• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIKNová média > kyberkultura, umění interaktivních médií, digitální média, transhumanismus
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    CISTICZ: hehe, kdekdo... matematikové, sociologové... :)
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    KHALAVERA: no jasny, to bylo zajimavy.
    resi nekdo socialni site?
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    CISTICZ: :)) no kluci z DigiLabu na AVU chystají na podzim další sérii přednášek, takže pokud vše půjde dobře, budou mít pořád zájem a já čas zkompilovat nějaké materiály, tak bych chtěl pojednat něco na téma tvůrčích podmínek v sociálních médií, ale kdo ví... každopádně děkuji za zájem .)
    CISTICZ
    CISTICZ --- ---
    KHALAVERA: dalsi prednasku to chce, pane docent! ;)
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    KHALAVERA: Podle mě právě v nových médiích můžeš (nebo dokonce musíš) paradigma transformovat poměrně často, takže počkej na nabídku. Budu Ti pak z lavice říkat pane učiteli ;)
    BARD: Překážky jsou výzva.
    BARD
    BARD --- ---
    ale zase na ochutnavku: fotky ze spolecneho vyletu do Berlina http://picasaweb.google.com/josef.slerka/BerlinTransmediale
    BARD
    BARD --- ---
    to PARADAIKA: pokud se dostanes:-)))
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    KHALAVERA: Podle mě právě v nových médiích můžeš (nebo dokonce musíš) paradigma transformovat poměrně často, takže počkej na nabídku. Budu Ti pak z lavice říkat pane učiteli ;)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    PARADAIKA: nn, zatím ne :) čekám až přijde nabídka :D i když já už začínám trochu vybočovat z paradigmatu .)
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    KHALAVERA: A Ty nakonec taky, že? ..nebo až někdy později? ;)
    BARD: Tak se budu těšit na pohovor i přednášky.
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    PARADAIKA: j, BARD tam učí :D
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    BARD: Tak proč ta otázka? Že Ty máš nějaké zkušenosti... ;)
    BARD
    BARD --- ---
    coz o to, ja si taky myslim, ze je to dobry obor...
    BAREKULA
    BAREKULA --- ---
    PARADAIKA: schvaluju, myslim, že na UK co jsem slysela, je tenhle obor dobrej
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    BARD: Protože znám nějaké lidi, co tam učí a myslím si o nich jen to nejlepší. Je to nový obor (třetí rok tuším), takže je to i možnost být u zrodu něčeho poměrně nového (doufám) a třeba i časem přispět k rozvoji oboru..v Čechách je pořád žalostně málo lidí, co se novým médiím věnují teoreticky. Navíc kde jinde než na nových médiích by Ti přednášeli lidé přes skype z Cornwallu a Singapuru? ;)
    BARD
    BARD --- ---
    to Paradaika: proc na nova media na FF UK?
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    PARADAIKA: Ja take.
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    Super, Khalavera, o víkendu se na to vrhnu. Kdyby Tě ještě cokoliv napadlo, tak jsem jedno velké uchoko :)
    KHALAVERA
    KHALAVERA --- ---
    nn, bbc ne :)
    Latoura jsem přímo nečetl, ale reflexe jeho actor network theory je součástí tohoto článku:

    Slack, Jennifer Daryl & Wise, J. Macgregor: Cultural Studies and Technology. In: The Handbook of New Media. Sage, 2002. p. 485-501

    což je mimochodem další čítanka, která by se ti mohla hodit
    PARADAIKA
    PARADAIKA --- ---
    A posloucháš BBC, že? ;) Pro první se vypravím na Filmovou vědu, ale tu druhou jsem zatím neobjevila..každopádně to vypadá jako to, co jsem hledala! Nečetl jsi taky náhodou něco od Latoura?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam