• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIODR-DOS, MS-DOS, FREE-DOS
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    a nejde treba nainstalovat na partitionu DOS a nasledne ho upgradeovat na win2k? ze by slo na jedne partitione bootovat do DOSu i do Win (a z win "restartovat do systemu dos")???
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Vzhledem k tomu, že od W98SE není ve woknech DOS - mám tyto jako vítězství na notebooku a doma stačí W2000

    Dokonce už W98ME neobsahují DOS v jeho klasickém pojetí - prostě pokud nemůžeš mít na disku W98SE na MSDOS bych zapoměl

    Nebo vyhraď na disku malý prostor cca 10 MB - pokrej to novou pártišnou - hoď tam jako jinej operační systém MSDOS dle své vůle a je to.

    Případně si stáhni a pohraj z níže uvedené adresy "kompletní" a funkční W98 na 16MB - udělej si je jako "live CD" a taky máš hotovo...

    -----------------------------------------------------------------
    To Silver - zkus Lotus 123, nebo Quatropro - ale tam si nejsem jist - snad nebylo už jen pod wokna

    :-))) Kdyžtak prodávám datebanku HP200LX - je v bazaru ve Václavský pasáži teď za 2000,- a ta má mimojiné MSDOS 5.0 a na něm Lotus 123, jako poměrně dobrej tabulkáč, plus nějaký databázový programy, bezkonkurenční kalkulačku - 16bit PCMCIA type II, IrDa, takže slouží jako universální ovladač, má mapu evropy (sice z 1991 - ale co se třeba u nás od té doby změnilo ? cca 100 km silnic celkem...)
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    nevite nekdo, jestli je mozne nainstalovat na partition s Win2k MS-DOS??? Mel jsem drive Win2k upgradeovane z Win98, provozoval jsem to bez preinstalace asi 2 roky, pak mi ale krachla partition a ted mam cistou instalaci Win2k, kde uz vsak nelze bootovat do DOSu (ani pomoci F5 pred bootem Win, nebo jak to bylo, ani volbou "restartovat v rezimu MS-DOS" ve start -> ukoncit)...
    SILVER
    SILVER --- ---
    další dotaz: tabulkový program pro dos by se našel?
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Jo ještě tu adresu :-)


    http://newdos.yginfo.net/msdos71/
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Vážení, kdo neznáte a netušíte co se ukrývá na téhle adrese - tak stahujte a zkoušejte :-)

    Mimojiné jednodisketová "LIVE distribuce" Microsoft Win3.11 který běžej pod novym MSDOSem 7.1 - fakt to funguje a umí to USB disky, FAT32, LFN, ..., ...

    Docela čumim, že tam maj ke stažení i Mini "distribuci" W98 :-) A zdrama :-))) Píčou tam něco o GPL... :-))))))))))
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    je to link na ruzny mirrory ... neco by jit melo
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    WHITESCORPIO: nejak to nejde stahnout ;)) ale jeste tam mrknu.. dik
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Nevite o nejakym programu, co by pod w98 nebo i xp dokazal vyrobit prostredi jako Dos6.22? Myslim ted neco jako emulator ;)) Aby to melo stejny rizeni pameti, moznost nejak nakonfigurovat, a aby v tom sly rozjet treba stary programky, hry a tak.. porad se mi nehce restartovat do staryho rezimu a pak zas startovat win...
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    no ... mam ulitej Caldera Dos ... taky pekny :)
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    jj, s pts-doserm mam nejlepsi zkusenosti, ze vsech dosu...halt rusaci ;)
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Mimochodem, snažil jsem se onehdá rozběhnout Silverovi MPXplay na FreeDosu Methusalem tušim, že to je verze 9.0 - nešlo to, repsektive nepodařilos e to - ani polde netový nápovědy - furt to nebylo ono - hlavně - nenašlo to zvukovku - SB16 :-(((

    Teď jsem objevil PTSDOS - a není co řešit - je to šarivare ale to neva - na minutu při startu vytuhne a pak běží v pohodě - neni o čem :-)))
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    sorry - myslel jsem prohlížeč internetu - sorry neumim číst :-))) Pro voči nevidim...
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Dosovský prohlížeč - a co legendární a legendami opředený prohlížeč od Arachne Labs ?
    KOSTEJ
    KOSTEJ --- ---
    Kdyz uz jste zminili divx prehravani, v dosu by melo byt mozny na slabsich masinach nez ve win, nemate s tim nekdo zkusenosti?
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    az na to ze je shareware ...
    KACIS
    KACIS --- ---
    tohle je taky dobry http://multimediaware.com/qv/ prehrava to i DIVX
    PITRS
    PITRS --- ---
    ANATREID
    ANATREID --- ---
    PITRS: ten dobrej :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam