• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STRYXiiiiiI[ Stryxovo obrazky ]Iiiiii
    STRYX
    STRYX --- ---
    Rychlovka do zdejsi souteze. Cthulhu xmass.

    STRYX
    STRYX --- ---
    YMLADRIS: Tak to dej urcite vedet, na co prijde. :o)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    STRYX: vypravim ted na pokracovani recke legendy a theo furt vymysli nejaky novy :) tak myslim ze toto urcite pouzije :)
    STRYX
    STRYX --- ---
    Modry pes. Olej na platne 70 x 50 cm.

    STRYX
    STRYX --- ---
    HRAFNAIN: Jojo. Ten strom na puvodnim vydani Silmarillionu byl muj prvni hologram, ktery jsem kdy videl. Tehdy jsem s podivem prisel na to, ze kdyz se na nej clovek podival pod zarivkou v kolmem smeru, tak byl docista bily. Skryty Telperion! rikal jsem si :oD
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    STRYX: dik,
    ja jen kdysi navstivil vystavu, kde byly ty klasicky prosviceny folie [a u leckterej kousku by mi stacila i ctvrtka]
    monochromatickym laserem.

    podobne stejne jako kdysi genuine samolepky na trilogii od JRRT atd. :)
    ted jsem dostal samolepku v kramu, jasna vec!
    STRYX
    STRYX --- ---
    HRAFNAIN: Ano, ale tam je vic faktoru. Obecne to neni problem holografickeho principu ale media na kterem to zobrazujes. Klasicke analogove hologramy, ktere se delaji do fotopolymeru a jsou zaznamenavany prostorovou strukturou tohle umi automaticky ale blbe se vytvareji digitalne a blbe se kopiruji, zatimco tyhle embosovane jsou vlastne jenom dvourozmernym rezem z te prirozene struktury, coz ma sice vyhodu snadneho rozmnozovani (daji se lisovat) ale nevyhodu ztraty jedne dimenze pro ukladani dat, coz pri zobrazeni klasicke struktury obecne vede ke ztrate barevnosti ci alespon uhlove kontinuity barevnosti. Existuje rada figlu jak tenhle limit obejit, vetsinou nejak simulujes rgb skladbu mrizek nebo to prekladas foliema z uzkopasmovych filtru atd, ale z podstaty veci, vzdy necim platis. S jednim pristupem, ktery zobrazi ostre true color rgb na embossovanem hologramu jsme loni vyhrali druhou cenu za inovaci. Nase nevyhoda je ze to funguje jenom pod spravne nastavenymi lasery. https://www.ihma.org/...tures-for-full-parallax-true-colour-embossed-hologram-with--rgb-illumination
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    a srandicky jako mikroskop s mouchou nebo dalekohled do protejsiho okna uz jsou taky barevny?
    STRYX
    STRYX --- ---
    PIETA: Nevadí. Ostatně Fun fact: pro prostorové hologramy platí, že každá část hologramu obsahuje celý obraz. když takový hologram rostrihnes na tisíc kousků tak obraz v každém z nich zůstane celý, jenom je vidět z menšího úhlu. Tohle teda neplatí pro všechny techniky, které jsou na té desce, které už nejsou hologramy ve striktním slova smyslu smyslu ale spíš struktury na základě hologramu, které využívají vlnové chování světla a dělají na tom různé triky. Ani u těch to ale nevadi, protože jsme schopni napočítat odlesk přímo do oka a dostat tam cca 30 procent intenzity zdroje, to je proti drážce tak silné že se ti to optický sleje.

    V tomhle ohledu je tam jediný problém a to s blbým poskladanim frekvenci které by mohlo tvořit na drážkách moiré parazity. Takže se to musí trochu hlídat jak na úrovni grafiky tak na úrovni nanostruktur ale není to zas nijak moc limitující.
    PIETA
    PIETA --- ---
    STRYX: Jako že v drážkách je hudba a na hřebenech hologram? To nevadí, že ten hologram je nesouvislej? Tý jo.
    STRYX
    STRYX --- ---
    PIETA: Je to tak. hologram je vepsán mezi rýhy zvukové stopy.
    PIETA
    PIETA --- ---
    STRYX: Chápu to správně, že ta trumpeta je gramofonová deska, co v gramofonu normálně hraje? To se dá udělat?
    STRYX
    STRYX --- ---
    Ještě jednou naše hologramy. Tentokrat se do televize dostala i fraktalni Garuda, Luis Armstrong a Trumpeta ktere jsem delal s Roman Nahalka minuly rok.

    Češi jako nejlepší výrobci hologramů na světě — Události — iVysílání — Česká televize
    https://www.ceskatelevize.cz/...000101201/obsah/660593-cesi-jako-nejlepsi-vyrobci-hologramu-na-svete
    STRYX
    STRYX --- ---
    Naše firma IQ Structures zvítězila se dvěma hologramy, které jsem designoval, na mezinárodní holografické konferenci IHMA 2018 v Minsku a to v kategorii o nejlepší hologram a nejlepší aplikaci holografického dekorativního prvku.



    STRYX
    STRYX --- ---
    Pod Stromem. Olej na platne. 40 x 40 cm

    STRYX
    STRYX --- ---
    Interier jen tak pro radost. Kdyz bude cas a chut mozna z toho udelam serii promen.

    STRYX
    STRYX --- ---
    ESTEN: Prave na to taky koukam :)
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    pardon, jen si tu tak odlozim... :)

    STRYX
    STRYX --- ---
    Domecek. Olej 20 x 30.

    STRYX
    STRYX --- ---
    Asi po patnacti letech (to to leti) jsem se vratil k jednomu starsimu motivu, o kterem jsem si celou dobu rikal, ze by si zaslouzil lepsi zpracovani nez rychla skica do mistni nyxove souteze, kterou byl.

    Banda Zednicka. Olej na platne . 80 x 80

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam