• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLEBOYAnonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...
    MA747
    MA747 --- ---
    The real DARK WEB 😱 // How you can get easy access // Ransomware awareness
    https://www.youtube.com/watch?v=dXqD_jUwEGU
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    Is “KAX17” performing de-anonymization Attacks against Tor Users? | by nusenu | Nov, 2021 | Medium
    https://nusenu.medium.com/is-kax17-performing-de-anonymization-attacks-against-tor-users-42e566defce8
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    v Matrixu se (dal) pracuje na p2p resenich
    Introducing the Pinecone overlay network | Matrix.org
    https://matrix.org/blog/2021/05/06/introducing-the-pinecone-overlay-network
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    STEMBUS: ten projekt jede dál jeden z developerů, jen to nemá podporu firmy - snad i mají vlastní buildy - a měl by jít stáhnout i poslední build od firmy
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    STEMBUS: a vyzadujes sandbox jako opravdu sandbox ktery izoluje aplikaci od prostredi nebo ti proste staci, ze se browser nerozleze po disku?
    nestaci v tom druhym pripade poridit akorat Portable verzi, ktera je svym zpusobem sandboxovana a cely browser je omezeny na svoji slozku?
    firefox tu: https://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    Dotaz, dřív sem najednom PC používal Sandboxie, nebylo to kvůli vyloženě anonymitě, ale spíš kvůli tomu aby mi browser absolutně nezasíral notebook kterej byl jen a pouze na hudbu...

    Koukám, že sandboxie je už gone, je to opensource co vyžaduje vlastní kompilaci atd...

    Nedoporučil byste někdo nějakou aktuální alternativu, která umí běžet aplikace (jde mi o firefox) v sandboxu?

    Dík
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SLL_QUY: Jak chtěli bez mikrofonu jet voiceip? Každopádně end-to-end encryption je jediná možnost
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    Šifrované telefony EncroPhone používané kriminálními aktéry se jí podařilo napíchnout a odposlouchávat veškeré dění v „bezpečných“ kanálech. Encrochat/EncroPhone provozovaly upravený Android doplněný o šifrovací programy routující komunikaci přes servery Encrochatu. Neměly GPS, kameru ani přístup k mikrofonu. Data z telefonu šlo rychle smazat. Na telefonu navíc běžely dva operační systémy: jeden bezpečný a skrytý, druhý klasický Android. Služba vyšla na tisíce dolarů ročně.

    How Police Secretly Took Over a Global Phone Network for Organized Crime
    https://www.vice.com/en_us/article/3aza95/how-police-took-over-encrochat-hacked
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    asi de hlavne vo to, co clovek hleda, zejo.
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    STEMBUS: mne naopak pride, ze sa zlepsuje.

    Zato google sa zhorsuje dost vyrazne, ovela viac toho cenzuruje, prakticky sa v nom neda exaktne vyhladavat. Pokial t najde co si chcel hned, tak ok. Pokial nie, tak mas s dost casto proste smolu.
    KIE
    KIE --- ---
    STEMBUS: google ? :D

    Tohle je asi marnej boj - ono totiž člověk by chtěl výsledky , který alespoň z části vychází z vyhodnocování metadat uživatele (jazyk, geolokace, hledání předchozí) případně mají relaci k výsledkům, které hledali ostatní (tj. pokud hledají lidé totéž ze stejného místa tak i třeba další dotazy budou stejné a tím pádem i relevantní výsledky). Druhá věc je , že DDG asi nevyhodnocuje dllouhé/krátké kliknutí (to nevím).
    Prostě zachovaní anonymity resp. nesledování uživatele vede k nižší relevanci.
    A druhá věc je, že si myslím, že narozdíl od google nemají vychytaný crawling jazykových verzí mimo angličtinu. (např. pokud člověk hledá něco v EN, tak ty výsledky celkem jdou, CZ je tragedie, ale i jiné jazyky třeba RU apod.).

    Já jsem byl taky uživatelem DDG , ale realita je taková, že ten systém je pro efektivní hledání těžko použitelný, ale to mimochodem Google v poslední době taky (ale tam jsou vidět ty zásahy do algoritmu, že některé výsledky nejsou vidět).

    Takže používám google, ale nejsem tam přihlášen, používám Ghostery, abych vyhubil Google analytics apod., používám TrackMeNot, kterej generuje vyhledávací "šum" tj. v podstatě náhodné dotazy kterými zasírám google a moje legitimní hledání se v tom ztrácí ....samozřejmě tím do určité míry možná ovlivňuji relevatnost výsledků, které z Google vypadnou , protože hádám že i v rámci shadowprofilingu se to někam ukládá a pak to nedává smysl (i když by mě nepřekvapilo, kdyby to už uměli odfiltrovat).

    Takže zpět k dotazu - nevím, všechno co jsem zkoušel dávalo horší výsledky...člověk holt platí soukromím za čas při hledání.
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    klidně me odkažte do patřičného klubu pokud sem tu špatne ale...

    par let už nepoužívám na vyhledávání nic jinýho než duckduckgo všude na všech platformách, poslední dobou, řekněme pár měsíců až pul roku pozoruju, že výsledky který dostávám jsoufakt dost zcestný počínaje nepřesnou lokací (ví že jsem v CZ) až po... no prostě podle toho pomalu ani nevyhledám stránku i když zadám jeji url :D

    nepozorujete někdo taky tuhle změnu k horšímu?

    případně klidně si nechám doporučit nějakou další alternativu ... ?

    Dik
    ABAP
    ABAP --- ---
    Diky
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ABAP: jsou otazky, na ktery ti nikdo neda presnou odpoved
    ad. vypnuty telefony - narazis na problem, ze baseband procesor ma vlastni vlastni operacni system (RTOS), tzn. baseband CPU ovladajici radiovy komponenty muze komunikovat se siti, ackoliv je hlavni procesor (a defacto telefon z pohledu uzivatele) vypnuty
    ackoliv tohle muze byt realny exploit pouzity informacni sluzbou s dostatecnym telekomunikacnim know-how, nedelal bych si moc iluze, ze to stat zvladne vyuzit plosne, kdyz behem soucasne situace nepouzili ani CMAS/WEA/EU-Alert a museli to posilat operatori SMSkama

    s jakou presnosti lze sledovat SIM (resp. sledovat telefon i bez SIM) - bezne desitky metru, zacatkem unora se nasazoval AML/ELS, takze krome GPS a mobilni site se tvoje poloha zpresni o akcelerometr/gyro/kompas/wifi/etc... (viz Google FLP a diskuze vedle)

    ad. stingray - nic jako "nabudit vypnutej mobil" neexistuje, resp. mobil neni RFID cip v obchode, ktery se aktivuje indukci / priblizenim ke zdroji signalu
    stingray proste udelal falesny vysilac a poslouchajicim telefonum v okoli rekl "pripojte se ke me", nejcasteji tak, ze telefon premluvil, ze ma silnejsi signal, nez okolni vysilace, tzn. telefon udelal handover a SR udelal bezny Man-in-the-middle utok

    "krabicky v rozvodnach AT&T" - jak rikas, Stoll to nakousl v Kukaccim vejci (k precteni na root.cz)
    od te doby jsme meli potvrzeny veci jako Room 641A, Wikileaks / NSA Titanpointe a spousty dalsich
    ...takze ano - vsechny (mobilni i internetovy ISP) site jsou napichnuty a maji minimalne zaznam metadat, ktery jsou operatori povinni archivovat (6 mesicu) a na vyzadani odevzdat statu


    (pokud mate nekdo korekce / doplneni, sem s tim :) )
    ABAP
    ABAP --- ---
    "Chytra" karantena alespon prozradi, s jakou presnosti lze sledovat simku. Otazka za vsechny prachy - komunikuje vypnutej mobil se siti ? Iphone velmi pravdepodobne. Umi zarizeni typu Stingray nabudit vypnutej mobil ? Uz od devadesatek si paranoiici misto vypnuti radeji rovnou vyndavaji baterii. Clifford Stoll zminil krabicky tajne sluzby pripojene v rozvodnach At&t uz v 80tych letech. Skvelej system mel deda. Mobil doma porad visel na hrebiku a vsechny proste informoval, ze hovory prijima pouze mezi osmou a devatou vecer.
    JAN23
    JAN23 --- ---
    Já tam vůbec neplanuju jit.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    AQUARIUS: + tmave bryle a kapuca a po pouziti tyto znicit :D
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    JOPS: vybereš Tesco Express a přijdeš v lehce předimenzované roušce. Problem solved, ne?
    JOPS
    JOPS --- ---
    JAN23: ale je dobry po nakupu SIMky pockat tak tri mesice, aby nahodou si te nemohli sparovat z kameroveho zaznamu, ze jsi to byl ty, kdo kupoval tento tyden simku a aktivoval ji :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam