• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANIMAMVNDIIndie/Lo-fi/IDM/Alternative/Experimental Kalendar+Diskuze
    ANIMAMVNDI
    ANIMAMVNDI --- ---
    Hah... tak to se nestrefime. Mozna meli spatnej den... bylo to v Praze ale bylo to presne jak popisujes to ostatni kapeli, bylo to strasne mrtvi.
    EFHA
    EFHA --- ---
    tak to me se teda libili hodne ... ale nevidel jsem je v praze ale davneji v berline, takze to mozna neni to samy
    ANIMAMVNDI
    ANIMAMVNDI --- ---
    EFHA: Aha, myslel jsem ze rikas to naopak. Ale urcite nemaji toho tolik na playback (50%). Co me asi nejvic sklamalo bylo Air... ty 'zive' nestali za nic.
    EFHA
    EFHA --- ---
    ANIMAMVNDI: no prave se mi zda ze tyhle kapely to maj vic nez na pul "playbackovy" ... prave proto jsem rikal o Le Tigre, kterych desky mam rad, ale jejich tanecky + zpev + minidisk na koncerte (+ kytara ve 2 skladbach + klaves ve 3 abych byl presny) bylo uplne zklamani ...
    ANIMAMVNDI
    ANIMAMVNDI --- ---
    EFHA: Jo, bebenik z nihiliste dotoho tolik nedava, to ne. A ja jsem IAMX videl ve trech. Ale na konec to nedela tak velkej rozdil. Bud se ti ta hudba libi nebo ne. Jestli ti lidi jsou schopni to napsat a zahrat tak je to podstatny. Ale jestli obcas zahrajou a maji 10% na MD a jindy 20% tak to neni dost abych jsi rek ze ta kapela neni dobra nebo ma nejaky problemi anebo neni dost 'zivy'.
    EFHA
    EFHA --- ---
    ANIMAMVNDI: ja jsem koncert i am x videl ve dvou, zenska tam ty klavesy sice ma, ale hrala na nich neco jednim prstem mozna ve dvou skladbach. a pri dalsim koncertu nihilists si prosim podrobne vsimej bubenika ... moc tam tomu nedava. tak 70-80% vsech bicich jedou z MD.
    ANIMAMVNDI
    ANIMAMVNDI --- ---
    EFHA: Jasne, ted chapu. Jenom u tech IAMX jsou 3 lidi. Zpev/Kytara (Chris), Backup Zpev/Keyboard (ta zenska), a dalsi backup zpev/bassa (James). Jenom tam nemaji bici ale jelikoz to je elektronika tak neva. U Nihilste mas jeste vic nastroju/lidi v kapele kdyz hrajou zive. Zpevacka, Zpevak/Kytarisa, Clovek u samplu, Saxafonista, a Bici. To je co mi neslo do hlavy, ty kapely jsou dost 'zivy' podle me.
    EFHA
    EFHA --- ---
    ANIMAMVNDI: ok, tak pomalu: v hudbe i am x se vyskytuje (+-) zpev, kytara, baskytara, syntaky, samply a bici. v zive podobe jsou to 2 lidi, konkretne kytara + zpev/krik. zbytek nastroju a zvuku (tj. baskytara, syntaky, samply a bici) jede z minidisku (nebo neceho obdobnyho). nevim jak tomu rikas ty, ja playback.

    uplne opacny pristup ma ke koncertum treba mum, kteri si vsechny ty xylofony, detsky foukaci harmoniky, casio klavesy a zvonecky ktery na desku *vysamplovali* berou sebou na koncert a je tam pouzivaj. me osobne je tenhle pristup sympatictejsi.
    ANIMAMVNDI
    ANIMAMVNDI --- ---
    EFHA: Mozna nechapu ten rozdil... kdyz mi nekdo rekne playback tak myslim na Milli Vanilli :-). Jako ze kdyz maji tu hudbu predem nahranou a potom ktomu brnkaji?
    EFHA
    EFHA --- ---
    ANIMAMVNDI: precti si to jeste jednou. me nevadi samply (jako treba amon tobin, four tet nebo apparat), me vadi playbackovy koncerty (jako uz spomenuti le tigre, nihilists a i am x).
    ECHOBOY
    ECHOBOY --- ---
    Postal Service si ale oproti Sneaker Pimps neulítávají tak na smyčcích :))
    ANIMAMVNDI
    ANIMAMVNDI --- ---
    Je jedna vec kdyz maji veci v playbacku... jo to je svinarna protoze meli by to umet hrat zive. Ale kdyz je to sample nebo zvuk ktery kytara nemuzu produkovat tak nemas na viber. Treba The Postal Service je taky genialni a maji hodne samplu. Nektery pisne jsou proste beat a zpev a je to krasny.
    ANIMAMVNDI
    ANIMAMVNDI --- ---
    Divny... hodil jsem odpoved vcera a uz tady neni. Je to na vkus cloveka... nemam absolutne nic proti hodne samplu a malo 'zive' hrani veci. Kapeli jako Robots in Disguise nebo i Ladytron hrajou takhle 'minimalisticky'. Je strasne moc zivych kapel co stoji za hovno. Hlavne jde o hudbu. Me se ta hudba libi a kdyz 75% toho jsou samply z kompu tak fajn.

    Jon Brion (delal hudbu pro Eternal Sunshine of the Spotless Mind, I 3> Huckabees, Magnolia a dalsi). Je to hudebni GENIUS. Hraje v malej kavarnach v California. Na stage ma bici, kytaru, bassu, a par dalsich instrumentu. Pri vystoupeni zepta se nahodniho cloveka co chce slyset a on to zahraje. Nejen to, ale on zahraje VSECHNI intrumenti, hodi to do loop a potom az vsechni jsou hotovy tak to pusti najednou a zahraje to danou pisen. Jeden clovek je cela kapela. Nic neni zivy ale, vsechno v loopech.
    PATJA
    PATJA --- ---
    EFHA: Souhlasim. Taky mi vadí, když kapela předčí v počtu nasamplovaných a playbackových nástrojů ty živé.
    EFHA
    EFHA --- ---
    ANIMAMVNDI: vic bych chtel *zivy* koncerty. proto me bavej jaga jazzist nebo efterklang (pridej si do listu, 10.4. akropole) nebo mum nebo mogwai nebo spiritualized nebo thievery corporationn, kteri to zive provedeni nesidi a hrajou vsechno co jde zahrat zive a elektroniku maj jen jako doplnek. a proto me nebavi le tigre nebo i am x nebo nihilists coz je v zasade zpev + obcas stouchnuti do nastroje (u iamx kytara, u nihilists kytara a velice velice jemne bici, u le tigre klaves) + minidisk.
    EFHA
    EFHA --- ---
    PATJA: ne, sneaker pimps jsou v pohode, na rozdil od ukricene poutove atrakce jmenem iamx.
    PATJA
    PATJA --- ---
    EFHA: IAMX jsem bohužel ještě neslyšel, ale již jsem za pár let stačil zaznamenat, že spousta lidí odsuzuje Sneaker Pimps a do dneška jsem nepochopil proč vlastně...nejsi jeden z nich? Že bys mi to třeba vysvětlil...
    ECHOBOY
    ECHOBOY --- ---
    já to taky nedělám :)
    ANIMAMVNDI
    ANIMAMVNDI --- ---
    Jasne... anebo Support Lesbians... to je taky ulet. Nechci bejt protivnej a prinest negativni energii... jenom jsi myslim ze cestina ja krasny jazyk a ma stransej potencial (mozna ne komercni). Fakt se da vtvorit krasny lyrics a malo lidi to dela.
    ECHOBOY
    ECHOBOY --- ---
    ANIMAMVNDI: a slyšel jsi Dan Bárta - On My Head? To je taky hárdkór... "Jů ááár krejzy smajlin"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam