• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    TIBBYHC: a co koupel s mořskou solí? Kdysi mívali v DMce velké balení čisté mořské soli do koupele za příznivou cenu, byla to přímo nějaká jejich značka... (Das Gesunde Plus)
    TIBBYHC
    TIBBYHC --- ---
    Ahoj :) Nevíte o nějakym patlání s mořskou solí nebo prostě nějakej výtažek z mořskejch řas nebo něco podobnýho, co si můžu dát na záda? Jak nosim tričko, tak se mi na zátylku, ramenech a v horní části zad udělá taková vyrážka.. Z tepla asi nebo co, hrozně na to trpim a zjistila jsem, že to zmizne ve chvíli, kdy se jednou dvakrát vykoupu v moři. Nee že bych to nechtěla takhle praktikovat pořád, bohužel moje finanční situace mi nedovoluje se takhle rekreovat celej rok :)) Tak shánim nějakou alternativu, protože to vždycky fakt zázračně zmizí. Děkujuu
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    OXIS: já v copu..
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    OXIS: vlasy pres noc nijak neskladuji. Mam je neustale rozpustene. Jen sem tam pres den udelam culik u krku.

    Vlasy mam dlouhe nad zadek
    OXIS
    OXIS --- ---
    Já jedu v nopoo tři měsíce, z toho v jílu asi měsíc. Mouka dobrá, ale neviděla jsem žádný rozdíl oproti šamponu, takže mě nejvíc bavilo, že je to levný, ale zase mi ta kašička zasychala ve sprcháči, když jsem ho po mytí pořádně neopláchla. Jo a celozrnná mouka na to fakt není dobrá, zaboha jsem nemohla vymýt a vyčesat zbytky "zrníček".
    Pak jsem objevila ten jíl a ten je lepší, jemnější, dobrý i na pleť, jak píše Back on trees, a vlasy jsou v pohodě delší dobu. Ale na týden jsem se ještě nedostala. Taky mám pocit, že nejvíc se mi vlasy mastí v noci, jak na nich ležím a potím se, takže ráno často hrůza, ale do odpoledne se už odmastěj :).
    Co mě štve hodně je, že se mi nedaří si vlasy umýt dobře jenom v předklonu, když to tak udělám, nevymeju jíl (a i mouku) pořádně a vlasy jsou tužší a rychlejc se umastí. Takže musím do sprchy celá a vlasy hodně hodně dobře oplachovat, což je časově náročnější. Mám je dlouhý k prsům.

    Jak si vlasy skladujete přes noc? Já je mám většinou v copu, ale vadí mi, že pak už musím cop nebo drdol nosit pořád, protože se mi vlasy nehezky zvlní a na rozpuštěný to už není. Pomohlo by učesání mokrým kartáčem?
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    COURT: díky za info. Dnes jsem zakoupila růžový a zatím spokojenost, rychle schne příjemně voní, takže super :)
    COURT
    COURT --- ---
    Ahoj, roll on mam...nevim co znamenaji ne mloc dobre reference.... Me nedrazdi, hezky voni,ale samozrejme je to jen deodorant,takze od nej neocekavam vic, nez mirnou parfemaci, no...
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    ahoj, dnes jsem si všimla nových deo roll-onů od Alverde, mají i nějaký krém... nemáte někdo odzkoušené? Co si pamatuji, tak dřív ty roll ony neměly moc dobré reference...
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    DIABOLUS: Tak ať to je jen lepší, začátek dobrý. Já ale mám problém dokopat se k mytí vlasů vůbec, jedna z nejnepříjemnějších činností....-)
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    ATTILAH: já to teď testuju (mám dlouhé vlnité - jinak kudrnaté) vlasy. Teď mám žitnou moukou vlasy umyté po druhé a za mě zatím dobrý. Ale je fakt že mám vlasy zatím jemnější. Tak uvidíme jak to bude dál..
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    DIABOLUS: Narovinu, nevydržela jsem tristní výsledek prvního mytí. Blogerka, od který jsme četla, měla větší trpělivost (a pak i výsledek), ale jedu zas Alverde. On i ten komfort mytí je u mě faktor.
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    KALHOTKA: je pravda že prabáby když bělily, tak měly slunečník a na sluníčko nelezly... Nicméně zrovna v tom článku o citronu nejni ani řádek :/...
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    KALHOTKA: já vycházím z toho jak to funguje na mě a z receptů prababiček. Třeba to na každého funguje jinak?
    SISTA
    SISTA --- ---
    KALHOTKA: byl by k tomu nejakej zdroj informaci?
    SISTA
    SISTA --- ---
    ad. myti bez samponu. pouzivam ted marocky jil a jsem rada, ze to nekdo sepsal za me. ja jsem spokojena:)

    Back on Trees: Další tři měsíce bez šamponu: Marocký jíl
    Back on Trees: Další tři měsíce bez šamponu: Marocký jíl
    http://backontrees.blogspot.cz/2015/07/dalsi-tri-mesice-bez-samponu-marocky-jil.html
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    ENTENTYKY: diky moc za info :-)
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    ORIKA: za mě ne, plet to nezvlacni, MU by se asi taky blbe roztiral (a to nemam suchou plet) .. ale jinak je to serum fakt fajn, pokud se pouzije jako serum,zrovna si chci koupit dalsi baleni
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    ENTENTYKY: jeste dotaz - je to pouzitelny i bez kremu?
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    ORIKA: ad serun
    Hyaluronové sérum Nobilis Tilia | Černá Moora
    http://cernamoora.blogspot.cz/2014/05/hyaluronove-serum-nobilis-tilia.html
    TABBY
    TABBY --- ---
    Tedy... pletova maska z citronu a sody ve mne moc duvery nevzbuzuje :)

    http://www.mimibazar.cz/clanek/82/7-netradicnich-vyuziti-citronu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam