• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: diky za tip! skoda ze je pro me tak z ruky...

    kdyby nekdo mel tip na kosmeticku idelane v sirsim centru nebo dobre na metru, ktera:
    - pouziva prirodni kosmetiku
    - cisti idealne ultrazkukovou spachtli
    - ma osetreni na 60 min
    - ma cas jindy nez 9-17
    - bez ustani nemluvi

    budu moc vdecna za tipy
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Ahoj, musím se s vámi podělit. Měla jsem dnes naprosto úžasnou kosmetiku- ošetření kosmetikou Dr. HAUSCHKA 90minutove ošetření Clear od http://johanka-kosmetika.cz/kontakt/. Moc vám ji doporučuji. Velmi mila, vstřícná, jemná. Cítím se opravdu skvěle opecovaná.
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    DOBYTEK: Ja mam ten cistici krem od Hauschky moc rada, mam suchou plet a po vecernim cisteni ji musim namazat kremem. Tenhleten cistici krem ji trochu zvlhci a krem uz nepotrebuju.
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    Jak jsem tu onehdy kritizovala čistící krém od Hauschky, tak asi částečně beru zpět. Na čištění je v zásadě k ničemu, ale osvědčil se mi na ranní osvěžení pleti místo mytí čisticí pěnou. Je to fakt příjemné, nevysuší a i díky vůni je to taková fajn součást self-care. Obdobně mě nadchla koupel s levandulí, na koupání si vůbec nepotrpím, ale tohle je přípravek, který doma fakt místo našel ať už do vany nebo na obličejové koupele. Jak nemám v lásce zbytečné kosmetické produkty, tak tyhle dva koupím zas :)
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    Omylem jsem místo pleťový vody od weledy koupila čistící tonikum 2v1 a nevyhovuje mi. ( tohle – http://www.weleda.cz/cistici-pletova-pece/35-cistici-tonikum-2-v-1 ) Otevřeno minulý týden, použila jsem ho tak pětkrát na tampónek. Ráda bych ho poslala dál, třeba výměnou za tu pleťovku od weledy, případně za hřebíčkovou vodu od nobilisu, nebo nějaký jiný přebytky – nabídněte. Praha (žižkov/vinohrady/centrum)
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    KAMIONG:
    LFE: presne to jsem se chystala odpovedet. Je to spis takovy gel. Vypouzivala jsem ted jedno baleni a spokojenost. Je v tom kyselina hyaluronova, tak bych se divila, kdyby to nekomu vysusovalo plet. Ale nemam problem s teplou vodou. Alespon v kombinaci s mlikem ci timhle balzamem mi to plet nijak extremne nevysuje (a stejne po cisteni hydratuju hydrolatem a kremem).
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    budem objednavat z https://www.siberica.cz/ moj oblubeny peeling od Dr Konopka, celkovo mam tu znacku fakt rada. keby ste niektora nieco chcela, napiste mi do posty, podelime sa o postovne.
    LFE
    LFE --- ---
    Diky, prave jsem ale psala, aby o nebylo melko plus tonikum (nebo micelarka) :)
    Hydrofilni olej - prozkoumam, zda se po nem nedela akne. Diky.
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    Ja pouzivam tento a jsem apokojena
    alverde NATURKOSMETIK mycí krém bio Clear, 100 ml on-line nákupy za trvale nízké ceny | dm.cz
    https://www.dm.cz/alverde-naturkosmetik-myci-krem-bio-clear-p4010355374806.html

    A tento
    Garnier BIO čisticí gel Fresh Lemongrass, 150 ml on-line nákupy za trvale nízké ceny | dm.cz
    https://www.dm.cz/garnier-bio-cistici-gel-fresh-lemongrass-p3600542196918.html

    Plet mam smisenou a licim ae denne. Ve sprse je pouziju oba a pripadne pak oci docistim micelarkou.
    LEISHA
    LEISHA --- ---
    LFE: hydrofilní olej (používám neutrální od Nobilisu a pro různý použití míchám s různejma éterákama; ale asi to vyrábí kdekdo a asi to bude všecko podobný)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    LFE: mam pletove cistici mleko ( moc nepouzivam), pletovy cistici krem ( tenhle pouzivam hodne a jen vecer) a pletove tonikum.
    LFE
    LFE --- ---
    A jak jsem tady resila ten prirodni opalovak, co neucpava pory, tak jsem koupila nakonec v Biooo Ayan babycare SPF 35 a zatim dobry musim rict. Cilene jsem hledala, aby v nem byl oxid zinecnaty, ne titanicity. Zbyly pak jen dve znacky (jeste Mossa). U tohohle me zaujalo, ze ma ve slozeni jen nekolik veci (vzdycky to na me nejak pusobi lepe) a hned na prvnim miste slunecnicovy olej, ktery ma vysoky podil kyseliny linoleove, ktera udajne pomaha predchazet ucpavani poru a lide trpici na akne ji maji prirozene mene v koznim mazu.
    Minus je, ze krapet beli, nicmene ja ho pouzivam predevsim na sport, tury a pri venkovnim kondicnim plavani, takze nemusim byt uplna miss :) Kazdopadne obcas ho mam na obliceji i X hodin pri vyjizdce na kole a akne se zatim nedostavilo.
    LFE
    LFE --- ---
    LADY_MYSKA: Ja se taky nelicim, to jsem zapomnela dodat. Jen zlehka tvarenku. Od Havlika mi myci veci moc nevyhovuji (mela jsem par testeru), od Haushky jsem nezkousela, ale zajimal by me kdyztak konkretni produkt (osvedceny, ze nevysusuje).
    LFE
    LFE --- ---
    KAMIONG: Zajimavy produkt, dekuju. Akorat u tech mlek a olejovitejsich veci pak resim, ze to je treba necim docistit, nebo pouzit vic teplou vodu (oboje vysusuje). Olivove mydlo jsem taky chvili pouzivala, ale prave bych se rada zbavila toho pocitu, ze se musim okamzite po umyti namazat, jinak me kuze svedi a taha.

    Se trochu obavam, ze vsechno, co nebude mleko nebo olej, tedy funguje na bazi cisteni vodou, bude vysusovat, ale chtela jsem se jistit, zda precejen neco neexistuje.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    LFE: ja pouzivam kosmetiku Dr. Hauschka ( ale asi nebudu moc napomocna, pac ja se nelicim)
    Za pozornost by stala i Halikova apoteka a co je ten pry dobra kosmetika Navia ( ale od nich mam zatim jen sprchac a pletovou masku)
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    LFE: napadl mě odličovací balzám, ale zkušenost s tím nemám, myju obličej olivovým mýdlem a pak hydratuju

    BIOOO.CZ - Lavera Hydro efekt čisticí balzám 100 ml
    https://www.biooo.cz/...paign=Katalogy&gclid=EAIaIQobChMI7PS9186t4wIVSOh3Ch1_2wxpEAQYAiABEgIIfvD_BwE
    LFE
    LFE --- ---
    Nemate nahodou tip na pripravek k vecernimu cisteni pleti, co nevysusuje? Nechci aby to bylo pletove mleko a tonikum (snad se to nevylucuje :)

    V posledni dobe jsem vyzkousela:

    Lush rolady
    + bezobalove, jemny peeling included, mira vysuseni snesitelna, da se odebrat kousek na cestovani
    - opruz pri aplikaci (rozmichavani), velke kusy vseho mozneho ktere opadavaji z ksichtu (znehodnoceni casti produktu)

    Coslys pena na suchou plet
    + snadna aplikace
    - cena, neda se odebrat mensi mnozstvi na cesty, plastovy obal, trochu vysusuje

    Oil cleansing method
    + opravdu prirodni bez cehokoliv podezreleho
    - i pres vyzkouseni vsech moznych zpusobu nanaseni, stirani a druhu oleju mi zanasi pory, takze nepouzitelne

    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    Jaké máte zkušenosti se rtěnkami Lavera? Nevysušují? Konkrétně se mi líbi tato...
    BIOOO.CZ - Lavera Rtěnka s koenzymem Q10 2 jahodově růžová 1,7 ml
    https://www.biooo.cz/rtenka_s_koenzymem_q10_2_jahodove_ruzova_lavera-p-13789.html?
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    TABBY: Fakt?! 8-/ Tak to jsem nevěděla..
    MVEK
    MVEK --- ---
    U těch běžnějších, často i s chemickým filtrem, tam jo, tam si je nesprávně světím už asi dva roky, a teprve některé na sobě dokonzumujeme.
    Ale když už konečně přejdeme na minerální bez nano a bez všemožných dalších podezřelých látek, tak bych se tím naopak mazal co nejvíc a opravdu během dne obnovoval. A ne v tom stylu jako teď, že málokdy trochu zrudnu, když to neodhadnu, tak se skoro mazat nemusím, ale kůže stárne... Však mi to v dospělosti množstvím pih ukazuje, že sice pořádné spálení nikdy nebylo, ale toho sluníčka v 90. letech bylo dost, a často tehdy jen s 15kou.
    TABBY
    TABBY --- ---
    TAMARIX: " vzdušná bílá tenká košilka s dlouhým rukávem" umi to, ze se pod ni clovek spali. I zlute triko to umi ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam