• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLEBOYAnonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...
    SATAI
    SATAI --- ---
    NYX: Majitel je mistni entita JDEE, muzes si ho profiltrovat v tomto klubu. Prislo mi pred casem, ze se zameruji hlavne na hulice. Mno, pokud i oni zvladnuli obelstit BIS...
    Soukroma hypoteza: je to jenom sprosta reklama.
    NYX
    NYX --- ---
    co si myslite o tomhle?
    http://zpravy.idnes.cz/podnikatel-dokazal-prelstit-dustojniky-bis-kteri-ho-tlacili-ke-spolupraci-1u5-/domaci.asp?c=A100913_205808_domaci_abr

    me napadlo, ze se klidne mohli domluvit a tohle odmitnuti / nahrani apod je vlastne jen reklama na ten jeho program (s uz nejakou bezpecnostni dirou, kterou bis muze vyuzit)...on proda vic programu, biska se dostane k hovorum...win-win :-)
    CLONE9
    CLONE9 --- ---
    ... počkej, další otázka bude, jestli se nemá smazat obsah nyxu při každé registrované návštěvě vyhledávacích robotů
    NYX
    NYX --- ---
    LITTLEBOY: zrovna v tomhle klubu bych cekal tu anketu anonymni :-)))
    CLONE9
    CLONE9 --- ---
    Dobrá anketa, ještě tam chybí zadat věk, rodné číslo, jméno ... tady mi rozum velí s klidem odpovědět, tohle mi snad neuškodí.
    LITTLEBOY
    LITTLEBOY --- ---
    Po domluvě mi JESSE_MORENO předal diskuzi a trochu měním obsah...

    Zkusím startovní anketu prosím hlasujte...
    CLONE9
    CLONE9 --- ---
    No tak dobrá, založím si druhou "osu" a budu vybírat poplatky z prodaných monitorů, protože na nich může docházet k porušování zákonů. Na plotně disku nebo CD to přece nejde prohlížet. Pak budu za vodou a nebudu potřebovat žádnou síť.
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    CLONE9: heh pekna predstava ale s tim jak se veci vetsinou dejou bych tipl ze to bude oznaceno za piratske jednani a postavi se to mimo zakon :o)
    CLONE9
    CLONE9 --- ---
    JESSE_MORENO: tak vznikne privatnet a bude. Ten nebude veřejnej, nebude se moct dát vůbec regulovat, protože budou vsichni akcionáři a komunikace nebude možné v soukromé firmě regulovat.

    Docela bych si to i představil, 20 000 000 000 akcionářů ať se dou vlády vycpat.
    ISOTOP
    ISOTOP --- ---
    SHINNITCHIKA: těch kamer je tam fakt moc a na místech kde by to nikdo nečekal
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    Nechcete nekdo tenhle klub? ja se priznavam ze k tomu tematu uz asi nemam moc co rict, zalozil jsem to hlavne pro baveni se o bezpecnosti komunikace a ted uz se o to ani tolik nezajimam a na nedovyvinutem klubu je to asi videt :o)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    KIE: oni neusetrej zrizenim CA a vydavanim certifikatu - vzdyt to pro ne ted delala treti strana a za vydani certifikatu platil uzivatel. Ja jsem tu zpravu pochopil tak, ze je moc prace prechazet na SHA2, takze zridej vlastni CA, ktera bude vydavat SHA1 certifikaty, kdyz je nikdo jinej nechce vydavat.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    SHINNITCHIKA: o zabezpeceni cehokoli, pod cim je podepsana VZP jsem dneska ztratil veskere iluze:
    Od 1. ledna 2010 mají podle vyhlášky č. 378/2006 Sb. akreditované certifikační autority povinnost vydávat certifikáty pro zaručený elektronický podpis na bázi kryptovacích mechanismů SHA – 2 (Secure Hash Algoritmu s délkou 2048 bitů).

    VZP ČR dopady tohoto předpisu podrobně analyzovala. Analýzou nákladů úprav aplikací vyžadujících elektronický podpis jsme zjistili, že by bylo nutné vynaložení neúměrného množství finančních prostředků. Proto se VZP ČR, vedena snahou o co nejefektivnější nakládání s finančními prostředky, rozhodla zřídit certifikační autoritu vlastními silami.

    Tato certifikační autorita bude zdarma vydávat certifikát nutný pro zabezpečenou elektronickou komunikaci s VZP ČR těm klientům, kterým vypršel jejich certifikát.
    Certifikáty budou vydávány od 1. ledna 2010. O této skutečnosti budete podrobně informováni na webových stránkách VZP a u zaměstnanců všech pracovišť VZP ČR.

    V případě, že vašemu certifikátu končí platnost do 1. ledna 2010, doporučujeme, abyste si do konce roku 2009 pořizovali pouze certifikáty s kryptovacím mechanismem SHA – 1.

    zdroj

    Jinymi slovy kdyz uz se podarilo prosadit, ze Ceska posta nebude vydavat dnes jiz neduveryhodny sha-1 certifikaty, udela si VZP vlastni certifikacni autoritu... zajimalo by me, co na to UOOU.
    SHINNITCHIKA
    SHINNITCHIKA --- ---
    Hmm, tak nevim co je hezci, jestli ten projekt zdravotni knizky, coz je hezka myslenka, kdyby to bylo nejak rozumne zabezpecene cemz pochybuju nebo to, ze vypis muze clovek dostat i na poste:

    http://zpravy.idnes.cz/jake-mate-brat-leky-vam-nove-reknou-na-kazde-poste-fb9-/domaci.asp?c=A091220_204839_domaci_abr



    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    Snad neva trocha inzerce/poptavky:

    Zavedená nezisková organizace Iuridicum Remedium (IuRe) hledá motivovaného a schopného kolegu pro agendu watchdogu-vedení kampaní v oblasti ochrany soukromí a podílu na fundraisingu a organizaci v programu Lidská práva a technologie. Nabízíme práci na 0,5 - 1,0 úvazek dle dohody

    Požadavkem je
    - orientaci a zkušenost v tématu ochrany soukromí,
    - VŠ vzdělání,
    - komunikaci v AJ,
    - organizační a manažerské dovednosti,
    - samostatnost a systémové uvažování,
    - zájem o práci v neziskovém sektoru.

    Předchozí práce v neziskovém sektoru je výhodou.

    Nabízíme
    - zajímavou a zodpovědnou práci s možností seberealizace,
    - možnost podílet se na rozvoji programu
    - odměnu ve formě fakturace výši cca 30 000 Kč měsíčně při plném úvazku, později s rozvojem projektů možnost zvýšení
    - pro právníky možnost výkonu koncipientské praxe; samozřejmostí je bezproblémová účast na povinných školeních ČAKu, volno na přípravu na advokátní zkoušky.

    CV, motivační dopisy, informaci o rozsahu úvazku a možném datum nástupu zasílejte na e-mail svatosova@iure.org.
    Více o aktivitách organizace naleznete na www.iure.org, www.uzijsisvaprava.cz, bpp.iure.cz a www.slidilove.cz.
    Místo výkonu práce je Praha 7. Nástup ihned či 1.1.2010 event. dle dohody postupně dle projektů.
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    SATAI: Tak ty kamery a omezeni noseni zbrani jsem myslel ze je v britanii uz stara vec.... boj proti terorismu, no to radeji ani nekomentuju :o)
    SATAI
    SATAI --- ---
    JESSE_MORENO: kamery, omezeni noseni zbrani, "boj proti terrorismu"
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    SATAI: nevim nic, pravda moc jsem se cilene nezajimal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam