• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ECLIPSEPřírodní katastrofy - zamětřesení, záplavy, bouře...
    Přírodní katastrofy - zemětřesení, tornáda, záplavy, požáry... - kde, kdy, jak.

    rozbalit záhlaví
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MONKOK: husty
    MONKOK
    MONKOK --- ---


    DRAGON
    DRAGON --- ---
    husty rady :)
    wrote by hotel manager, ze jo? :))
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---

    To jsou hustý rady, ne? Zaplať účet a pak utíkej....
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    SULINAR: nad tim jsem vcera dumal, a telchnologicky to mozne je. problem je, ze by to bylo moc velke, nevzhledne a nakladne.
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    Fotky jedné Tsunami ze 60 let:
    SULINAR
    SULINAR --- ---
    Imho proti te vlne by se dalo neco postavit, slo by tak ochranit nejake hodne zalidnene mestecka, ale nevypada to pekne, je to nakladne, muselo by to zasahovat i dale do vnitrozemi (tak +-500m). V mnoha mistech by se dalo vetsim materialnim skodam zabranit stavbou vyvysenych mist, stavbou hotelu dale a vyse od pobrezi (opet staci max 500m, odkud by turisti urcite k plazi dojit mohli). Nejproblematictejsi mista vidim tam, kde je pobrezi ploche, nizko nad hladinou more a nejsou na nem zadne prekazky (skaliska a pod.), tam by se mohla uplatnit nejaka ochrana v podobe vlnolamu atd.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    nejvetsi pruser ted bude oteplovani nebo vlastne uz je. Nejlepsi je, ze to nejde zastavit.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    DRAGON: mno tech nedostatku zas tak moc nebylo a jsem rad, ze jsi me na ne aspon ty upozornil, i kdyz jsem se uplne neshodli.
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    + zemětřesení, sopky, požáry, enormní sucha a samozřejmě naše výtvory jako amotový bomby a pod.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ECLIPSE: bod 3:

    clovece, nedavno sem nad tim premyslel. Kdyz si to rozdelime, tak hrozi hlavne tyto veci:
    voda: potopa, zaplavy, preliti vody pres pevninu (vlna)
    vzduch: tornada + dalsi meteorologicky prusery
    eko: ozon, slunecni zareni
    vesmir: ulomky z komet, proletavajici miniplanetky, meteority

    ovšem největší průser je pán tvorstva, bez debat
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    VYWERN: ohledne pomoci.. no vcera zhulenej sem premejslel nad tim, ze bych mel jit k hore Osudu pro prsten a nejak vratit cas.. hroznej stav, to vcera byl :))

    jinak ti odpovim na tuhle cast: nerikas nic tak necitelnyho, jen si to vcera spatne podal a ja se spis ozyval na ty fakticky nedostatky, kterejma si argumentoval.

    jasne, nejmenuje se to tu takhle, ale zase uznej, ze se tu nebudem bavit o tom jak by bylo primovy sjizdet takovou tsu na prkne a radsi budem mluvit o te pomoci, statistikach a prevenci...
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    VYWERN: Souhlas.... body 1 i 2 + ještě 3. Jaké přírodní (i umělé) katastrofy hrozí světu.
    VIR_KENNY: :)
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    1,8 Millionen ohne Nahrung...
    Proč lezu na německy servery, když neumim ani slovo? Die Flut hat tausende Opfer mit sich gebracht, besonders betroffen sind Kinder. Neun Tage nach der Katastrophe warten in Südasien immer noch 1,8 Millionen Menschen auf sauberes Trinkwasser und Nahrungsmittel.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    Mozna by bylo dobre rozlisit 2 zakladni veci:

    1. bavit se o pomoci postizenym oblastem
    2. bavit se o tom proc a jak to vzniklo, jak by se dalo zabranit

    Uznavam, ze jsem se zamyslel nad tim jestli pomoc nebo ne. To mi nikdo nemuze zazlivat. Pak jsem stocil diskuzi k bodu 2.
    S DRAGONem jsem dosel k zaveru, ze vlne by se nedalo postavit nic do cesty.

    Muzete mi teda rict, co delam tak strasne necitelneho, ze nekteri vstavaji ze zidle?
    Nazev klubu zni: Přírodní katastrofy - Tsunami v jihovýchodní Asii (Srí Lanka, Indonésie, Thajsko, ...)

    Neni tam: Přírodní katastrofy - jak pomoci postiženým.
    VIR_KENNY
    VIR_KENNY --- ---
    ECLIPSE: nemluvil jsem o tvem rozhodnuti, to je tvy pravo jako majitele klubu a admina diskuze...:o)
    byla jen takova mala popichovaci zla poznamka určena někomu jinymu...:o)
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    VYWERN: Ale souhlasíš, že pomoc (teď nemyslim od nás...) má smysl, že by bylo dobře pomoc těm 2 mil. lidem, který můžou ještě zemřít na nemoci, co tam vypukají.
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    PJANE: neradil nikdo, lidi si to postavili sami.

    ostruvky me fakt teda nelakaji. Pak pokud vim, tak jsem psal, ze male ostrovy nemohli delat nic. tak si to precti nez zacnes placat neco o maledivach.
    Lidi strilet nemusim a nevim kde jsi prisel (-la) na to, ze bych to delal rad.
    Co s etyce obydlovani zeme, at si stavi barak kazdy kde chce, me je to jedno.
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    VIR_KENNY: Já o nikom nic takovýho neprohlašoval, takže si můžu stát za tim, co jsem napsal... Je tam skoro 2 milióny lidí, co potřebujou pomoc, takže ty dari jsou namístě.
    Pokud bych se měl vyjádřit tomu co tu probíhalo: Podle mě i ta jedna sms cenu má, i když spíš symbolickou (3 litry vody, jsou ale dost, ne?), pokud někdo nemá zájem přispět, tak je to jeho nezpochybnitelný rozhodnutí, který nemá nikdo nijak rozebírat. A rozhodně je vhodný, dát si pozor, aby se peníze nedostali k někomu, kdo si jen chce namastit kapsu...
    muj náror.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam