Nooo, 2GB do pameti, to uz bych se asi trochu bal. Pokud by toho frcelo tolik, ze by bylo potreba cachovat tolik dat, tak ta pamet bude asi spis potreba nekde jinde.
Kazdopadne, tady jde o neco trochu jineho - query cache je tak nejak transparentni zalezitost. DB server si to resi sam a kdyz ma validni cache, tak sahne misto do tabulky do ni a vrati vysledek zdibec rychleji a kdyz nema, tak vrati vysledek a to same si nacpe do cache. Jenze pokud se do te cache nestaci podivat driv, nez ta cache vyexpiruje, tak to dela uplne zbytecne a kdyby to nedelal, tak by mohl jet o neco lip (a do dneska jsem to jeste nevyzkousel, hmmm).
Kdyz uz mluvime o cachovani, tak pred nejakym casem jsme v praci zkouseli, jak by se dala cachovat aplikacni data (celkem velky balik), aby se odlehcil SQL serveru. Celkem prekvapive (alespon pro me) jsme dospeli ke zjisteni, ze akorat memcache dokaze ta data vratit rychleji a to jeste ne o moc. Moduly pro cachovani dokazali cache vratit v case srovnatelnem s MySQL (bez cache). Cachovani do souboru bylo dokonce znatelne pomalejsi.
Ukazalo se, ze vyrazny podil na pomalosti cache ma rekonstrukce dat, protoze neni mozne ukladat rovnou pole, je potreba ho prevest do nejakeho ulozitelneho formatu (serializovat,csv,json, xml...) a prave rozparsovani po nacteni je nejkritictejsi bod.
Zaver, ktery z toho experimentu plyne je, ze prakticky nema cenu cachovat data a jedine co se vyplati cachovat je hotovy vystup (ktery se tedy nemusi porad generovat a hlavne se da ulozit/nacist tak jak je).