• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    GIRAFFKA: Tak a treba sampuk z Lush jsi zkousela?
    REZZ
    REZZ --- ---
    WITCHIE: ne! a dekuji vsem za doporuceni, zkusim tuhle a kdyz bude vic penez, tak casem hauschku.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    GIRAFFKA: ja jsem pevne sampony prestala pouzivat, protoze jsem nikdy nevedela kolik jej pouzit a v konecnem dusledku jsem pouzivala o mnoho vice, nez bych musela.
    Ale treba ti opravdu jen nesedl tenhle vyrobek
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    MAR_TINA: kde se vydavam za borce,prosimte?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GIRAFFKA: sorry, furt eklhaft.

    Ne tohle fakt nechápu, proč někdo dělá v 21. století a ještě si myslí, jaký je borec.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    MAR_TINA: tak to se omlouvam,ze jsem pohorsila tvuj jemnocit;-)
    Nepotrebuju tu vydrz 6-7, jen jsem tim chtela vyjadrit,ze intenzivnejsi masteni se nekona...

    Jakoze kazdymu asi muze bejt burt,jak velky jsem prase,ale kdyz oznamim,ze po nejaky technice jsou vlasy eno nuno tri tejdny v kuse a jak mam docilit toho,aby tak vypadaly uz prvni tri dny po umyti,fakt necekam na odpovedi, ze 'tri tejdny jsou eklhaft a ja se myju dvakrat denne'. Rozumime si?;-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GIRAFFKA: přibližně viz
    ZUZKAOU:

    otázka je, čemu říkají mýdlo. Buď je v kostičce hodně mýdla a to prostě vysušuje nebo jsou tam velké procenta něčeho dalšího, třeba oleje, a to ti na vlasech ulpí. Někomu to vyhovuje někomu ne. Nedělají se šampony v kostičce?

    6-7 dní nemyté vlasy jsou pro pro mě moc. I kdyby se nemastily, pořád je tam pot, prach, oloupaná kůže a pachy (třeba z vaření, smogu, cigaret) za týden. Meh.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    A jinak tedy v ty one woman show-neresim problem co s mastnymi vlasy,protoze bezne myju po 5 dnech,slo mi o to,jak spravne pouzit vlasovy mejdlo:-)
    Prip.o dojemny pribehy,jak jste na mejdla vyzraly vy.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    MAR_TINA: tedy mas za to,ze i mydla primo na vlasy jsou v kazdym pripade k.o.?
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    A diky za tipy na alternativy,ale jestli to nepujde,vratim se k predeslymu mejdlu nebo jeste predeslejsimu samponu.Nemam se samponama problem,jen se mi z ruznych duvodu zalibily mejdlovy kosticky.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    LADY_MYSKA: mam za to,ze jo,kdyz jsem oplachovala malo,zustaval mi mejdlovej povlak na vlasech a ten byl lehce lepkavej.

    Ted po vymene mydla jsou vlasy leskly,hladky,u korinku nejsou mastny a slepeny jako neumyty,ale mastne se chovaj dylky.

    Nadmerny vysouseni a nasledny vetsi masteni se imo taky nekona, protoze jednak nemam podrazdenou kuzi a jednak po prvnim dni nebo dvou,kdy vlasy nevypadaj jak cerstve umyty,se to +-srovna a vlasy vydrzej v kondici -ne cerstve umyty ale jeste ne mastny' tak o den az dva dyl (misto po 5 myju po 6-7 dnech). Krom toho po trech mesicich mydla a octa nemam pocit zhorseny kvality vlasu,mozna spis naopak.

    V prvnim pripade slo o nejaky ajurvedsky mejdlo indickyho kramku primo na vlasy s podilem nejakyho jilu/uhli-to mydlo bylo i hrubsi a po namoceni malo kremovy a sussi na omak. S nim to bylo lepsi-do ty miry,ze jsem to nepotrebovala resit,ale ty vlasy byly po umyti taky takovy tezsi. Vydrxelo 3 mesice. Ted mam nejaky z biooo olivovy se 75 % olivovyho oleje,kde je zmineno, ze jde pouzit I na vlasy, na omak prave krasne kremovy a kluzky.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LADY_MYSKA: mejdlo vysušuje. ocet nehydraytuje. přílis vysusenou pokožku hlavy se tělo snaží co nejrychleji promazat, aby fungovala.

    nechceš používat silnější odmastovadlo, ale daleko jemnější. z těch bezsamponovych je dlouhodobě nejudrzitelnejsi žitná mouka.

    pokud jde o vůní, tak si místo octa dělej oplach z kyseliny citronové a nebo nějakých bylinek a do toho si dávej nějaký esenciální olej.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    GIRAFFKA: a oplachujes dusledne a dost?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    GIRAFFKA: Mno, teoreticky ti asi nic nebrání si do toho kapnout kapku eteraku, pokud jde jen o vůni :)
    TABBY
    TABBY --- ---
    ANGIOLETTO: Mám Alverde z DM.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    CAMELLA: samozrejme,ze me napadla,ale libi se mi,ze mejdlo aspon trochu voni. Pravda ze po oplachu ne,ale ta aplikace je pak takova radostnejsi.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    GIRAFFKA: to si nemyslím, ocet imho nevezme mastnotu. To už bych byt tebou radši šla do žitné mouky :)
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    CAMELLA: pravda,ted mam novy a je to horsi. A to bylo proti tomu minulymu tak prijemny na pouziti...:-/
    Nejde to eliminovat napr.vic octem nebo jinak?

    A dotaz c.2,nevylucuju,ze dementni. Fungovalo by jen myti/oplachy octem bez toho mejdla? Provozovat to nehodlam,ale napada me to v souvislosti s nadsencema,ktery octem mejou mastny nadobi...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    GIRAFFKA: blby mejdlo? Některý jsou hodně olejový :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GIRAFFKA: mám takový dojem, že špatně je to mýdlo :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam