• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    MATHEW
    MATHEW --- ---
    VIK: vole jméno mcluhan rezonuje celou fakultou a mám takovej pocit, že si o něm povídají i holky co prodávaj v domečku čajíček pro batikáře a podpultový panáky
    VIK
    VIK --- ---
    KHALAVERA: chodím na Flašarovu Hudbu a zvuk v kontextu multimédií. sice zatím nic moc, ale několikrát tam zazněla jména Manovich, McLuhan nebo Wagner a na to já slyším :) tak snad se to zlepší.
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    KHALAVERA: par jsem si jich zapsala a zatim teda docela zklamani, zejmena na Damu. Asi jsem vybrala ze spatneho soudku. Jinak tomu samozrejme velice fandim :-)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    v Brne bol tento semester spustený nultý rok programu "Umění a multimédia - inovace umelecky zamerenych studijnich programu v oblasti multimedialni tvorby" - medzi štyrmi fakultami: výtvarnou (FaVU) VUT, filozofickou MU, hudobnou a divadelnou JAMU

    "Cílem tohoto projektu je vytvořit a vyučovat na každé ze zúčastněných fakult čtyři
    nové předměty tak, aby celý výsledný šestnácti předmětový konvolut sloužil jako vhled do
    multimediální problematiky „per partes“, kdy každá fakulta nabízí takové předměty, které
    jsou svojí podstatou blízké jejímu studijnímu programu."

    HIFA JAMU nabízí předměty:
    - Základy hudební kompozice I.
    - Základy hudební kompozice II.
    - Základy teorie kompozice I.
    - Základy teorie kompozice II.

    DIFA JAMU nabízí předměty:
    – Principy režie a dramaturgie
    – Jazyk audiovizuálního díla
    – Základy scénického pohybu
    – Strukturovaný multimediální dokument

    FAVU VUT nabízí předměty:
    – Dějiny multimediálního umění v kontextu vizuální kultury
    – Základy vizuální kompozice v čase
    – Základy multimediálních technologií
    – Správa datových struktur, digitalizace, mediální archívy

    FF MU nabízí předměty:
    – Umění nových médií: mezi uměním a technikou
    – Proměny souborného uměleckého díla
    – Úvod do estetiky a obecné teorie umění
    – Hudba a zvuk v kontextu multimédií


    program je financovany z Europskeho socialneho fondu a rozpoctu CR (v ramci Operacneho programu Rozvoj ludskych zdrojov)

    info brožúra: http://www.jamu.cz/projekty-esf/brozura_0428.pdf (31 strán, PDF)
    FISHEYE_100
    FISHEYE_100 --- ---
    po 15.10.2007 / 18.00 Share2 v NoD Praha
    Otevirame scenu s projekci a aparatem vsem prichozim k libovolnym experimentum. Jste zvani...
    ALERT
    ALERT --- ---
    KHALAVERA: jsem se koukal, ale praveze elegantnejsi cesta kralika mi prijde o tolik smysluplnejsi, ze sterlacovo nove ucho beru jako divnost (obcas to hazim do skatulky manyra;) ale uz s tim nebudu otrvavovat, jsem si chtel precist tvuj nazor..
    MELODYHA
    MELODYHA --- ---
    MATHEW: má :)

    KHALAVERA: nikomu ani muk
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    pššš nebo pokazíš denise pr :D
    MATHEW
    MATHEW --- ---
    nemá náhodou stelarc přijet na enter3?.)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ALERT: fosforový králik nevznikl jako umění, ale "obyčejný" vědecký pokus, i když tak byl později vnímán a objevil se na plakátu festivalu L'Art Biotech

    ucho na lokti můžeš interpretovat lecjak, ale jak už jsem říkal, stejně jako transhumanistům, jde i Stelarcovi o překračování antropologických konstant, technologicky rozšiřitelné možnosti "přírodou daného" lidského těla; jak říkal McLuhan, technologie jsou naše extenze, ale až biotechnologie realizují tuto myšlenku takhle přímo; podívej se, co dělal doposud; lepší vysvětlení než kontext jeho práce asi není, pokud nechceš číst nějakou transhumanistickou filosofii
    ALERT
    ALERT --- ---
    KHALAVERA: jaky smysl ma ucho na lokti? nejakej vetsi nez fosfor kralik?
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    CABOWITZ: jenže surrealisté hledali smysl ve nečitelné logice snů, v podvědomí, zatímco Stelarcova motivace je především posthumanistická
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    autor clanku to latentne zhodnotil slovem "nadbytecne"... hm :-/

    KHALAVERA: mne to spis pripomina surrealisticke malire, kteri symboly menaluji na platno, ale rovnou je vytvari na sobe... no budiz... ehm...
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    NOIK: inu, buďme ti osvícení .)
    ALERT: no to by mu ale muselo jít o pouhé technické řešení a ne o umění, ve kterém symbol předčí funkčnost; taky je dobré znát, co dělal doposud včetně spolupráce s laboratoří SymbioticA
    ALERT
    ALERT --- ---
    mne to prislo spis ubohe ... mikrofon si tam mohl dat bez ucha
    NOIK
    NOIK --- ---
    stejně jako si kdysi ukazovali na van gogha:)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    no tak zajímavost z toho číší sama, spíš je zarážející ta forma dementního ukazování prstem: "Aha, on je divný. Fuj ble."
    ALERT
    ALERT --- ---
    KHALAVERA: skoda, ze tam nevysvetlili proc to je zajimave ..teda je to v rubrice zajimavosti ..uff
    MARURA
    MARURA --- ---
    KHALAVERA: dik dobrej odkaz..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam