• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    LADY_MYSKA: Víc netřeba, amen.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    GIA_: Ja jsem nic neprehanela a mela jsem jen mesickovy gel/sampon a krem na zadek od weledy
    GIA_
    GIA_ --- ---
    Ahoj, jakou prosím vás používáte kosmetiku pro novorozence? Rozhodně to nechci přehánět, ale jako prvorodička musím být samozřejmě připravená na vše :D :(
    Chtěla bych si pořídit nějaký olejíček..Jen nevím, zda vzít mandlový, jojobový,meruňkový nebo bambucké máslo? A dále uvažuji nad Mycím intimním balzámem Jůlinka od Nobilisky.
    Krém na opruzeniny mám od Weledy...
    Děkuji moc za rady!!
    DIVA
    DIVA --- ---
    Mela bych jeste dodat ze je mj cesnekova a je to vyrazne citit .)
    DIVA
    DIVA --- ---
    Nabizim parkrat vyzkousenou mast od argitalu s neoverenym ucinkem, ukazalo se ze nesnesu trvale umistenou naplast. Krabicku nemam. Holesovice, Ladvi, pripadne v predem neurceny cas centrum aj

    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    CAMELLA: nejen na deti,mam bajecnou a velmi svedivou vzpominku:-))
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    GHOSTDOG: asi to uz neni aktualni, ale jses tam za 2 min, je to prakticky na metru.
    PAW_LINKA
    PAW_LINKA --- ---
    MOODYCAT:
    MAR_TINA:
    CAMELLA: Holky jste skvělé, děkuju. Hned to jdu omrknout. :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PAW_LINKA: Tea tree - relativně dost toxická látka, silně dráždivá a nevhodná na děti v neředěné podobě
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    PAW_LINKA: heřmánek, dráždivý a častý alergen
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    PAW_LINKA: Kokosovej olej, vsichni se tim mazou od hlavy k pate, a pritom je silne komedogenni.
    PAW_LINKA
    PAW_LINKA --- ---
    Zdravím vás, mám dotaz. Znáte nějakou přírodní látku, olej, přísadu.. používanou v přírodní kosmetice, o které si všichni myslí, že je prospěšná, ale není?

    Mám psát text na tohle téma a tápu.
    Napadly mě citrusové esence, které mohou dělat problémy v kombinaci se sluncem, ale léto skončilo. Chtělo by to něco aktuálnějšího...

    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    KOTENCE: bud kápnu eterický olej na kus keramiky, nebo mám difuzér - nedám na něj dopustit, hlavně když jsme nemocní.
    Také jsem vyráběla takovou vůni levandulovou proti komárům - do sklenice smíchala olej s kapkou vody a levandulovým olejem, dala špejle. Každé ráno jsem to promíchala a bylo to příjemné, jemné. Já intenzivní vůně moc nesnesu.
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    KOTENCE: ty tyčky v tekutině budou asi vesměs chemka. Já mám Florihanu difuzér, dostala jsem k němu i takový kámen, na který se kape olej, mám to v šuplíku a voní to tam dlouho. Známa si taky kape esenciální olej do vody na utírání prachu a na vytírání, ale to asi nebude mít výdrž.
    PISISKVOR
    PISISKVOR --- ---
    KOTENCE: tak tohle by me taky zajimalo.
    jestli mas oblibenej nejakej e.olej, tak dobry je pouzit toto https://eshop.ekokoza.cz/cs/mini-aroma-difuzer.html?search_query=difuzer&results=4 (nevim teda nakolik to provoni vetsi prostor, mela jsem to jen na wc a tam to bylo akorat).
    ty tycky, jak pises, jsem mela drive Taoasis z Biooo, docela drahy (okolo 500) a hodne intenzivni - wc a koupelna nemozno, v mistnosti okolo 30m2 to taky byt nemohlo, uz nevim kolik dni jsem to musela v kuse prenaset mezi mistnostma aby to bylo snesitelny. nemam porovnani s jinym, mozna jsou takovy vsechny? jo a to jsem tam nepichla zdaleka vsecky ty tycky, co u toho byly; nevim, kdybych tam dala treba jen 1, zda by to bylo lepsi...
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KOTENCE: jediné aroma oleje na kousek keramiky kapnuty, nebo dreva nebo tak něco. hlavně v zimě to je prijemny
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    OT
    Jaky pouzivate vune do bytu? (Ne vonny tycinky ze Sanu Babu...)
    Libej se mi takovy ty tycky v tekutine a ocenila bych doporuceni na nejaky ne moc chemicky a ne ukrutne drahy.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BRUSINKA: musí se použít maličkoa občas. A vysušuje, ale někomu to nevadí. Ono to zvedne a jako rozčepýří vlasy, na nějaký styl to není blbý.
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    MANCA1: Imho by mohl fungovat jako tuzidlo, ja mam u more vzdycky krasne vlnity vlasy, ktery, na rozdil od mejch beznejch mekkejch vlnek, vubec neplihnou. Ale jinak mam stejny dojmy jako ty, ze to brutal vysusuje :)
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    MANCA1: prodava se to afaik jako zvlnovac..
    MANCA1
    MANCA1 --- ---
    GIRAFFKA:
    K čemu je dobrý sprej s mořskou vodou? U moře obvykle mívám vlasy v dost hrozném stavu a snažím se tu sůl smýt co nejdřív.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam