• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    KEMENTARI: Mandlová Weleda super, díky všem, co mi ji doporučily. :) Zas nějakou dobu nebudu muset nic hledat a vymejšlet...
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KEMENTARI: Ruža je na suchú pleť lepšia ako mandle, ale niekomu smrdí a na veľmi veľmi citlivej pleti robí neplechu. Keby mandle nestačili, dá sa na suché miesta dávať Cold Cream.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    Děkuju za tipy! Začnu tedy tou mandlovou Weledou, ta se dá snadno koupit za rohem, a pak uvidím, co dál.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    KEMENTARI: ruzova voda a ruzovy olej, na noc. A na den lehky ruzovy krem od Hauschky.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KEMENTARI: hlasuju za mandlovou veledu.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KEMENTARI: Mandlova Weleda, alebo drahsi Argital.
    NATAALKA
    NATAALKA --- ---
    zastánci no poo metody prosím poraďte , s jakým hřebenem (přírosní štětiny) máte dobrý zkušenosti? dík!
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    Zda se, ze se mi smisena plet meni spis na suchou, chtelo by to asi pridat na hydrataci...
    Doted jsem pouzivala Bio Aromu (Puryfying a Sun cream), vyhovoval mi taky levandulovej krem od Nobilisu nebo mesickovo-zavorova Lavera. Plet mam jinak v pohode, jen se sklonem k ucpavani poru.
    Nemate tip, po cem sahnout?
    TABBY
    TABBY --- ---
    ZUZKAOU: Mno jo, to zni dobre, a snad se mi to nekdy podari zrealizovat. Ovsem ja chodim plavat s detmi, a to dava cele akci velmi "newellnesové" parametry...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TABBY: ldeálně po bazénu ještě vlézt do sauny a před vlezem si na to napatlat kyselý kondicionér (skoro všechny) a pak to důkladně spláchnout. Teplo pomůže aby se kondicionér líp propašoval k vlasům ;-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TABBY: chápu. Chystám se testnout plavací čepici, abych jela domů do sprchy s přiměřeně normálníma vlasama.
    TABBY
    TABBY --- ---
    MAR_TINA: Na coz nemam ani cas, ani naladu...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TABBY: mám pro tebe špatnou zprávu.
    Ve většina bazénů koluje ve sprchách ta extra chlorovaná voda a vlasům nedělá dobře. Nejlepší je prosušit, narazit čepici a umýt doma.
    TABBY
    TABBY --- ---
    ZUZKAOU: Mne na tech kyselych oplachach akorat nevyhovuje, ze se to blbe realizuje v bazenu. Vzit si tam sampuk je pohodlne, saskovat tam s lahvi, co ktere naredim oplach, mi uz va...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RACHEL: spláchnout něčím kyselým je vždycky dobré - i po běžném šamponu s kondicionerem.

    1. to pomáhá udržovat zdravé prostředí na pokožce, protože kyselé mají rádi žádoucí mikrobové a neradi ty, co svěděj a dělaj lupy.

    2. kyselé pomůže "zatáhnout" vlas, podobně jako studená voda - takže je pak hladší a méně se poškozuje třeba třením v ručníku a tak.
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    RACHEL: prý je to kvůli ph, ale asi to taky bude individuální. Tak se asi vydám cestou pokusů a omylů a uvidíme
    třeba tady https://kouzloesence.cz/jak-je-to-s-mydlem-na-vlasy/
    píšou: Mýdlo na vlasy má stejně tak jako klasické mýdlo zásadité pH (okolo 9). Je potřeba s tím počítat. Vlasy každého z nás budou na změnu pH reagovat jinak. Zatímco u někoho nebude vůbec žádný problém (to je třeba můj případ) u jiného mohou být vlasy po umytí víc vysušené. Výrobci často doporučují použít k vyrovnání pH po umytí vlasů kyselý oplach – octovou vodou, nebo vodou se šťávou z citrónu. Chce to vyzkoušet, jak budou reagovat právě vaše vlasy. Já třeba oplach nepoužívám vůbec a přestože jsem v minulosti na suché vlasy trpěla, teď je to v úplně v pohodě :)
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    PAKOBYLKA: ja to chapu tak, ze octem oplachuji v pripade, kdy pouzivam mouku, sodu a podobne alternativy. Pokud je na tom napsano "tuhy sampon", chovam se k tomu jako k normalnimu samponu.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    neoplachuju vubec cimkoli jinym krom vody (ani nemusi byt tepla) a je to taky OK. asi zalezi na tom kolik tomu kdo chce venovat pece a zda oplach vyhovuje kvuli nejakym vlastnostem vlasu po nem...
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    RACHEL: aha, já právě myslela, že tady (nebo v podobných klubech) někdo psal, že to bez toho oplachování nejde
    já jednu dobu zkoušela oplachovat i po šamponu, jestli mi to něco udělá s vlasama, ale jen jsem opláchla a už ne znovu vodou. Pak mi přišlo, že když se třeba zapotím, tak ten ocet cítím. Což taky mohlo být tím, že jsem měla moc velkou koncentraci. Prostě mě ten ocet celkově nějak prudil
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    PAKOBYLKA: ja octem neoplachuji, pouziju jako sampon, obcas kondicioner a hotovo.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TABBY: odkaz?:)
    TABBY
    TABBY --- ---
    PAKOBYLKA: Známá, která vyrábí kosmetiku, prodává kyselý oplach, ve kterém je kyselina citronová a různé bylinky. Krásně voní. Dávkování má jednu čajovou lžičku na půl litr vody.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam