• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    ISCH
    ISCH --- ---
    TORUVIEL: Ono se to o něm docela už obecně ví, že prostě v dlouhodobým používání, i na vlhkou pleť, prostě vysušuje. Já dojíždím doma moringovej a docela dobrý.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    ISCH: Mě taky vysušuje, a to jsem ho samozřejmě dávala jen na vlhkou pokožku po koupání. Stejně.
    ISCH
    ISCH --- ---
    THICKLY: Jenze on ten kokosak taky tak super neni. Me Treba vysusuje jak blazen - a nejsem v tom sama. On ten boom, co s nim je, imo zase prejde.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    LIMONADA: Zrovna včera som prešla svoje veci a všade coco sulfát. Aspoň v tých, čo boli po ruke.
    KATIA
    KATIA --- ---
    RAHANUR: na to fakt nemám čas ;-)
    KATIA
    KATIA --- ---
    THICKLY: super, dík. Welledu něco mám, to je i dost casto k mání. Ten loreal by snad aspoň měl být certifikovany...
    THICKLY
    THICKLY --- ---
    LIMONADA: jo to mas uplnou pravdu, ja mluvila o moznostech co se da koupit v malym meste v normalni drogerce z prirodni kosmetiky. Aspon u nas v DM toho moc na vyber neni :-(
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    wut? jámělazato, že to co je v přírodní kosmetice je buď certifikovanej,nebo tm prostě palmáč není.
    jak je na tom alverde?

    THICKLY: přeháníš, v přírodní kosmeticeexistuej dost věcí bez palmáče, různý oleje apod., některý šampony jsou zase na bázi sody
    THICKLY
    THICKLY --- ---
    KATIA: podle me je tezky koupit v normani drogerce i obycejnej sampon bez SLS. Neni to tak dlouho co me prekvapil Fructis ze vyrabi sampon bez silikonu a parabenu, po te jsem objevila od LOreal Ever Sleek bez sulfatu, coz je pravda, ale nahradili je SODIUM LAURYL SULFOACETATE, DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, o kterych nic moc nevim, ale rozhodne bych sampon neoznacila jako prirodni nebo palm free, furt je to LOreal. Pro maly mesto muze byt reseni typu zajdi do DM a kup si veci od Weledy, deklarujou palmovej olej v male mire v prirodnich mydlech, pochazi Kolubmie, je Ecocert :-) Pokud si chces bejt opravdu jista,tak zajdi do DM a kup si 100% kokosovej olej misto kremu, balzamu na rty, kondicioneru... a zitnou mouku misto samponu. Uvidime jak dlouho to vydrzi, jak se kokosovej olej doporucuje vsude na vsechno a ve znacny mire zacal nahrazovat palmovej olej, v budoucnu muzeme mit stejnej problemem s kokosakem kterej je ted s palmovym olejem :-(
    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    Katia Ted Ti nenabízím svoje produkty, protože jsou zatím v testovacím režimu, ale pokud na tom trváš fakt by bylo nejjednodušší se naučit vyrábět, dost by jsi i ušetřila.
    KATIA
    KATIA --- ---
    GRETKA: to je mi k prdu, když potřebuju třeba naznačit nějaký dárek k vánocům nebo tak. pak je jednodušší nasměrovat spíš na firmu (a navíc dostupnou na maloměstě) než na konkrétní produkty ;-)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    KATIA: mnohem lepsi je jit produkt od produktu ;) co potrebujes? zaklad je podle mne mydlo, pak sampon a krem denni&nocni. Proste hledej co potrebujes, zjednodussi se ti zivot :)
    KATIA
    KATIA --- ---
    CAMELLA: právěže jsem pročetla ten seznam od greenpeace a je fakt dost dlouhý, to si nejsem schopná zapamatovat a na počkání vybavit. tak by pro mě bylo jednodušší vědět vyloženě firmy, které jsou ok (aspoň tedy v nejhorším ten certifikovaný palm oil) a ještě lépe firmy, které principelně ne, ale zase to bylo něco se dá nějak normálně koupit...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    KATIA: obecně když ta látka v kosmetice má v sobě lauryl/laureth tak to může být vyrobeno z palmového oleje (ale nemusí, může se dělat i z kokosového nebo z ropy). Pak samozřejmě hledáš klasické palm oil, sodium palmate atd.
    Nejjednodušší je imho fakt to složení pročíst, po čase si zvykneš a vidíš ty špatné substance na první pohled.
    KATIA
    KATIA --- ---
    ISCH: díky, právě toto je děs, že to vůbec nemusí být poznat na první pohled a je nutné dohledat konkrétní chemikalie. Jinak u konvenční kosmetiky zatím nacházím nejlépe info o tom, že mají certifikát na udržitelný původ oleje, ale používají ho (avon, oriflame, loreal, yves rocher).
    ISCH
    ISCH --- ---
    KATIA: Jestli to chces jeste zjednodusit, tak skrtni i vsechno, v cem je SLS, neb i to se velice casto vyrabi z palmoveho oleje (ona prirodni kosmetika by jej obsahovat nemela, to vime)...
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    PINK_CICINKA: diky za info, to jsem netusila. nicmene stacilo vlozit kdouli do kelimku s rostlinnym maslem a obsah se provonel presne tak jak jsem chtela a uplne bez namahy a financni ujmy .-]
    KATIA
    KATIA --- ---
    snaha vyhnout se aspoň do budoucna palmovému oleji v kosmetice mě dohání k šílenství, ty dlouhé seznamy a navíc často nejednoznačné... nemáte někdo přehled o tom, jestli existuje nějaká řekněme běžnější produkce, kde se mu vyhýbají? nebo z běžné produkce je pasé vše? myslím včetně takových jako yves rocher, avon, oriflame...? potřebuju to pro širší představu... musím říct, že jak jsem to začala sledovat, tak fakt nechápu, je to všude :( bohužel, mám blbou zkušenost, že třeba u nás "bio obchůdek" zrovna tohle neřeší a není spoleh, že to ve výrobcích, co prodávají, není...
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    GRETKA:
    LADY_MYSKA:
    Děkuju. Jdu omrknout. Jinak vune (snad) neva, jde jen o ucinek na kuzi. Ale optam se jeste.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ATTILAH: a co neco takoveho?
    Eubiona Sprchový gel pro citlivou pokožku s ovsem, Sensitive 200 ml - gely - do sprchy - koupel - kosmetika - BIOOO
    http://www.biooo.cz/sprchovy_gel_pro_citlivou_pokozku_s_ovsem_sensitive_eubiona-p-8830.html
    Ja rada pouzivam tenhle
    Eubiona Sprchový gel rozmarýn a sléz, Sport Active 200 ml - gely - do sprchy - koupel - kosmetika - BIOOO
    http://www.biooo.cz/sprchovy_gel_rozmaryn_a_slez_sport_active_eubiona-p-485.html
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    ATTILAH: jestli ma alergie, tak bych se nejspis vyhla welede a hauschka sprchacum - http://www.weleda.cz/29-sprchove-kremy (hauschka myci produkty nemuzu najit na jejich webu) jsou super protoze zanechavaji hydratovanou pokozku, ale jsou dost drsne co se tyce vune. Nemam vyzkousene ale znam jen laveru co dela radu pro alergiky - http://www.lavera.cz/p/blog-page_75.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam