• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    GREENFAIRY: Hydratuje se vodou, v první radě to chce vnitřně a pak aby se voda držela v kůži, je třeba mastnoty.
    A teda jestli to chápu dobře tak máš mastnou pleť co je teď zrovna dehydratovaná? Protože dehydratovaná může být jakákoliv pleť - suchá, smíšená či mastná, takže tak jak to píšeš tak mi to není úplně jasné.
    Mně teď dobře funguje kombinace hyalurové sérum od nobilis tibia (co stojí teda 400) a regulační olej od hauschky (koupila jsem z druhé ruky, takže vůbec nevím cenu nového) - avšak mám mastnou pleť s tendencí k akné. A třeba právě jílové masky mi pleť vysušují a chvilku mi trvalo než jsem na to přišla, takže teď zásadně po jilové masce dávám hydratující od weledy, kde efekt vidím.
    GREENFAIRY
    GREENFAIRY --- ---
    GRETKA: Mám dehydratovanou pleť (a v důsledku toho vypadá někdy mastně), loupe se. Zkusila jem hydratační krémy, oleje, masky - většinou vše přírodní, ale dříve mi právě nejvíce vyhovoval ten Physiogel a pak ještě krém Celestial z Lush. Ráda bych se vešla tak do 400 Kč
    ZUZKAOU: To už chci dlouho vyzkoušet, dávají vzorky?
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    ZUZKAOU: taky můžu doporučit...mám lesknoucí se pleť, která se hlavně v zimě loupe. a hlavlíkům zázrak je jediné co zatím na loupání pomohlo
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GREENFAIRY: jestli máš sušší pleť a nejsi alergická na včely, tak zkus havlíkův přírodní zázrak - tu hutnou mast.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    GREENFAIRY: A v zásadě máš pleť suchou? citlivou? T zónu? A pak taky co pro tebe znamená "vše"? Hydratační krémy? Oleje? Séra? Masky? Jaké značky ;) a v neposlední radě, peníze jsou jak moc důležitý?
    GREENFAIRY
    GREENFAIRY --- ---
    taky sháním krém.. jak začne zima, začnu se strašně loupat, vůbec nic nezabírá, kdysi mi pomáhal krém Physiogel, ale nikdy už jsem pak nenašla nic přírodního, co by fakt fungovalo :/
    EVILMAGGIE
    EVILMAGGIE --- ---
    EVILMAGGIE: Jen že jsem to sem psala, tak hážu odkaz na recenzi : http://evilmaggie.blogspot.cz/2016/10/vyzkouseno-lily-lolo-mineralni-makeup.html Tak kdyby někdo třeba potřeboval tvářenku na zbytek života...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    RACHEL: mandlová weleda se dá koupit v každém dm malý vzorek do stovky...a kdyby ti nesedla, klidně ji od tebe koupím :)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    RACHEL: no treba to bude prave tim ne? :)
    ja sem si ted koupila od Lavery ten krem pro stary (vypada podobne jako ten LOreal renew) a zda se mi dobry
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    CMLKA: ano, to mě láká, ale musím někam vyrazit pro vzorky, protože 300,- za krém, kterej pak budu mazat na nohy, to mi přijde jako drahej špás.

    btw takový povzdech, sousedka čistila koupelnu, tak mi dala nějaké vzorky, tak jsem se mázla nočním výživným od La Chevre, úžasný, takhle to má být, žádný červený, krásně vyživená, ještě ráno trochu mastná, no jo, ale má to silikon a dva parabeny, takže hledám dál :(
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    RACHEL: a co nejaka ta weleda na citlivou?
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    BOSSORKA: jsem na tom stejne, stale hledam, co jojobovy krem od alverde zmenil slozeni. Mandlovy olej mi nesedl, nejsem z nej cervena, ale musim se mazat kazdou pulhodinu, a ano, vim, ze na navlhcenou plet.

    Jeste zkusim jojobovy olej, obcas s arganovym a pak nevim. Jeste premyslim nad Laverou, ale uz jsem za posledni mesic zkusila dva kremy a ted si s nima mazu nohy a ruce :(

    Kyselinu hyaluronovou bych za sebe nedoporucovala, pokud mas suchou a citlivou plet jako ja, tak te to proste bude palit, ja musela napred dat krem a teprve pak tohle serum, ale i tak to stipalo. A ted jsem nekde slysela, ze na citlivou plet proste zadny alkohol a zadnou kyselinu. Proti vraskam budu do kremu nebo oleje davat ten arganovy.

    Jeste premyslim na mandlovou weledou, ale to uz bych musela dojet nekam, kde davaj vzorky.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    BOSSORKA: kys.hyaluronová? Třeba od Nobilis.
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    za poslední dobu jsem zkoušela např. bioorganicu - zatím vede a taky douces angevines
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    CMLKA: super, díky moc za zpětnou vazbu, noo vyzkoušela jsme už hodně přírodní certifikované kosmetiky a bohužel jsem ještě nenašla, co by mi sedělo nejlíp, všude jsem našla nějaké ale a jenom oleje mi nesedí. Mám smíšenou pleť, ale taky hodně dehydratovanou a citlivou, protože mám jemnou kůži, tak hledám něco co dodá vláhu a vydrží po celý den. Často se mi stává, že mám pleť už v poledne suchou... uvítám jakékoliv tipy :-), ale stejně vím, že je to individuální, tak jsem teď na vážkách, jestli nepůjdu do nějaké né úplně bio po tolika letech.... chjo
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    BOSSORKA: vyhla bych se POLYSORBATE 60 coz je PEG a nasla bych si co je SQUALANE.

    BOSSORKA: jak ti pise CMLKA: vyhla bych se butylen glycol ale taky tetrasodium edta, hledala bych co chce rict tromethamine.

    Co hledas za krem?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ja se v tom moc nevyznam, ale dve slouceniny jsem zadala do googlu a nic moc - Butylen Glycol a Polysorbate 60....vseobecne se teda ridim tim, ze jak to ma v nazvu cislo, tak ruce pryc
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    nebo tento, je tam něco, co by pleti nemuselo sednout?

    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    přemýšlím nad koupí tohoto krému Delarom Aquaconfort. Je něco ve složení, co není úplně košer?

    AQUA (WATER), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ISONONYL ISONONANOATE, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, DICAPRYLYL CARBONATE, MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF WATER, POLYSORBATE 60, STEARYL ALCOHOL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, SQUALANE, SODIUM BENZOATE, SORBITAN STEARATE, CARBOMER, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, HYDROGENATED SOYBEAN OIL, CERA ALBA (BEESWAX), PARFUM (FRAGRANCE), ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHEROL, VEGETABLE OIL, SODIUM HYALURONATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL, EUGENOL. [V6]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam