• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    BRUSINKA: ooo děkuji Ti, to jsem potřebovala slyšet :).
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    DIABOLUS: tak jsi v audítku o přírodní kosmetice, tady ti asi nikdo nebude doporučovat elseve... V záhlaví máš seznam přírodní kosmetiky, z toho vybírej. Obecně- nejlevnější a nejdostupnější je značka Alverde, seženeš v DM, mně osobně se osvědčila ještě vlasová kosmetika od Lavery a Urtekramu, víc jsem nezkoušela. No a mezi jednotlivýma produktama už musíš vybrat sama, každému sedí něco jiného.
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    MART1NKA: super, vyzkoušim .)
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    BRUSINKA: ale jo já bych ráda dál kondicioner, ale připadá mi že od kondicioner od elsev neí úplně ono.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    DIABOLUS: Mam kondicioner od Sante http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=5320 teda tu predoslu verziu, oni stihli za pol roka vylepsit zlozenie a obal, ale funguje lepsie ako chemkovy, vlasy sa krasne rozcesavaju a nie su tazke. A to balenie vydrzi fakt dlho, davam si ho malo len na konceky.
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    DIABOLUS: co znamená brutální kondicionér? Máš nějaký důvod, proč kondicionér (i nebrutální) používat nechceš? Jestli máš hustý/cuchací/... vlasy tak nacházím jen málo důvodů, proč používat pouze šampón.
    KUNHUTA
    KUNHUTA --- ---
    NIKKITA: mám oliva-henna :) tak jo, asi si musím zvyknout po předchozí chemii, je taky pravda že druhý den po umytí mám vlasy splihlé a musím mýt o den dřív než jsem byla zvyklá, tak doufám, že se to spraví :(
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    mám dotaz na pečující šampon bez silikonů - mám ale děsně kudrnatý vlasy jak koudel a zatím jsem nenašla nic krom brutálního kondicioneru, po čom bych si je rozčesala
    KLA
    KLA --- ---
    TAMARIX: děkuju
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    KLA: Dělala jsem soupis na svůj blog, tak na to mrkni http://eko-logicky.blogspot.cz/2012/07/certifikovana-prirodni-kosmetika.html .
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Jinak dotaz - uvažovala jsem o koupi madlového oleje od Weledy (s olejem ze semen švestky a trnkovým výtažkem), který ovšem stojí 399,-, což není zrovna nejmíň. Nikde nemůžu najít, jestli je za studena lisovaný či panenský. Máte s ním někdo zkušenost, jestli je něčím lepší třeba díky těm výtažkům? Objevila jsem totiž v CountryLife za studena lisovaný olej ze sladkých mandlí, panenský, přibližně stejný objem za 122,-. Čím se liší sladké mandle (prunus amygdalus dulcis) a madle (amygdalus communis)? Myslíte, že ve výsledku tyto dva přípravky odvedou stejnou práci? Prosím o radu. Díky.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    MARINNE: Oni dělají kvasnicový? Jakou má barvu? Vím že mají nějaké novinky, ale ještě jsem to neprohlížela. Ten sprašový mi tenkrát taky moc nefungoval, ale když jsem ho zkusila nedávno (ještě mi ho trocha zbyla), tak to tak hrozné nebylo, je to možná i o zvyku, když člověk přechází z šampónů se syntetickejma pěnidlama, tak mu to může přijít, že to nepění. Ale jak říká TABBY, tak při druhym to vžycky už pení líp. Já zase dneska koukám, když meju umyvadlo běžnym gelovym mejdlem na ruce, tak koukám jak blázen, jak šíleně to pění.
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    NIKKITA: ja som mala ten kvasnicový, to že moc nepení mi nevadilo, skôr mi vadilo, že nezmyl mastnotu, musela som sa ním polievať
    TABBY
    TABBY --- ---
    KUNHUTA: Mam ten brezovy se salveji a rekla bych, ze peni min nez chomka, ale porad to docela jde. Pri druhem umyvani je pena uspokojujici.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    KUNHUTA: Záleží na tom, který používáš. Třeba ten červený (se sprašem) nepění skoro vůbec, protože obsahuje snad jen jednu složku, co pěnu tvoří (už si to přesně nepamatuju) a vím, že mě to taky dost naštvalo, protože to byl první, co jsem si od nich pořídila. Pak jsem si pořídila zelenej, oliva-henna, a ten pěnil už normálně, jelikož má látek co pění víc. Celkově nejlepší mi přišel amarantový, ale je pravda, že jsem nezkusila všechny, proto to nemohu říct. Takže jestli toužíš po pěně, přečti si složení, a podle toho si to kup. Jen předesílám, že čím víc ti bude pěnit, tim víc i odmašťuje, ale taky vysušuje (ač oporti konvenčím šampónům tolik ne).
    KUNHUTA
    KUNHUTA --- ---
    chtěla bych se zeptat k šamponům alverde - zdá se mi, že výrazně míň pění, abych udělala normálně pěny tak musím dát dvojnásobek šamponu než jsem zvyklá. mám se s tím smířit? :) nebo je ho potřeba dávat víc?
    GREENFAIRY
    GREENFAIRY --- ---
    NIKKITA: díky moc za tip, opravdu funguje skvěle:)
    KLA
    KLA --- ---
    Mohl byste mi někdo prosím hodit link na nějakou všeobecnou definici přírodní kosmetiky? Popřípadě seznam věcí které nesmí obsahovat? Děkuju
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    nonique, znate?

    ma to bdih a je to idealni pro ty, co si potrpej na HODNE vonavy veci

    Nonique: když chcete vonět jako banánek v čokoládě | Černá Moora
    http://cernamoora.blogspot.cz/2013/02/nonique-kdyz-chcete-vonet-jako-bananek.html

    XAJA
    XAJA --- ---
    a ešte nášup, ak by si niekto chcel vyrobiť vlastné rúže vo farbách Baby pink, Bella rosa, Spice, Rudy, Coco la creme, Chocolate kisses, (made with real chcocolate) and Goth, nech už sú akékoľvek:D

    The Complete Book of Lipsticks (Cosmetic Making): Jan Benham: Amazon.com: Kindle Store
    http://www.amazon.com/Complete-Lipsticks-Cosmetic-Making-ebook/dp/B00AYDS708/ref=sr_1_182?s=digital-text&ie=UTF8&qid=1360352657&sr=1-182
    XAJA
    XAJA --- ---
    dnešná ponuka amazonu:
    The Herbal Beauty Handbook: Volume Two - Hair, Teeth & Nails (Herbal Wellness Guides): Barbara Shaw: Amazon.com: Kindle Store
    http://www.amazon.com/The-Herbal-Beauty-Handbook-ebook/dp/B00B7Q2EVO/ref=sr_1_19?s=digital-text&ie=UTF8&qid=1360351673&sr=1-19

    Ever look at the back of your mouthwash bottle or a box of hair dye and wonder what all those ingredients are? Turns out, many of them are dangerous chemicals, some which are known carcinogens! Using these products day in and day out can be harmful in the long run, but does giving them up mean you will be banished to a life of walking around smelling and looking bad? No way! This handbook highlights many safe, all-natural, and easy to make recipes for healthy hair, teeth, and nails. Once you realize how good you look and feel after switching to natural, herbal products you will never go back!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam