• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    ITSX
    ITSX --- ---
    KHALAVERA:imho vychazi hlavne z jine motivace, nez ktera je v komercni sfere (z gift culture).Fakt nevim jak velkou roli hraje to, ze pouzivana metodologie je casto efektivnejsi, nez closed source metodologie.Kazdopadne bych to nezuzoval jenom na "pragmatickou" stranku veci (rychlejsi vyvoj, rychlejsi distribuce, duvera v bezpecnost kodu,vetsi zakladna testeru,?vetsi zdroje predprogramovanych komponent?).

    Proste ja v tom vidim jako hlavni vec jisty presah toho co delas:Programovat pro lidi dava lidem vetsi smysl nez programovat pro nejakou spolecnost, u ktere neni zarucene, kam se tvoje prace nakonec dostane.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    jistě, že to může být taky hnutí, ale vychází právě z víry ve výhodnost této metodologie
    ITSX
    ITSX --- ---
    KHALAVERA: jasne - imho open source jako hnuti: specialni druh gift culture, kdezto pragmaticka metodologie v produkci a distribuci funguje i mimo hnuti v komercni sfere ( po tom co se tak osvedcila )
    BARD
    BARD --- ---
    ad New Media, Old Media: jak se ti to libilo?
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    ITSX: a nechceš radši říct co "něco"? .)

    "pragmatická metodologie v produkci a distribuci" znamená, že jde o zohledňování metod motivované preferovaným (v tomhle případě otevřeným) vztahem producentů a konzumentů, resp. prozumentů, takže myslím, že si neprotiřečíme .)
    ITSX
    ITSX --- ---
    KHALAVERA: to rozhodne ne ... imho je to neco mnohem vic , vytvareni softwaru je lidska cinnost a ta je spojena s motivaci ...
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    já taky, ale to jen proto, že jsem tomu nikdy nevěnoval víc než 15 minut googlení a hledání v SAGE, jako předchvílí .)
    MIC_HAL
    MIC_HAL --- ---
    nebo o nich nevim
    MIC_HAL
    MIC_HAL --- ---
    ano, jen mam pocit, ze k tomuto tematu zatim moc dostupnych materialu neni.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    samotného mě to zajímá, tak že na něco přijdeš, tak dej určitě vědět .)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    MIC_HAL: j, už jo... přesun desktopových aplikací na web
    KEPLIK
    KEPLIK --- ---
    Proste web jako platforma.
    MIC_HAL
    MIC_HAL --- ---
    Ano, od osobniho. Jako priklad z poslednich dnu me napada Adobe - spousti photoshop online, nemusis ho mit nainstalovany aby si mohl upravovat fotky? (aspon tak si to predstavuju). Google open social a jakykoliv weby2.0. Uz jen treba uschovne sluzby uživateli dovoluji dostat se ke svym datum z jakehokoliv pocitace. Nevim, je to srozumitelnejsi?
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    teda já ti vůbec nerozumím... jakože od osobního nebo jakého? nechceš odtrhnout televizní přenos od televizního přijímače náhodou? :)
    MIC_HAL
    MIC_HAL --- ---
    myslim to jako snahu odpoutat se od konkretniho pocitace.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    web má tendenci odtrhnout se od počítače?
    MIC_HAL
    MIC_HAL --- ---
    Jo, ty nektery z tech textu jsem cetl a nektery znam z Korinkovych prednasek. Handbook of New Media ted ctu spolu s New Media, Old Media, ale zatím jsem se asi neprokousal k tomu co hledam. K tendencim webu (treba skrze API) k odtrzeni od pocitace, coby nastroje.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    jsou to spíš historické vizionářské texty, ve kterých se poprvé zmiňují/navrhují technologie, kterým dnes říkáme nová média
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    MIC_HAL: ano, ale ty nejsou moc o webu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam