• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIODR-DOS, MS-DOS, FREE-DOS
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Jo mam - zitra - pokud si na to vzpomenu to nekam dam a klidne komplet
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    scorpio> ja tak ;)
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    chci rict ze je mozna nekdo odstrih ... :)
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    scorpio> ???
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    ono s tou licenci u MiniW98 nebude zrovna ruzove ... tedy jinak na papire, trochu jinak v realu ... nebo pracuji na MiniXp popr. miniNT ? :)
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    bregalad> jj, presne to je problem, web uz je delsi dobu down... a nemas jen cisty dos7.1 z toho webu???
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    FERENCZY --- --- 11.54:03 21.12.2004

    Kdyby někdo měl zájem tak ty jednodisketový 3.11 s podporou LFN mám - ten server nějak dlouho moc nefachá

    ty MiniW98 se mi nějak rozject nepodařilo
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    pitrs> protoze uz jsem to vyzkousel (primarne provozuju na Linuxu) ;) na hlavu mi to neprijde, ale nefunguje (me v tom nic nejelo)... ale to je asi taky dano ovladaci grafiky, protoze ted (s originalnimi ovladaci NVidie - mam riva tnt2) hodne her hlasi "no VESA driver", coz nevim proc, nove karty urcite VESA standard splnuji....
    PITRS
    PITRS --- ---
    aspon teda na ty stare hry funguje, i kdyz obcas je to na hlavu nez se to spusto tak jak je treba
    PITRS
    PITRS --- ---
    a takovy detail, proc nezkusite dos box??
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    bregald> ze uz tam ty win2k mam a uz docela customuzivany (misto exploreru litestep jako shell, plno programu apod.)...takze lennost ;) asi hodim ten DOS na jinou partitionu... k tomu DOSu bych mel zajimavy odkaz> http://newdos.yginfo.net/msdos71 (ale nevim, jestli ted jede...)
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    hmm - tak to jo - ty by byly hezký - akorát, že už jsme rezignoval a zvyk jsem si na ty klasický w2k

    a mimochodem, f čem teda tkví ten problém postupovat tak jak jsi to měl předtím, nainstalovat w98 a updatovat na w2x ?
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    bregalad> v mnoha vecech. a neni to "podle me", ale skutecnost, protoze upgradeovane win2k jsem provozoval asi 3 roky bez reinstalu a byl na ne zvykly - mely prave multiboot na jedne partitione (na dalsich linux a pts-dos), moznost "restartovat v rezimu ms-dos" v nabidce vypnout, DOSove aplikace fungovaly jako na win98, ted na ciste instalaci jsem nerozjel ani jednu hru (typu Settlers, Transp.Tycoon apod.), systemove nastroje vypadaji jinak (napr. scandisk je ten hnusny XP like, jak vypisuje jen faze 1, 2 a 3 a clovek vi prd, co prave dela...)

    nejsou to tedy kriticke problemy, na hry stejne nemam cas a DOS tolik nepotrebuju, ale stve me to...
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    Jo - nevim o žádné podstatné změně upgradovaných W2000 oproti čisté instalaci - v čem se třeba konkétně podle tebe liší ?
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    kacis> nejde mi o zadny bootmanager, to je samozrejma vec, jde mi prave o to, aby na te jedne partitione byl win2k i DOS (ne MS)... ony win2k upgradeovane z win98 vypadaji podstatne jinak, nez cista instalace... (v horsim slova smyslu)
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    w2000 uměj vytvořit BOOTMENU ?????????

    Zvláštní, když jsem je instaloval přes W98SE, že nic takovýho nenabídly :-/

    ------------------------

    Jo samozřejmě, že jakýkoli boot manager tento problém řeší, akorát bych každej systém (jentak preventivně) dal na jinej disk (aspoň logickej)
    KACIS
    KACIS --- ---
    akorat dos umi bootovat jen z prvni partisny. takze se da tam. ostatni systemy se daj na dalsi partisny.
    KACIS
    KACIS --- ---
    ferenczy asi myslel pouzit vlastnost w2000 pri instalaci pres w98. vytvorej boot menu a muzes bootovat do obou systemu.

    na to se da pouzit v podstate jakykoliv bootmanager.
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    No nevim - zajimava uvaha - ale vzhledem k tomu - že W2000 nejsou programem běžícím pod MSDOSEM - že mají nějaký jakýsi virtuální MSDOS nebo jak to nazvat, tak se ti prostě původní systém přepíše tim novym - myslim, že tudy cesty nevede - mimochodem, jakej problém je, mít na disku W2000 disk ale nemít NTFS ale samozřejmě FAT32 - pač to jinak nepřečteš a DOS bootovat z diskety ?

    Aneb proč to dělat jednoduše, když to jde složitě ? :-))) ŽE???
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam