• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    TABBY
    TABBY --- ---
    CMLKA: Jestli máš někde v okolí Montessori školku, tak tam by to mohli využít na pomůcky
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    MVEK: Ale jo, proc ne...
    MVEK
    MVEK --- ---
    CMLKA: Nic moc rada, ale zkus to ještě třeba tady [Cirkulární ekonomika aneb odpad jako zdroj] a nebo přímo na Nyxu vytvořit v tržišti inzeráty (není podmínkou) a pak hodit do
    [Daruji, přenechám, vyměním, dám za odvoz nebo do 150,- (nabídka i poptávka:-)]
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Nekdo tip, co udelat s lahvickama s kapatky? Mam jich tu uz asi 10 a rada bych, aby nejak nasly dalsi vyuziti, ale moc se mi to nedari...
    HIFI
    HIFI --- ---
    ADELITA: skvělý. Přesně to potřebuju. Tak děkuju moc. Hodlám pořídit celou startovní sadu vč. mic. vody/tonika/oleje a Tebou zmiňovaného krému :-)
    ADELITA
    ADELITA --- ---
    HIFI: Ola, já měla denní krém od Canneff před cca rokem a půl a byla jsem fakt spoko, pamatuju si že lehce zmatnoval,dobře se nanášel a tak akorát "vyřivoval-hydratoval" - mám susší plet,ale třeba bambucký máslo mi nedělá dobře. Rozhodně ho koupím znovu a hodlám otestovat i další z jejich řad.
    HIFI
    HIFI --- ---
    Ahoj, máte někdo zkušenosti s kosmetikou CANNEFF nebo KANABIGEROL ?
    Děkuji.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    Připravovala jsem článek (na blog, který spravuji) s aktuálními tipy na výrobu vlastní kosmetiky https://www.leros.cz/krasna-jako-z-ruze-kvet tak si dovolím sdílet
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    LOLRUS: diky, to vypada dobre!
    LOLRUS
    LOLRUS --- ---
    CMLKA: diky za tip, ja uz v mezicase poridila od laSaponaria a jsem spokojena, treba to taky nekomu pomuze...

    BiOOO.cz - laSaponaria Denní krém proti stárnutí SPF 30 BIO 50 ml
    https://www.biooo.cz/denni_krem_proti_starnuti_spf_30_bio_lasaponaria-p-16747.html
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    ORIKA: okurku a jablko, to mi vypadlo
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    LADY_MYSKA: aktualne mam banan (hydratace), makadamii (vyziva, regenerace) a marocky jil (cisteni). Jdu primarne po tech, co jsou bud na vsechny typy pleti nebo na suchou. Vyhybam se tem na smisenou a mastnou.
    Na leto si ted budu kupovat okurku (hydratace) a (cisteni).
    Rano je mam na obliceji urcite dyl jak ty 3 minuty, meju si s tim zuby a davam sprchu a pak splachnu oblicej.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    LADY_MYSKA: zrovna jsem si jednu koupila. Doporučuju zajít do prodejny a poradit se, ale upřímně, dost pochybuju, že ty tři minuty, co to máš na obličeji budou nějak zásadní. Asi pořiď jakoukoliv podle typu pleti. Já to mám ve sprše a je to fajn...


    LOLRUS: sice pozdě, ale mám tónovaný opalovací krém od Mádary, ale teda krém pod to ještě dávám. Ael možná bys nemusela.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ORIKA: a prosim te, s jakou jsi byla spokojena? Ono je jich tolik, ze se v nich ztracim
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    LADY_MYSKA: ja jejich masky pouzivam pravidelne uz nejakou dobu, zatim jsem nemela cas/duvod je michat, ale s temi co mam jsem spokojena.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    objevila jsem, ze chytra lekarna ma akci na kosmetiku Dr. Hauschky
    Dermokosmetika | Chytrá lékárna
    https://www.chytralekarna.cz/dermokosmetika?brands=%255B%2522834aed3d-536d-4632-bcbb-f1b8033ba640%2522%255D&p=1
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Prosim, mate nekdo zkusenosti s masky od Havlika? Pouzivate je samostatne a nebo si je i michate? Ktera stoji za pozornost?
    Havlíkova přírodní apotéka - Havlíkova přírodní apotéka
    https://havlikovaapoteka.cz/cs/
    LOLRUS
    LOLRUS --- ---
    Ahoj, prosim nemate tip na nejaky lehci denni krem, ktery ma SPF 30? Kombinovani dvou kremu mi vubec nesedi a bez opalovaku ven nemuzu...diky.
    MEI
    MEI --- ---
    Máte některá zkušenost s kosmetikou Klara Rott? Ceny jsou docela vysoké, zejména pokud bych si pořídila set přípravků pro péči, ale působí na mě celkově dost sympaticky. Značka: Chci po letech zkusit něco nového. Díky :-)
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    MART1NKA: píší to v tom odkazu ;)

    [...]Why Dr. Hauschka doesn't recommend night creams:
    While you sleep your skin is actually hard at work regenerating itself, balancing oil production and expelling impurities.
    Regular application of night creams interferes with these essential tasks, and over time skin becomes less able to care for itself. Use of nighttime moisturizers signals the sebaceous glands to cut down on moisture production, resulting in even drier skin. Over time, skin becomes dependent on moisturizing products just to appear "normal."

    What Dr. Hauschka recommends:
    A Dr. Hauschka regimen allows the skin to carry on its important night work. Balanced skin needs nothing more than cleansing, toning and revitalizing care before bed. [...]


    Hele, já se s tebou nehádám, jen píši, že mně to vyhovuje a dává mi to smysl. Expertů moc nesleduji, ale přišlo mi, že se všeobecně doporučuje hlavně citlivé čištění a ochrana před UV, s ničím z toho se to nevylučuje.
    Korejce bych do toho asi netahala, kromě toho, že tam přírodní kosmetika moc nejede, tak mi přišli dost posedlí plastickou chirurgií (nic proti tomu, jen výsledný stav o účinnosti každodenní péče až tolik nevypovídá).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam