• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    LIMONADA: zkusenost s hyal. serem mam jen od Nobilise, avsak stipe, kdyz mam nejakym zpusobem rozhasenou plet (spaleni/presuseni/odreni...) a je to prijemne serum na moji normalni-smisenou-mastnou plet. Nanasim v zasade jen vecer a nejradeji v kombinaci s olejem. Dobre mi hydratuje a zklidnuje.
    Na suchou citlivou plet, tu psala RACHEL: ze se neosvedcilo.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    LIMONADA: Ktoru micelarku mas? Ja tu mam jednu a nepouzivam ju, nevyhovuje mi. Dam ju niekomu zadarmo.

    Je to tato:
    SO´BIO Bio micelární voda čisticí aloe vera 500 ml - Lékárna.cz
    https://www.lekarna.cz/...g-69tJy84N8BEiQAffAwqgUNX-0uyis4x5ODqL9YJW41wuaqquAKIw7ZCN0x6IUaAiir8P8HAQ
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    a pak bych chtěla poděkovat za doporučení na SoBio BB cream. zakoupila jsem spolu z uz vyzkousenou micelarkou s oslím mlékem a jsem naprosto spokojena=)

    takže SoBio micelárku i BB cream vřele doporučuju (mám suchou a hodně citlivou pleť)
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    dotaz - zkušenosti s hyaluronových sérem od saloosu? koupila jsem ho, ale potom jsem našla blbý recenze, tak zvažuju jestli radši nezvráti a nezkusit to od nobilisu, který má imho trochu lepší složení

    Složení saloos: Aqua, Pentylene glycol, Sodium hyaluronate, Panthenol, Glycerol, Biosaccharide gum-1, Sodium levulinate, Sodium anisate, Glyceryl caprylate

    složení nobilis: Složení: Aqua, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Equisetum Arvense Extract, Glycerin, Potassium Sorbate, Phenethylalcohol

    díky za info pokud se v tom někdo vyznáte, nebo máte zkušenost
    WEN
    WEN --- ---
    v neděli 16. července s Petrem Kasabovem

    Kvalitní fytofarmaka pomáhají vyléčit i nejzávažnější onemocnění.
    Petr Kasabov, Kvalitní fytofarmaka | CESTY K SOBĚ - internetová televize
    Petr Kasabov, Kvalitní fytofarmaka | CESTY K SOBĚ - internetová televize
    http://www.cestyksobe.cz/petr-kasabov-kvalitni-fytofarmaka/5336

    Aquapalace Hotel Prague - Rodinný & Wellness Hotel Praha
    http://www.aquapalacehotel.cz/
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    GRETKA: děkuji:) ahaaa to nás i napadlo..ale že to dr.nepoznala.. no tak fajn, díky, nebudu ho zbytečně matlat ;)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    KACHITA: Dík za foto, blahopřeji ke krásnému miminku. To je typické novorozenecké akné! :) Trpí na něj cca 20% novorozenců. Hlavně nevymačkávat, nedřít, nevystavovat slunci. Je to způsobené hormonalními změnami ke konci těhotenství a mizí to samo do dvou měsíců věku.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KACHITA: jenže na to aby se usídlila potřebuje aby sebeochranná funcke pokožky byla oslabená - nemocí, stresem, používanou kosmetikou, alergií a nebo vším dohromady.
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    LADY_MYSKA: dr.mi říkala, že je to bakterie ze vzduchu..
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    LADY_MYSKA:
    GRETKA: weledu používám taky.. měsíčkový krém a kiupel.. foto přikládám,ale omlouvám se za velikost.. jsem na mobilu a nejde mi to zmenšit



    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    GRETKA: ten zinc oxide ale taky neni zadna slava ne? Kercenogennost klasickeho titanium dioxidu zavisi na jeho skupenstvi? To mi prijde zvlastni. Neslo spis o totanium dioxid v nanopodobe s tim ze u prasku vic hrozi vdechnuti? Protoze vdechnuti nanocastic je jeste mnohem skodlivejsi nez je mit na kuzi.

    No ja prave taky princip fungovani tech novych filtru taky nedokazala dohledat. V databazich zatim na zadny studie neodkazujou, jen na par strucnych clanku, ktery nic moc neosvetlujou. Tudiz jsem taky spis skepticka resp uverim az uvidim studie.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    WITCHIE: A jak ty nový filtry fungují? Šla jsme hledat Annemarie Boerlind značku ale sluneční péči jsem nenašla - https://www.boerlind.com/
    Pak jsem hledala sun a nasla PDF o sun care a teda přijde mi to dost komerční psaní - https://www.boerlind.com/ab/wp-content/uploads/2015/12/AB_SUN_EN.pdf
    Hned bych se zeptala jaky jsou ty well-known side-effects a after-effects... a nevysvětlují jak teda ten nový filtr funguje, ani schématicky. Takže za mně aspoň zatim skepse.

    A jsou i krémy jen ze zinc oxide je teda s menším faktorem. A co jsem četla tak titanium dioxid je problematický když je v prášku ale v emulzi/krému už problematický není - bylo to na stránkách aromazóně. Přiznám se, že dál jsem to nestudovala, protože si nikdy nekupuji prášek a vůbec k výrobě vlastního opalovací ho krému jsme se ještě nedokopala.

    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    GRETKA: ony to nejsou chem filtry, je to annemarie borlind s bio certifikatem a cely to slozeni je nejaky novy s filtry nove generace. Hodne podobny jsem nasla jeste u jedne bioznacky. Dohledavala jsem nakonec vsechny ingredience a ke spouste z nich nejsou data jak jsou nove, v USA dokonce ten hlavni filtr jeste neni pro opalovaky ani povolen. Tak to nebudu riskovat a radsi jdu taky do mirne karcenogenniho titania dioxidu , nez nejake uplne nezname buhvijake ucinky
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    PIKKMA: pred par lety jsem si to koupila, tak uplne nevim zda to nezmenili a jsem lina to hledat :D na logona.cz maji vsechno ve vystavbe :(, ale tehda to vlastne byla uz pripravena henna, misto v prasku byla v tube, avsak o dost drazsi. Jelikoz jsem byla "chuda" :) studentka, tak jsem po vyzkouseni usoudila, ze stejnou sluzbu mi zaridi ta v prasku. Pak jsem presedala nahennu z Lushe a par let na to na tu od Khadi. S tim, ze kdyz si koupis prasek tak to zabere trosku vic casu na pripravu. A henna v prasku skoro vzdy neni cista henna ale uz namichane ruzne byliny/rostliny aby to barvilo do ruznych odstinu.


    WITCHIE: Jsem zrovna na dovolene, takze moje chytre knihy tu nemam... prvni vec co by mne trklo je, ze pro mne prirodni opalovaci kremy maji dva filtry - titanium dioxid nebo zinc oxide, takze uz to ze tam nejsou je pro mne alarm :)) A maji byt na prednich mistech. Chemicke filtry bojkotuju z principu, nektere jsou endokrini disturbatory, nektere podezrele z toho; dalsi vec je, ze jsou toxicke pro korale, takze pro mne je to jasne ne. Dalsi veci co by mi hned takhle na prvni pohled vadila - ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER..akrylat je na fixaci v laborce kdyz si nakrajis tkan a pak na ni chces hezky koukat pod mikroskopem, na kuzi bych to chcit nechtela.

    A jeste k tem opalovakum, zrovna testuji zde doporucovane ECO COSMETICS :) Mam i svoji osvedcenou Loveu ;)
    Mam : http://www.eco-naturkosmetik.de/?p=1535&lang=en , http://www.eco-naturkosmetik.de/?p=1532&lang=en a http://www.eco-naturkosmetik.de/?p=469&lang=en
    A zkusenost je vicemene stejna, daji se rozmazat v zasade do ztracena, trosku to poznat je, cca stejne jak Lovea. Po vykoupani se v mori porad ok, ale jakmile se jdu umyt pod neslanou vodu, tak jsem trosku jak reditelka vapenky !! :D da se to znovu rozmazat do ztracena, proste ta neslana voda to nejspis odlepi od kuze tudiz to pak cloveka prasti pres oci.
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    mate nekdo zkusenost s tema kremovyma barvama od logony? chysta to nebo je to jen vyhozeny petikilo? :)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    KACHITA: Nahoď fotku, třeba to vůbec ekzém není. U miminek je často na obličeji akné co zmizí samo. Jinak obličej se u miminek meje vodou bez mýdla či mycího gelu - které vysušují.
    Jinak weledu mám taky oblíbenou, mají pro miminka měsíčkouvou řadu a pak nějakou pro citlivou pleť.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    KACHITA: prosim te, je znama priciny exemu?
    Ja nejsem schopna mazat sebe, natoz svoje deti. Ale pokud se jedna o suchou pokozku, vyzkousela bych si doma vyskvarit trochu sadla ( bez soli) a maznout timhle.
    Ovesne koupele, staci hrst ovesnych vlocek vlozit do ponozky, pri napousteni vanicky/ kybliku vodu davat pres ponozku, popripade jeste pouzit jako zinku pri umyvani.

    Vybornou zkusenost mam s mesickovou radou od Weledy. Tu jsem vzdy pouzivala od porodu do 2 let na vlasy a telo http://www.weleda.cz/pece-o-dite/157-mesickovy-detsky-sampon
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    ahoj, nemá prosím někdo tip čím přírodním nahradit Ambiderman pro 14 denní miminko? udělal se mu na tváři (asi ) exém..takové bílé tečky..
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    Prosim, co si myslite o nasledujicim slozeni? Jedna se o opalovaci kremy, prvni faktor 20, druhy faktor 30.
    Nejsou tam nano castice, neni tam zinc oxide, ani titanium dioxide. Je tam ale hodne ingredienci, ktere mi vubec nic nerikaji;; poznate nekdo takhle od pohledu zda je v tom neco zavadneho (zavadnost treba na urovni toho zinc oxidu)? Nez to zacnu dohledavat po jedne ingredienci...

    Faktor 20
    AQUA (WATER), DICAPRYLYL CARBONATE, ALCOHOL, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, GLYCERIN, ARGININE, GLYCERYL CAPRYLATE, PHENOXYETHANOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, AROMA (FRAGRANCE), ALLANTOIN, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, LINALOOL, LIMONENE, BENZYL SALICYLATE, CITRAL, CITRONELLOL

    Faktor 30
    AQUA (WATER), DICAPRYLYL CARBONATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, GLYCERIN, SORBITOL, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, SORBITAN OLEATE, TRIBEHENIN, CERA ALBA (BEESWAX), PANTHENOL, BENZYL ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, MAGNESIUM SULFATE, HYDROGENATED CASTOR OIL, GLYCERYL CAPRYLATE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES OIL, TOCOPHERYL ACETATE, ALLANTOIN, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, AROMA (FRAGRANCE), LECITHIN, ACHILLEA MILLEFOLIUM EXTRACT, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, VIOLA TRICOLOR EXTRACT, ETHYLHEXYLGLYCERIN, LINALOOL, CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL, ALCOHOL, LIMONENE, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, BENZYL SALICYLATE, CITRIC ACID
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam