• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ECLIPSEPřírodní katastrofy - zamětřesení, záplavy, bouře...
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ECLIPSE: no urcite to nic dobreho nebude..
    PJANE
    PJANE --- ---
    PEPAZZ: tak to je opravdu sila...
    vubec to nevypada tak divoce, kdyz se blizi
    PJANE
    PJANE --- ---
    ECLIPSE: zrovna jsem nad tim premyslela a uvazovala, ze jsem naprostej tupounek...

    nevite co vlastne muze dal zpusobit to vychyleni zemske osy??
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    todle video stoji za to videt ...
    http://gloubinet.free.fr/tsunami/11.tsunami1.asf
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    bude konec světa!! Přidejte se k nám a my vám za to spasíme duši!
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    RAVENUN: Jaký příspěvek máš přesně namysli?
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PEPAZZ: samozrejme...ale kdyz odpadne velkej kus ledovce do more tak to taky muze zpusobit takovou vlnku..:)
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    RAVENUN: To je fakt... Kolik se odhaduje, že země může uživit obyvatel, 15-20 mld?? Nevíte někdo?
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    voe tsunami je o pohybu zemnsekjch desek ne o tani ledovcu ...
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    no ledovce tajou...globalni oteplovani je svine..myslim ze to bude rok od roku horsi...za par let benatky adios..newyork adios...atp..
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    Zěmě zatim 6 000 000 000 lidí uživí, ale za 20 - 40 let, kdy nás bude 3x 4x tolik už ne.
    PJANE
    PJANE --- ---
    ECLIPSE: celej te rok byl nejakej hodne narocnej...
    sama katastrofa prubezne celej rok...
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    Ještě ke střepinám: Ohlédnutí za rokem 2004: 40 000 obětí zemětřesení v Bámu v Íránu bylo taky dost hustý...
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    Na tom Hawaianovi je vidět, že zkušenosti a informovanost dělají hrozně moc. Říkal: Ucítil jsem první otřesy a hned jsem se podíval na moře, i když jsem vlnu neviděl okamžite jsme sedl do auta a ujel na nejbližsší kopec.
    PJANE
    PJANE --- ---
    to jo, prijde mi taky divne, ze by meli neco takoveho predpokladat, ale zase na druhe strane - tsunami dorazila a nicila v mistech kde asi otresy tolik necitili

    a kdyz videli vlnu, tak se treba jen o kus posunuli a nenapadlo je, ze by mohla najednou u brehu narust do takovych rozmeru, prave protoze to nikdy nevideli...
    vime sami co bylo za povoden v praze, taky to nikdy necekal...
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    Je fakt, že když jsem zažil bouři u oceánu, tak jsem taky šel zkoušet co se mnou velký vlny udělají. Většina lidí, ale cítila aspoň slabší zemětřesení. Nějakej Havajan vyprávěl, že se choval stejně, jako by byl doma na Hawaii a vlnu viděl až z kopce, kam ujel, hned potom co cítil první záchvěvy. Jeho kamarád kterýmu volal, už to nestih.
    Každopádně domorodci na Nikobarách přežili, už se prý po generace učí, co mají v takových situacích dělat. Nejhustější to asi bylo na ostrovech, kde nejvyšší bod na mořem je 2-3 metry.
    PJANE
    PJANE --- ---
    VIR_KENNY: no prave proto necekali az takovej rozsah...
    kdyz si vzpomenu jak jsme se dopoledne pred odletem sli s kamaradem rozloucit s oceanem po bource, tak bych si taky dala par facek...
    docela dlouho jsme se splouchali na vlnach, protoze plavat ke brehu bylo nemyslitelne, vlny to rolovaly, takze nez bych se u brehu postavila na nohy, tak bych davno drela bradou v pisku...
    sledovali jsme vlny na mori a jak chvilku nesly tak velke, tak jsme vyrazili tryskem ke brehu...

    ze brehu to byla sranda, ale na vode uz ne takova...
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    MODREJ: neni pravda že by to nezažili...;o)
    jen ne v takovym rozsahu.....
    FATALLUBA
    FATALLUBA --- ---
    V tom máš pravdu.Pro člověka,kterej má možnost studovat,deně sedí u internetu a podobně asi není problém si o tsunami cokoliv zjistit. Nicméně pokud jsem se dobře pídil,tak spoustu z těch lidí o blížící se vlně tsunami vědělo,a to je bohužel to nejsmutnější. Opět za spoustou obětí stojí velká lidská hloupost
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam