• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HYPERIONIkarie / XB-1
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Ještě se podívám na zbytek a dám vědět. Ale píšu o téhle české povídce, protože mě v poslední době žádná nenadchla a tahle byla lepší...
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Taky mě to napadlo. Kupoval jsem jí pravidelně, ale poslední půlrok už jsem to nedovedl. Co další povídky?
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    ZRADA: Ha, ze bych si ji skocil koupit ??? :D
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Z únorového čísla jsem zatím přečetl jen jednu povídku, ale napsat o tom můžu, ne? Je to Poslední fantastický román Lukáše Hrdličky. Příjemně mě překvapil nápad a docela i pointa. Vlastně nemůžu nic prozrazovat. Ale nelíbila se mi taková ta (snad vtipná) klišé jako pivo ze "syntetického chmele" nebo "klasický plazmový holicí strojek a laserový dorovávač". Snad to ani klišé nejsou, ale vtipné mi to nepřišlo. Spíš zbytečné. Celkový dojem: pěkné.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    KUZELKA: Taky mám ten pocit... leda by přešli na nějaké vkládané, které jako předplatitel už mám... :-)
    KUZELKA
    KUZELKA --- ---
    CAO!
    Tedy pokud me zrak neklame, tak v prosincove ikarii neni zadny ustrizek/letacek pro predplaceni si Ikarie? Pripadne nejaky bonusovy "darecek"?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ENDRUE: Nebylo. :-) Svérázně napsané, asi ne pro každého, ale mně se to líbilo. Bylo z toho znát, že ve Skotsku na podobné věci hledí úplně jinak než tady... naprosto odlišný přístup.
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    BORGDOG: :D:D Ty duchařiny mě taky zaujali a řikal sem si, že by to nemuselo bejt špatný ...
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ENDRUE:
    KUZELKA: Nevím, jak teď, ale já dostal dokonce dvě knihy, Skotské duchařské historky a jednu detektivku s bratrem Cadfaelem. Ale jinak má Endrue pravdu, jde hlavně o to předplatné...
    KUZELKA
    KUZELKA --- ---
    ENDRUE: Treba dostanu k Vanocnimu predplatnemu nejaky anglicak v podobe raketoplanu;)))
    KUZELKA
    KUZELKA --- ---
    ENDRUE: Spis mi jde o predplatne, abych nemusel porad nosit nekde v hlave, jestli uz je dalsi mesic, nebo ne, protoze jsem pak strasne napuceny, kdyz nahodou jeden mesic vynecham kvuli jinym povinnostem;) A objevilo se par korunek "nazbyt", takze bych si udelal radost. Na druhou stranu uz me nezabije pockat jeste mesic, kdyz tento "bonus" asi neni to prave orechove " a tak vubec" ;)
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    KUZELKA: Já sem si tu knížku koupil a docel jsme se i bavil (na Adamse to sice nemá, ale zasmál sem se). Přišlo mi, že tam sou nějaký překlepy, ale to nemůžu posoudit - třeba to bylo schválně.

    Esli ti de jen o tu knížku, tak ji nekupuj, ale esli ti de hlavně o přeplatný, tak ti ta knížka udělá radost :)
    KUZELKA
    KUZELKA --- ---
    BORGDOG:
    no ja zas o predplatnem uvazuji, usetril jsme nejakou tu kacku, takze bych si udelal "radost"..., vsiml jsme si, ze k aktualnimu predplatnemu dava kniha:
    "Sorry, vole, error! ", na kterou jsem necetl zas moc pochvalne kritiky, takze nejspis vydrzim do Vanoc, kdy snad bude nabidka lakavejsi a ja si to alespon "naježím" :o)


    ZRADA: pravda, zenske to pekne poownovali a chlapik se poucil:o)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    KUZELKA: S Dámami jsem už měl tu čest před dávnem v angličtině a pamatuju si pointu, takže jsem to znovu nezkoušel...
    BORGDOG: To už musí být pořádný prase, když krade Ikarie :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    KUZELKA: Já ho ještě nemám! Mám předplatné, ale nepřišlo, nějakej ***** ho asi štípnul.
    KUZELKA
    KUZELKA --- ---
    ZRADA:
    Rijnove cislo se mi zatim libilo nejmene - za posledni mesice. I kdyz Damy z Grace Adieu nebyly spatne (prvni povidka).
    MUM
    MUM --- ---
    Zahranicni si pochvaluju, v ceskych nic moc...
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Říjen jsem ještě nečetl, ale empirie praví, že ne.
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    Tchyně mi darovala říjnovou Ikarii a mě na ní zaujalo jen to, že povídka se řekne "srory" (V Názvu téhle povídky) a že Sapkowski napsal Nadělat prachy (Nejprodávanější knihy měsíce). To jsou ovšem překlepy a přehledy.
    Do povídek jsem se nějak nedokázal začíst. Stojí nějaká za to, začne být zajímavější po těch pár odstavcích, které jsem přelouskal?
    Díky
    VANEK
    VANEK --- ---
    AIAX: Vůbec NĚJAKÉ zprávy, aspoň staré?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam