• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HYPERIONIkarie / XB-1
    VANEK
    VANEK --- ---
    XB-1 zveřejnila seznam distribučních míst a "jedn[u] z variant obálky online verze XBčka, která by měla být přístupná v pdf a epub verzi na stránce časopisu XB-1. Držte nám palce, prosím 🙂"
    Ta obálka je rozhodně lepší než stávající, ale nevím, jestli úplně domyšlená :-)
    XB-1 - Edice XB-1 je již rozeslaná a ve stejný čas...
    https://facebook.com/casopisxb1/posts/pfbid0XAk5fzUCw1MG1Yw4ZbPsNB5JUeE19HZ3GVKxvxx3fbQvY87h7J6jW9ByyiAoDcyTl
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    FERRYH: v publicistice zustaly dva :D tak uvidime co z toho vyleze v epodobě
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    VANEK: Jan Jr Vaněk
    Ty fotky jsou fakt peklo; ale třeba se bojí, že dva sloupce jim berňák neuzná. Anebo to neumějí vyexportovat do epubu 😉

    rekl bych ze B. je spravne... :O))
    VANEK
    VANEK --- ---
    Srovnávací fotka obálky:
    Jan Slovák - Náš nejstarší a NEJLEPŠÍ sci-fi časopis...
    https://facebook.com/jan.slovak.92/posts/pfbid02HS44LbrqXaWEoMXjLy2E6KnKMEpQVev3aqH7g6jVTQC6pLM2nUGJG4bhmkc7sVvtl
    Stížnost na formát vnitřku:
    Fantastika & SCI-FI | Tak a je to tady
    https://facebook.com/groups/fantastikascifi/posts/786270160011072/
    TONY_TAIL
    TONY_TAIL --- ---
    MEMNON666: díky, počkám tedy...
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    TONY_TAIL: afaik ještě ne
    TONY_TAIL
    TONY_TAIL --- ---
    MEMNON666: a je už možno e-pub někde koupit?
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    Obálka Edice XB-1, která odšupajdila do tiskárny a příští týden zamíří do Vašich schránek.
    Po rozbalení naleznete k čtení a potěšení toto :
    Úvod – Vlado Ríša
    Zahraniční povídky
    Deborah L. Davittová – Ledové lůno pod povrchem
    Alec Nevala-Lee – U pádu
    České povídky
    Štěpán Tůma – Skákavá Berta
    David Šenk – Na vlastní oči
    Vít Martin Matějka – Flétnistka
    Martin Lochman – Pseudoprůvodce postapokalyptickým světem
    Marie Pospíšilová - Pravda je tam někde
    Publicistika – odborná esej
    Vít Krupička – 5 + 1 NEJ protagonistů filmové fantastiky
    * * *
    Toto vydání je zároveň první, které bude možno objednat ve formátu epub, nejen pdf.

    NELDE
    NELDE --- ---
    Kdyby byl nějaký letáček o předplatném (co, jak, kde - optimálně QR kód), tak bych ho byl schopen v práci vytisknout a nechat ležet tam, kde se lidé potkávají (IT lidé bývají SF pozitivní). Nemůžu zaručit, že z toho něco bude, ale kdyby to tak udělalo více lidí, tak se třeba grafická příprava takového letáčku vyplatila.
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    JANADVORACKOVA: nakonec se pro ne stavil jeden nadsenec. na tu vazbu jsem se ani radsi neptal :D
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    VEEHELL: Já mám všechno od úplného začátku po snad březen minulého roku. Tak snad dokoupím ten zbytek.
    Svazovat jsem to taky chtěla, ale vyplivli tu na mě cenu dražší než časopis :). A vzhledem k počtu jsem to nedala.
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    Stojíme na rozcestí, přátelé. Časy se mění a my, bohužel, musíme reagovat. Od 1. ledna 2024 došlo k přesunutí časopisů do vyšší sazby DPH, což je pro nás jako pro nezávislý časopis tvrdá a dá se říci finální rána.
    K tomu se přidává stálý pokles počtu předplatitelů a další zdražení tištěného slova, to vše v době, kdy se v redakci potýkáme s rostoucími zdravotními a finančními potížemi, které nám život v poslední době také moc neulehčují.
    Dostali jsme do situace, kdy jsme museli já a Vlado rozhodnut o budoucnosti XBčka.
    Po dlouhém mudrování jsme se podívali pravdě do očí a dohodli se na následujícím :
    1.
    Publicistika se přesune z papíru na naše internetové a Facebook stránky a umožníme vám, našim čtenářům, podílet se na jejich tvorbě. Ano, je to velká změna, ale věříme, že v digitálním světě můžeme dosáhnout ještě většího počtu čtenářů a docílit nárůstu čtenářů.
    2.
    Na papíře budeme i nadále s měsíční periodicitou od 2/2024 vydávat sbírky povídek "Edice XB-1" doplněné vybranými odbornými články články od naší milé Františky Vrbenské a dalších, kdo budou ochotni toto dočasně dělat zdarma.
    3.
    Spoléháme na naše spolupracovníky, kteří s námi dokáží vydržet i v těchto těžkých časech. Ti, kteří mohou, a jsou ochotni pracovat dočasně zdarma, budou mít naše věčné díky a uznání. Samozřejmě, všechny závazky postupně splníme.
    4.
    Víme, že to není jednoduché a může to může znít jako volání o pomoc – ono to tak i je. Nechceme ale jít cestou sbírek, spíš stále hledáme sponzora pro naše aktivity. Dotace na koníčka od státu nechceme, principiálně a nikdy jsme o dotace nežádali - s vyjímkou roku 2020 (Covid), kdy nám bylo vysvětleno, že literatura na dotace v ČR nárok nemá...
    5.
    Takže teď, více než kdy jindy, potřebujeme vaši podporu. Kupujte si nás, čtěte nás a mluvte s námi. Dejte repost tomuto příspěvku, aby se dostal k co nejvíce lidem. Sdílejte naše příběhy, naše stránky, a přidejte se k nám. Společně můžeme ukázat, že i v nejtěžších časech lze psát a tisknout fantastické příběhy.
    Není to rozhodnutí, které bychom dělali lehkomyslně. Věřte nám.
    Je to smutné, ale lednovým číslem roku 2024 časopis XB-1 končí tak, jak jste ho až doposud znali – bude to číslo č. 405 od počátku, kdy vyšla první Ikarie.
    V únoru 2024 vám do schránek a vybraných míst sítě PNS přijde první výtisk knihy "Edice XB-1", která Vám nahradí, jak doufáme náš časopis a kterou si můžete do konce ledna 2024 objednat/prodloužit (12-24měsíců) předplatné za cenu časopisu XB-1.
    Antologie bude zasílána předplatitelům časopisu XB-1 jako náhrada už objednaných časopisů XB-1 bez nutnosti doplatku, včetně plného přístupu na stránku nakladatelství XB-1.
    ---
    tak uvidíme
    NELDE
    NELDE --- ---
    Loni jsem so koupil předplatné na 3 roky, tak doufám, že vydrží (-;
    Jen jsem tím asi přišel o to "bolestné" (-;
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    Mam doma sbirku Ikarii. Nekolik rocniku. 1990 az myslim 1998. Nektere komplet. Par jich nema jeden ci dva kousky. Mel jsem v planu to svazat, ale nejak jsem porad resil tech par kousku co chybi. Ze bych to poslal dal. (Kdysi jsem dokoupil par kusu a jeden nadsenec mi venoval svoji nekompletni sbirku...treba to nekdo nakonec da dokupy ;)))

    Kdyby mel nekdo zajem (za odvoz , kdyz dostanu lahev dobre vodky zlobit se nebudu).
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    SEVEN: Každopádně díky :-)
    SEVEN
    SEVEN --- ---
    MEMNON666: Děkuju, myslela jsem si to, ale nevěděla jsem jistě. Doteď mám předplatné přes Send, už dlouhá léta. Končí mi v červenci, takže další ročník vezmu přímo :-)
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    SEVEN: Domů / Časopis XB1 / Předplatné
    PŘEDPLATNÉ
    Nejjednodušší cesta, jak si zajistit čtení našeho časopisu. Podařilo se nám, nepraktickým knihomolům, dát dohromady jakž takž funkční eshop a vlastní distribuci, všechny peníze z Vašeho předplatného jdou nám a my se můžeme věnovat tomu, co doopravdy umíme.

    Srdečně Vám děkujeme.
    Předplatné - Vesmírný Koloniál
    https://www.vesmirnykolonial.cz/predplatne/
    SEVEN
    SEVEN --- ---
    Nevíte někdo, jestli je rozdíl mezi předplatným přes Send a tím, co si můžu objednat na stránkách XB1? Cena je stejná, ale jestli třeba z toho koupeného přímo od XB1 nedostane redakce víc peněz, bez provize pro Send?
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    JANADVORACKOVA: jop, hodilo by se (pokud se bavíme o něčem jiném než PDF)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam