podobne jako dneska czfree, myslim ze se to rozhodne neda nazvat elitou.
    a Marketa Bankova - nevim jestli ji to prineslo slavu a driv mi to tez prislo slaby, ale to je spis tim ze lidi z umeleckych kruhu a slol jsou automaticky povazovani za umelce a kdyz nekdo jiny dela neco treba i lepsiho, kritici a jejich media ho ignoruji. Tak je to stale i dnes, to sou site znamosti a profesionalni slepota, tak je to i s VJingem treba, to neni problem internetu nebo jeho dostupnosti.
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    jee super, tak si dame do drzky v NoDu, nebo az po akci pred roxy? (coz uz se mi jednou stalo)

    KHALAVERA: dik za SAGE publications, stahl sem si tunu clanku ani nevim jestli to nekdy prectu
    BARD
    BARD --- ---
    :-) mne na to pobavilo asi nejvic to celkem programove trvani na antropologii Arnolda Gehlena, ale to spis jen takova moje uchylka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam